×

منوی سایت آرمان کرمان

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

۷۰ هزار مترمربع به زیربنای دادگستری های استان کرمان افزوده شده است

موحد با اشاره به این مطلب که طی ۱۰ سال اخیر ۷۰ هزار مترمربع به زیربنای دادگستری های استان کرمان اضافه شده است، گفت: از این میزان ۴۷ هزار مترمربع در پنحج سال اخیر احداث شده است.

به گزارش راه آرمان، یدالله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان امروز صبح در نشست با اعضای شورای شهر رفسنجان اظهار کرد: هر چه حجم مراجعات به دستگاه قضائی افزایش یابد، باید تعداد قضات و کارکنان افزایش و منابع انسانی ارتقا بخشیده شود تا به تناسب مراجعات؛ پاسخگوی نیاز قضایی مردم باشیم و این افزایش بنا به ضرورت ها انجام می شود.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان گفت: با افزایش مراجعات و افزایش درخواست های قضائی مردم تعداد قضات و کارکنان افزایش می یابد و این افزایش نیاز به توسعه فضای فیزیکی و افزایش تجهیزات دارد.

موحدضمن بیان این مطلب که فضای فیزیکی دادگستری ها در بسیاری از شهرستان ها و مرکز استان به میزان سرانه مورد نیاز افزایش یافته است، افزود: در شهرستان رفسنجان ۳ هزار و ۲۰۰ متر مربع فضای سرانه به نسبت تعداد قضات و کارکنان کم است که با پیگیری های انجام شده و براساس مصوبات سفر آیت الله رئیسی به کرمان ساخت دادسرای رفسنجان بر اساس تهاتر با شهرداری این شهرستان انجام خواهد شد تا زمینه رفع کاستی های موجود در حوزه قضای فیزیکی در این شهرستان فراهم شود.

وی خاطرنشان کرد: در سفر اخیر آیت الله رئیسی به استان کرمان ۴۸ میلیارد تومان پروژه عمرانی در استان تعریف شده که تا اتمام نهایی این پروژه ها، پروژه جدیدی در استان تعریف نخواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان اذعان کرد: دو سوم فضاهای فیزیکی دادگستری های استان محل مراجعات و حضور مردم است و باید قدمی برداشته شود تا مردم در مراجعه به دستگاه قضائی در فضای مناسبی قرار گیرند، از سوی دیگر ایجاد فضای مناسب برای قضات و کارکنان قضائی زمینه بهبود خدمات ارائه شده و احکام صادره را فراهم می کند.

حجت الاسلام والمسلمین مهدی پور محمدی رئیس دادگستری رفسنجان نیز در این نشست گفت: از سال ۱۳۹۱ پیگیری ها برای ساخت دادگستری رفسنجان انجام شده است و به دلیل مشکلات اقتصادی و کمبود بودجه عمرانی تاکنون محقق نشده است.

پورمحمدی با اشاره به اینکه شهرستان رفسنجان در حال حاضر دادسرای مستقل ندارد، افزود: توسعه فضاهای فیزیکی قضائی در این شهرستان با ۳۱۷ هزار نفر جمعیت و با وجود ۷۰ هزار اتباع بیگانه یک ضرورت به شمار می رود.

انتهای پیام/نامجو

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false