کارشناس مسائل سیاسی گفت: همان گونه که مقام معظم رهبری عنوان کردند دولت بر اساس خواسته های مردم و نیازهای واقعی کشور باید در دو سال باقی مانده اقداماتی را انجام دهد.

حمید رضا ترقی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به آغاز هفته دولت گفت: مردم در نظر سنجی ها و اظهارتشان مکررا بیان کرده اند که ۸۰ درصد مطالبات و خواسته هایشان پیرامون موضوعات اقتصادی در حوزه بیکاری، رفع معیشت، رونق کسب و کار، کاهش نرخ کالاهای اساسی و … محقق نشده است.

وی ادامه داد: دولت در شرایط بحرانی تحریم به نظر می رسد که مطالبات مردمی را در حد پائین محقق کرده است؛ این در حالی است که فشار بر مردم بسیار زیاد است اما هنوز از طاقت آنان خارج نشده و مردم به خاطر انقلاب و نظام اسلامی فشارها را تحمل می کنند.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی بیان کرد: همان گونه که مقام معظم رهبری عنوان کردند دولت بر اساس خواسته های مردم و نیازهای واقعی کشور باید در دو سال باقی مانده اقداماتی را انجام دهد.

ترقی ابراز کرد: از جمله اولویت بندی هایی که دولت باید مد نظر قرار دهد قطع وابستگی به بیرون و تکیه بر ظرفیت های داخلی برای توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور است همچنین دولت باید مهار نقدینگی و هدایت آن به سمت تولید و رونق کسب و کار در سطح کشور را در نظر گیرد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: قطع وابستگی بودجه به نفت، هدفمند کردن یارانه ها در کشور به سمت اقشار ضعیف جامعه و اصلاح نظام و سیستم بانکی در جهت تقویت تولید و بهبود نظام مالی کشور از جمله اولویت بندی های دیگری است که دولت می تواند در دو سال باقی مانده مد نظر قرار دهد.

انتهای پیام/م

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری