آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی دیار کریمان در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد.

 

 

 

 

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه آرمان؛ آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی دیار کریمان در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد. که مشروح خطبه ها را در زیر می خوانید:

امام جمعه کرمان:راه نفوذ در کشور را باید ببندیم و مانع  ایجاد شکاف‌ها در کشور شویم

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نمانده ولی فقیه در کرمان ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه شهر کرمان گفت: در بین راه‌هایی که بر روی ما باز می‌شود باید راه تقوای الهی را پیشه کنیم تا رضایت خدا را جلب کنیم.

امام جمعه کرمان با بیان اینکه رفتار یک مسلمان با توجه به آیات نورانی قرآن بسیار مهم و مورد تاکید است، تصریح کرد:مسلمانی که خیالش راحت باشد وقتی دنیا را ترک می‌کند، وارد دنیای حساب می‌شود و آنچه خدا خواست انجام داده است، امید داشته باشد که خداوند بخشنده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه یکی از رفتارهایی که نباید در وجود ما باشد و اگر این رفتار در ما‌ست باید سریع توبه کنیم دوری از هوا و هوسی است افزود: روح و روان ما را یا رضایت خدا پر می‌کند و یا از هوا و هوس پر می‌شود.

حجت الاسلام علیدادی  با بیان اینکه قرآن کریم رفتارهای هوس‌آلود را معرفی کرده است افزود: رفتارهای آلوده به هوا و هوس انسان را گمراه می‌کند گفت: خداوند با علم و آگاهی کامل بر قلب کسی که دنبال هوا و هوس راه می‌افتد مهر زده و آن شخص حقیقت را نمی‌تواند درک کند.

این مقام مسئول  با اشاره به اینکه کسی که چشم بینا و  گوش شنوا نداشته باشد حق را درک نخواهد کرد و هوا و هوس این بلا را بر سر انسان می‌آورد عنوان کرد: ما در نماز مرتب از خدا می‌خواهیم که ما را گمراه نکند اما باید خودمان هم مراقبت کنیم.

وی با بیان اینکه کسانی که گمراه می‌شوند اول تمام چراغ‌های هدایت را می‌شکنند و فضای نورانی حق و حقیقت را برای خود ظلمانی می‌کنند گفت: این افراد بعد از آن تمام راه‌های نجات را برای خود می‌بندند و تمام پل‌های پشت سر را طوری خراب می‌کنند که راه بازگشتی نمی‌ماند.

امام جمعه کرمان یادآور شد: حضرت علی(ع) در جواب یکی از  فرمانداران خود می‌فرماید فرمانداری که دنیا را بر آخرت ترجیح دهد و قوم‌گرایی را در حکومت خود قرار دهد از بند کفش خودش پست‌تر است و لیاقت فرمانداری علوی را ندارد.

وی با اشاره به اینکه فرماندار نباید از قدرت خود به نفع قوم و قبیله خود استفاده کند گفت: با توجه به فرمایشات حضرت امیرالمومنین(ع) اگر فرمانداری به این نکات توجه کرد دنیای خود را از دست داده است.

‌علیدادی‌سلیمانی با گرامیداشت سالروز شهادت شهید نواب صفوی و یارانش گفت: این شهدا در دوران استبداد فریاد عدالت‌خواهی سر دادند.

وی با اشاره به اینکه شاه خائن از کشور در این ایام فرار کرد افزود: با مراجعه به تاریخ شاهد اتفاقات تلخی در تاریخ کشورمان هستیم که روی کار آمدن حکومت پهلوی از جمله این وقایع تلخ تاریخ کشور است.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با بیان اینکه دو شاه آخر سلسله قاجار و دو شاه پهلوی ننگ تاریخ ایران بودند و ظلم‌های زیادی کردند خاطر نشان کرد: یکی از حوادث تلخ تاریخ آنجایی است که خارجی‌ها رضاخان را بر سر کار آوردند و فریادهای مدرس در مجلس نشانگر آن است این دوران، دوران ستم بر مردم است.

وی با تاکید بر اینکه سیاست ما عین دیانت ما است و سیاستی که بر اساس دین نباشد خدایی نیست افزود: بعد از مدتی رضاخان از خط خارجی‌ها خارج شد و ذلت تا آنجا رسید که شاه جدید ایران که محمدرضا بود قدرت نگه‌داشتن پدر خود در کشور را نداشت و شرط حکومتش این بود که رضاخان باید کشور ایران را برای همیشه ترک کند.

‌علیدادی‌سلیمانی گفت: انقلاب اسلامی ایران در ۲۲ بهمن ۵۷ به پیروزی رسید و این حرکت عظیمی در تاریخ ایران بود.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در مورد آشوب‌های اخیر چند نکته فرمودند که حائز اهمیت است اظهار داشت: رهبری سخن از مثلث شوم زدند و آشوبگران را در داخل کشور پیاده نظام دشمن عنوان کردند.

امام جمعه کرمان گفت: مقام معظم رهبری تاکید کردند که این اتفاق یک شبه نبود و ماه‌ها بر روی این حرکت کار شد و در ماه‌های اخیر در فضای مجازی با دروغ‌های زیاد نظام و انقلاب را مورد هجمه قراردادند.

وی با بیان اینکه تحلیل دشمنان بعد از فتنه ۸۸ این بود که باید از شهرهای کوچک استفاده کنیم افزود: در فضای مجازی ذهن جوان و انسان‌های ساده را مورد خطاب قرار داده بودند.

‌علیدادی‌سلیمانی با اشاره به اینکه در فضای مجازی رسما زمان و مکان آشوب‌ها را اعلام می‌کردند تصریح کرد: فتنه اخیر با فتنه ۸۸ شباهت‌هایی داشتند و شعارهای این فتنه نیز همان شعارهای فتنه ۸۸ بود و اصلا در شعارها مطالبات مردمی عنوان نشد.

وی با بیان اینکه در فتنه جدید پرچم کشور را آتش زدند که نکته قابل توجهی است ابراز داشت: همه ما باید توجه داشته باشیم که راه نفوذ در کشور را ببندیم و مانع  ایجاد شکاف‌ها در کشور شویم.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه دشمن بر زخم‌های موجود در کشور دست گذاشته و از منفذها وارد می‌شود عنوان کرد: مسئولان باید به قشر آسیب‌پذیر جامعه توجه کنند.

امام جمعه ریگان:اکنون نوبت دولتمردان است که به صحنه کار بیایند

حجت الاسلام علی رنجبر ماهانی در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان ریگان با بیان اینکه ملت ایران با دست خالی شاه ملعون را از ایران بیرون کرد،اظهار داشت:حق دارد آمریکایی که یک روزی همه کاره در مملکت بود و شاه این کشور غلام و نوکر حلقه به گوش آمریکا بود، انقلابی که امام به وجود آورد و فرمود، آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند یعنی آمریکا در این مملکت هیچکاره است.

امام جمعه ریگان با بیان اینکه ملت ایران باید کاری کنند تا تفکر شاهانه هم از این مملکت رخت بردارد،ادامه داد: هنوز تفکر شاهانه از این مملکت برداشته نشده است عده ای زندگی هایشان زندگی اشرافی است و به فکر محرومین و فقرا نیستند این تفکر، تفکر شاهانه است .

وی با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با مردم قم فرمودند: ‌‌‌‌در تجمع های اخیر ابتدای مطالبات،مطالبات مردمی بود برای نه به گرانی شعارهایی گفته میشد که به حق بود اما دشمن از این مطالبات سوءاستفاده کرد. لذا ما اغتشاش و فتنه را محکوم می کنیم اما در این هیاهو صدای مردم نباید خفه شود، مسئولین باید صدای مردم را بشنوند.

رنجبر ماهانی بیان داشت:کسی که حقوق میلیونی می گیرد و در خانه ی میلیونی می نشیند و ماشین میلیونی سوار میشود درد مستاجر تازه عروس و داماد را درک نمی کند.

خطیب جمعه ریگان عنوان کرد:دولت باید برای اعتراضات بحق و مطالبات قشر ضعیف برنامه ریزی کند و برطبق آن عمل کند و سکوت مردم در گوشه و کنار بخاطر نجابت و حرمت نگه داشتن خون مطهر شهدا، ولایت و سوءاستفاده نکردن دشمنان است نه اینکه مردم مشکل نداشته باشند.

وی ادامه داد:عده ای محدود اغتشاش گر فضای کشور را نا آرام آرام کردند از آن طرف سازمان جاسوسی آمریکا ، اسرائیل و آل سعود ابراز خوشحالی و حمایت از اغتشاش گران کردند و محرک اصلی اغتشاش گران همین ها بودند.

رنجبر ماهانی با بیان این اینکه آل سعود عرضه دارد و می‌خواهد نا آرامی های ایران را ساکت کند برود دعواهای خانوادگی بین شاهان سعودی بر سر قدرت را فیصله بدهد،خاطر نشان کرد: اگر آمریکایی ها نگران مردم ایران هستند بروند بی عدالتی هایی که در دستگاههای قضایی آمریکا وجود دارد را جبران کنند.

خطیب جمعه ریگان به بیان اینکه فتنه آمریکایی ۹۶یک درس برای ملت ایران دارد و آن هم اینکه هم بستگی و یک پارچگی ملی در خنثی کردن فتنه هاست،افزود: آفرین بر این ملت که با خروش مردمی و خروش حسینی و حضور حماسی خود در سراسر کشور پوزه فتنه گران را به زمین مالیدند.

وی با اشاره به اینکه در فتنه اخیر مردم به صحنه آمدند و سنگ تمام گذاشتند،تصریح کرد: هر جا نظام و انقلاب ما به مردم نیاز داشته مردم قدر شناس به صحنه آمدند و خواهند آمد.

امام جمعه ریگان با اشاره به اینکه هم اکنون اگر نوبتی هم باشد نوبت مسئولین و دولتمردان است که به صحنه کار بیایند و مشکلات اقتصادی مردم را مرتفع کنند،اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی که رهبری فرمودند، یعنی اینکه مردم از این اقتصاد بهره ببرند. اقتصاد مقاومتی که افراد خاص آن را مدیریت می کنند و مردم برده آنها باشند این اقتصاد مقاومتی نیست ،این اقتصاد اشرافی است .

رنجبر ماهانی در پایان عنوان کرد:از همه عواملی که در خاموش کردن آتش فتنه ۹۶نقش موثری ایفا کردند خصوصا نیروی مقتدر انتظامی ، نیروهای امنیتی و سربازان گمنام امام زمان علیه السلام تقدیر و تشکر می نماییم.

امام جمعه رفسنجان:مسیر خواسته های مردم نباید عوض شود

امام جمعه رفسنجان در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن دعوت همگان به رعایت تقوی الهی اظهار داشت :سه گروه که در روز قیامت شفاعت می کنند و خداوند شفاعت آنان را مورد پذیرش قرار می دهد انبیا علما و شهدا هستند همه باید راه شهدا را ادامه بدهند تا زمینه شفاعت انان فراهم شود.

وی بیان داشت : همه ما باید خود را مدیون شهدا بدانیم شهید خراسانی بیش از ۲۹ سال از زمان شهادتش میگذرد پدر و مادر این شهید چقدر انتظار فرزندانشان را کشیدند این شهدا با دادن خون مطهرشان به ما صلابت بخشیدند و عزت آفریدند.
وی با اشاره به اینکه ما مدیون شهدا هستیم تصریح کرد :  اگر امروز هم نیاز باشد همین بسیجیان و پاسداران مخلص جان شیرین خودشان را درطبق اخلاص قرار می دهند و تقدیم می کنند.
امام جمعه به ارتحال عالم مجاهد و جانباز سرافزار دوران هشت سال دفاع مقدس حجت الاسلام دکتر محمد سلطان مرادی امام جمعه موقت اسبق رفسنجان و نماینده ولی فقیه در دانشگاه ولیعصر(عج) و دانشگاه باهنر کرمان اشاره کرد و افزود : وی یک روحانی فعال بودند و ارتحال ایشان ضایعه دردناکی بود ؛امیدواریم بتوانیم قدر این عالمان با بصیرت و عالم به زمان را بیشتر بدانیم.

رمضانی پور ضمن گرامیداشت تشکیل شورای انقلاب در سال ۵۷ در چنین روزی تاکید داشت :امام(ره) در پاریس دستور دادند که شورای انقلاب باید تشکیل شود و زمینه دولت موقت برای تشکیل نظام ایجاد شود هنوز خبری از فرار شاه نبود ، با فرار شاه در ۲۶ دیماه زمینه فجر انقلاب اسلامی به وجود امد .
وی ادامه داد :امام خیلی دوراندیش بودند امروز هم رهبر فرزانه انقلاب می فرماید تا ۲۵ سال آینده اسرائیلی وجود ندارد و این هم محقق می شود.
امام جمعه رفسنجان ضمن اظهار امیدواری به اینده گفت : این فرموده رهبر فرزان انقلاب است که من به آینده و جوانان خیلی امیدواریم  این یک اعتقاد و باور است به عنوان یک نوید برای خودمان بدانیم خوش بین باشیم اما همه خوب و خالصانه و صادقانه کار کنیم در حوزه های مختلف خوب جواب می دهد و قطعا نتیجه از ان ما خواهد بود.
رمضانی پور عنوان کرد :پدران شما خوب شما را تربیت کردند و امروز جواب دادید من و شما باید برای آینده و نسل جوان کار کنیم تا  این انقلاب را به دست صاحب اصلی اش حضرت مهدی فاطمه(عج) برسانیم.
وی افزود :نقشه های آمریکا به خاطر هوشمندی ملت ناکام مانده است این چند وقت تیرشان به سنگ می خورد رهبری فرمودند شرط دوام جمهوری اسلامی روحیه و کار انقلابی و جهادی است به من و شما می فرماید نه به عوامل بیرون از این کشور.
رمضانی پور با بیان اینکه امید بستن به آمریکا یعنی خسارت محض افزود : خدا را شاکریم که دولت محترم و وزرا به این نتیجه رسیدند این خیلی خوب است و می تواند در داخل کشور تولید کنندگان و سرمایه گذارن فعال و امیدوار شوند که با  اتکا به داخل و توانمندی هایی که وجود دارد ما موفق خواهیم شد .

وی با اشاره به بیانات رهبری در جمع مردم قم بیان داشت : مطالبه مردم باید به حق پاسخ داده شود ، مسیر خواسته ها نباید عوض شود مطالبه گری باید در جامعه وجود داشته باشد مسئولین به مطالبات به حق رسیدگی و توجه کنند.
وی خاطر نشان کرد :تنها ایمان به اینکه ما دشمن داریم کافی نیست و نباید ما را از ضعف های خودمان غافل کند اگر مشکل داخلی نداشته باشیم هیچ دشمنی نمیتواند  بر جامعه ما تاثیر بگذارد.

امام جمعه منوجان:دولت باید برای حل مشکلات مردم تلاش مضاعف کند

حجت‌الاسلام امین رضوانی امام جمعه منوجان ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته منوجان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در جمع مردم قم اظهار داشت: ایستادن در برابر توطئه‌های دشمن و اغتشاشات اخیر کشور، نشانه بصیرت و آگاهی ملت ایران است.

وی با اشاره به اینکه طراح این فتنه‌ها آمریکایی‌ها هستند، افزود: از فتنه اخیر فتنه اقتصادی نام می‌برند و طراح آن آمریکایی‌ها بودند که هدفشان اغتشاشات در کل کشور حتی روستاها بود.

خطیب جمعه منوجان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری و اینکه ایشان فرمودند فتنه اخیر در کشور از سه ضلع بود، ادامه داد: آمریکا، انگلیس، رژیم صهیونسیتی که برنامه‌ها را طراحی و توطئه ثروتمندان منطقه یعنی عربستان خبیث، دشمنان و فتنه‌گران کوردل و نفوذی‌های داخلی و تمام دشمنان ایران سه ضلع این فتنه اخیر در کشور بودند.

رضوانی ابراز داشت: دشمن هرچقدر انکار کند، اما قدرت ایران آن قدر بالاست که قابل لمس است و اینکه در این راستا مقام معظم رهبری فرمودند دشمن اگر فتنه‌گری را تکرار کند، باز هم تودهنی خواهد خورد.

وی تصریح کرد: کسانی که در خارج یا متاسفانه در داخل کشور دوست دارند با آمریکایی‌ها پیوند بخورند، این حرف‌ها را بشنوند که جمهوری اسلامی این مشکلات را برطرف خواهد کرد.

خطیب جمعه منوجان با اشاره به اوج‌گیری مقاومت و ایستادگی ملت اسلامی در مقابل رژیم پهلوی و اینکه سرانجام در ۲۶ سال ۱۳۵۷ شاه خائن مجبور شد از کشور و میهن ما فرار کند، تبیین کرد: امام راحل فرمودند ناکامی توطئه‌های آمریکا به خاطر ایمان، اتحاد و هوشیاری ملت بوده است.

وی با بیان اینکه گرچه آمریکا پشتیبان شاه بود، اما شاه نتوانست در مقابل ملت ایران مقاومت کند، تصریح کرد: دشمنان باید بدانند و بفهمند با اینکه آمریکا با تمام توان از شاه آن روزگار حمایت می‌کرد، اما با هوشیاری، ایمان و در صحنه بودن این ملت آن رژیم نابود شد، لذا باید دشمنان حساب کار دستشان بیاید و ما نیز باید مراقب ایمان و اتحادمان باشیم.

رضوانی با اشاره به ۲۷ دی ماه سالروز شهادت شهیدان نواب صفوی، طهماسبی، ذولقدر و برادران واحدی، اظهار داشت: جمعیتی از فداییان اسلام به رهبری شهید نواب صفوی بیش از یک دهه فداکاری در زمینه رسیدن به حکومت اسلامی، حرکت پویایی را انجام دادند گرچه به سرانجام نرسید و دشمنان وی را بعد از عمری بابرکت و در مبارزه مسلحانه در دیماه سال ۱۳۳۴ با ۳۰ تن از یاران وفادارش از ارزش‌های اسلام دفاع کردند و به شهادت رسیدند، اما حسرت تسلیم شدن را به دل دشمن گذاشتند.

وی با اشاره شکست بین‌المللی آمریکا در شورای امنیت و سخنان مقام معظم رهبری در این زمینه بیان کرد: حکومت اسلامی بر پایه این مردم استوار است و این مردم هستند که حکومت را تعیین می‌کنند و حکومتی سوای تایید مردم نیست.

رضوانی اذعان کرد: شورای امنیت باید باید مسائلی همچون دفاع از مردم مظلوم را حل کند، نه اینکه بخواهد حکومت اسلامی ایران را علیه مردمش محکوم کند.

وی خاطرنشان کرد: مردم برای این انقلاب و نظام همه چیز خود را فدا کردند، لذا دولت هم باید برای حل مشکلات این مردم تلاش مضاعف کند و جوابگوی اینکه چه کاری در بحث اقتصاد مقاومتی کرده است، باشد.

امام جمعه سیرجان:سردمدارن کاخ سفید همیشه از اقتدار ملت ایران هراس دارند

حجت‌الاسلام سیدمحمود حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: سردمداران کاخ سفید همیشه از اقتدار ملت ایران هراس دارند و هر از چند گاه که فکر می‌کنند قدرت آشوب و تخریب را در این کشور دارند با منافقان، صهیونیست‌ها، دولت‌های پولدار و مرتجع منطقه می‌نشینند و می‌خواهند نظام اسلامی را ساقط کنند که باید به آنان گفت ملت در صحنه ایران نخواهد گذاشت شما به اهداف شومتان برسید.

وی حمایت استکبار جهانی و صهیونیست‌ها از آشوبگران را فتنه‌ای عنوان کرد که دشمنان نظام اسلامی با استفاده از فضای مجازی طراحی و برنامه‌ریزی کرده بود و گفت: این بار نیز آمریکا، دولت‌های پولدار منطقه، منافقان و صهیونیست‌ها در برابر قدرت ملت ایران و اقتدار نظام اسلامی شکست خوردند و تکرار فتنه ۸۸ نقش بر آب و دست دشمن در ایجاد فتنه رو شد.

خطیب جمعه سیرجان نظام اسلامی را حکومتی با مردم سالاری دینی عنوان کرد و افزود: در این نظام مردم همراه دولت ایفای نقش می‌کنند و در پیشرفت و اقتدار کشور همراهی و همکاری دارند، دولتمردان هم وظیفه دارند به فکر رفع مشکلات مردم باشند تا دشمنان که همیشه به فکر ضربه زدن به این نظام هستند نتوانند بهانه و مستمسکی داشته باشند.

حسینی عنوان کرد: این مردم در همه صحنه‌های انقلاب حضور داشتند و همیشه حامی دولت و مسؤولان بودند و دولتمردان باید مشکلات مردم را ببینند و برای رفع آنها اقدام کنند، امروز مسائل اقتصادی و گرانی، بیکاری و تبعیض از عمده مشکلات مردم است که باید برطرف شوند.

وی خواستار برنامه‌ریزی اساسی و دقیق در رفع این مشکلات شد و گفت: در خیلی از مراکز صنعتی و معدنی شاهد اشتغال بازنشستگان با حقوق بالا هستیم که می‌توان به جای هرکدام چند جوان را مشغول به کار کرد و از اینگونه موارد در سطح کشور و منطقه متعدد داریم که با برنامه‌ریزی می‌توان در صد بالایی از جوانان را مشغول به کار کرد.

وی بر حفظ وحدت و همبستگی تاکید کرد و گفت: تبعیت از ولایت و رهبری عامل این وحدت خواهد بود و رهبری نظام همیشه تذکرات را برای مسؤولان هم علنی و هم در جلسات غیرعلنی داشته و مشکلات را می‌بینند و می‌گویند این دولتمردان و مسؤولان هستند که باید برنامه‌ریزی و اجرا کنند.

خطیب جمعه سیرجان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در هفته گذشته، افزایش قدرت دفاعی و توان موشکی را ضروری عنوان کرد و افزود: اگر دشمن حس کند در این زمینه‌ها سست شده و رو به چالش هستیم به ما ضربه می‌زند و این اقتدار دفاعی نیازمند افزایش روز افزون خواهد بود.

حسینی اشاره‌ای هم به اختلاف شاهزادگان آل سعود و اعدام برخی از آنان داشت و گفت: این اتفاقات زمینه فروپاشی آل سعود و ظلم این خاندان را فراهم کرده است.

وی به مناسبت‌های مختلف هفته از جمله ۲۶ دی ماه روز فرار شاه از ایران اشاره کرد و بیان داشت: این ملت پس از پیروزی بر طاغوت، قدرت فرار آمریکا از منطقه را هم فراهم کرد و دنیا فهمید هرکجا ملت ایران حضور دارد قدرت‌های دیگر بی‌نتیجه است.

امام جمعه رابر:فتنه ۸۸ بخاطر تخلف از قانون بود/هر سه قوّه مشکلات کشور را بشناسند/کلید موفقیت در جیب خود فرد است

حجت الاسلام صادقی امام جمعه شهرستان رابردر خطبه های دشمن شکن این هفته، ضمن دعوت به رعایت تقوای الهی ، با بیان  ویژگی خانواده موفق اظهارداشت:  متاسفانه نگاه غالب جوان های امروز نسبت به موفقیت، نگاهی مصرفی است.

وی افزود: از نظر جوان امروز، این دیگران هستند که باید شرایط، محیط و فضای اجتماعی مناسبی را مهیّا کنند تا او به موفقیت برسد. مثلاً اگر از او درباره ی شغل آینده اش سوال شود، پاسخ می دهد: «یک مغازه ی سه نبش برایم تهیه کنید، فلان مبلغ سرمایه نیز در اختیارم بگذارید تا ثابت کنم که می توانم بسیار در کسب و کار موفق باشم!» یا درباره ی ازدواج می گوید: «همسری خوب و بساز با خانواده ای فهیم برایم پیدا کنید، آن وقت موفقیتم را در زندگی به شما ثابت خواهم کرد!» چنین جوانی به موفقیت نرسیده؛ بلکه تنها آن را مصرف کرده است

خطیب جمعه رابر گفت: ساختاری که خداوند برای دنیا نهاده است، اصلاً چنین ساختاری ندارد. ما باید تولید کننده ی موفقیت باشیم نه مصرف کننده ی آن. باید خود سفره ی موفقیت را با تمام ملزومات آن پهن کنیم؛ نه این که چنین سفره ای از قبل پهن شده باشد و ما فقط زحمت نشستن بر سر آن سفره  را بکشیم.

وی با بیان اینکه موفقیت اکتسابی است تصریح کرد: چیزی است که باید تلاش کرد و ایجادش کرد. البته یک سوی آن توفیق الهی است؛ که صد البته خداوند هیچ منعی برای توفیق بندگان خود قرار نداده است. خداوند در قرار دادن توفیق ابایی ندارد. او می خواهد که همه ی ما موفق باشیم. اصلاً او ما را برای موفق بودن خلق کرده است. تمام آنچه که ما را به موفقیت یا شکست می رساند، در دستان خود ماست. داشتن چنین باوری، پیش نیازی مهم برای رسیدن به موفقیت است.

حجت الاسلام صادقی یادآور شد:«امیرالمومنین (علیه السلام)  در روایتی توفیق را رحمت و عنایت خدای مهربان و از کشش های پروردگار دانسته، ایشان توفیق را اساس کامیابی و خوشبختی و کلید نرمی و مدارا می داند».

وی با بیان اینکه کلید موفقیت در جیب خود فرد است گفت: به خاطر داشته باشیم که داشتن خانواده ی موفق، تابع برخورد پدر و یا مادرمان نیست. حتی پایین یا بالا بودن قیمت مسکن نیز دلیل بر موفقیت و یا شکست ما نیست. نگوییم: «اگر می خواهید خانواده ای موفق داشته باشیم، قیمت مسکن را پایین بیاورید، اشتغال ایجاد کنید، سطح رفاه عمومی را بالا ببرید.» اساساً باید نگاه خود را عوض کنیم.

خطیب جمعه رابر در ادامه گفت: اگر باور کنیم که عامل موفقیت هر فردی، در وجود خودش است، متاسفانه بعضی از جوانان امروز ما جوانان تنبل هستندو دوست دارند مصرف کننده باشند این درست نیست.

وی با اشاره به نخبه های جوان رابری که در کشور و جهان رتبه اول را از آن خود کرده اند گفت: جوانان خودتان باید کلید موفقیت را به حرکت دربیاورید آستین همت را بالا بزنید شما نخبه های رابر را ببینید این نخبه ها اساس توکل، بی خوابی و مطالعات موفقیت کسب نمودند حال باید محیط را برایشان فراهم کنیم  تا بتواند تولید انبوه در یک مکان مناسب داشته باشند، البته باید حمایت از طریق وام  هم شوند.چرا جوانان ما فقط مصرف کننده شده اند؟ .

حجت الاسلام صادقی با بیان اینکه جوانان فکر کار دولتی را در ذهن و زندگی تعطیل کنید اگر هم باشد انقدر پارتی بازی هست که اصلاً نگاهی به شما نمی اندازند گفت: خودتان به  فکر خودتان باشید؛ شاید در سالهای  اول  سود کم یا ضرردهی ، خستگی و بی خوابی اما  ابتدای کار است ۸۰درصد احتمال شکست را هم باید دهید نباید ناامید شویدبا تحقیقات گسترده و ابتدایی نیاز بازار را بسنجید من هم از شما جوانان حمایت می کنم.

خطیب جمعه رابر گفت: اگر بالاترین نعمت های دنیا را نزد خود فرض کنیم، باز هم نمی توانند عامل موفقیت باشید. این سعی و تلاش است که به زندگی ها  ارزش و اعتبار می دهد.

وی گفت : یک خانم نباید بگوید «موفقیت در این است که بهترین شوهر دنیا نصیبم شود؛» چون بهترین شوهر عالم نصیب زنانی همچون همسر نوح و لوط (علهیم السلام) و امام حسن مجتبی (علیه السلام) شد، اما آن ها نتوانستند موفق باشند.

حجت الاسلام صادقی بیان داشت: یک آقا نباید بگوید: «موفقیت در این است که زن خوبی نصیبم شود». آیا همه ی همسران پیامبر (صلی الله علیه واله وسلم) خوب بودند؟ با این وجود چه کسی تردید دارد که پیامبر (صلی الله علیه واله وسلم) بهترین الگوی همسر موفق است؟ آیا فرعون که همسری شایسته مانند آسیه داشت، موفق بود؟

وی با تأکید بر اینکه خداوند کلید موفقیت فرد را به خود او داده است و ما باید به این اعتقاد داشته باشیم  افزود: و می فرماید: «ان الله لا یغیر ما یقوم حتی یغیروا ما بانفسهم» همه چیز دست اوست. عزّت و ذلّت، خوشبختی و بدبختی در دستان اوست. اما خود او گفته است آنچه به دست من است را به دست شما داده ام. شما تغییر دهید تا من هم تغییر دهم؛ شما موفّق شوید من هم موفّقتان  می کنم.

حجت الاسلام صادقی در بخش دیگر سخنان خودبا توجه به کسالتی که برای شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه که هم‏اکنون در بند دشمنان اسلام می‏باشد، رخ داده است گفت: خانواده ایشان از رهبری معظم انقلاب، علمای اسلام و عموم مردم درخواست دعا برای شفای ایشان دارند، لذا مومنین دست به دعا سه مرتبه آیه  امن یجیب المضطر اذا دعاه و یکشف السورا خواندند و برای شفای ایشان از درگاه ایزد منان طلب عافیت نمودند.

وی در بخش دیگر سخنان خود ب اشاره به  دیدار مردم  قم در ۱۹ دیماه با رهبر معظم انقلاب اسلامی عنوان کرد: رهبر انقلاب اسلامى، نيز در جمع پرشورمردم قم صميمانه از ملت ايران قدردانى كردند و فرمودند: نه يك بار بلكه هزاران بار از اين ملت تشكر مى‏كنم؛ ملت ايران حقيقتاً ملتى رشيد، بابصيرت، وفادار، باهمت، زمان‏شناس و لحظه‏شناس است و مى‏داند كه لحظه‏ى حركت، چه زمانى است.

خطیب جمعه رابرافزود: حضرت آيت‏الله خامنه‏اى تأكيدفرمودند: دشمنان، اين پيام‏ها را مى‏گيرند، اگرچه در تبليغات به روى خود نمى‏آورند و صدها اخلالگر را هزاران نفر، و حركات ميليونى مردم را گروه اندك جلوه مى‏دهند اما صاحبان سياست متوجه اين حركت و پيام‏هاى آن مى‏شوند. ملت ايران با اين حركت عظيم، كار خود را كرد و در دل سياستگذاران دشمن رعب ايجاد كرد و بصيرت وانگيزه خود را به اوج رساند.

وی گفت: مقام معظم رهبری در جای دیگر فرمودند: هر سه قوّه مشکلات کشور را بشناسند و روی یکایک مشکلات متمرکز بشوند. ما اگر مشکلات را فهرست کنیم، فرض کنید ممکن است ده پانزده مشکل اساسی داشته باشیم و اینها را روی کاغذ بنویسیم؛باید تقسیم کار کنیم، متمرکز بشویم روی این مشکل، زمان بگذاریم برایش و آن را حل کنیم. بنده چندین جلسه تشکیل داده‌ام برای آسیب‌های اجتماعی؛ الان حدود دو سال یا دوسال‌ونیم است که هر چند وقت یک بار، ما اینجا یک جلسه برای آسیب‌های اجتماعی با مسئولین اساسی و درجه‌ی یک کشور از وزرا و نمایندگان و مسئولان نهادها و رؤسای قوا و مانند اینها تشکیل میدهیم، راجع به آسیب‌های اجتماعی بحث میکنیم، صحبت میکنیم. آنجاها من گفته‌ام به آقایان؛ بایستی هرکدام از اینها را تقسیم کار کنند.

حجت الاسلام صادقی افزود:  البتّه در بخشی از کارها انصافاً خوب هم حرکت کرده‌اند، پیش هم رفته‌اند؛ در بعضی از مسائل متمرکز شده‌اند، کار کرده‌اند، پیش رفته‌اند. ما مشکل غیر قابل حل در کشور نداریم که بگوییم این مشکل غیر قابل حل است، که آقایان نروند از خارج برای ما الگو بیاورند، یا این گره بازنشدنی است؛ نداریم چنین چیزی؛ این را همه بدانند. همه‌ی این گره‌ها بازشدنی است، منتها یک مقداری باید خودمان را آماده‌تر کنیم، پابه‌رکاب‌ تر باشیم، بیشتر کار کنیم،دقیق ‌ترکارکنیم

وی افزود: نکته‌ی بعدی این است که همه با هم باشند؛ مسئولین کشور همه با هم باشند، بله هر بخشی از کشور، یک حوزه‌ی مسئولیّتی دارد که جوابگو باید باشد، آن حوزه‌ی دیگر به این ربطی ندارد؛ این را میدانیم. مجلس شورای اسلامی، قوّه‌ی قضائیّه، قوّه‌ی مجریّه و بقیّه‌ی بخشها و نهادها، هرکدام یک حوزه‌ی مسئولیّتی دارند، کار حوزه‌ی دیگر به آنها مربوط نیست،و دخالت هم نباید بکنند؛ لکن این مال حالت عادی است.

خطیب جمعه رابر در ادامه گفت:مقام معظم رهبری فرمودند:  وقتی‌که شما می‌بینید دشمن دارد تهدید میکند شما را؛ دشمنی لجباز، لجوج  و مشکلاتی به وجود می‌آورند با کارهایی که کرده‌اند در داخل کشور، بایستی همه با همدیگر همدست باشند، همه کنار هم بایستند. این را من به همه عرض میکنم؛ هم به مسئولین کشور، هم به همین مجموعه‌های سیاسی کشور. همه با هم همکاری کنند، تلاش کنند، هم‌افزایی کنند، یکدیگر را تحلیل نبرند. این‌جور نباشد که این یکی یک حرفی بزند که این دیگری را تحلیل ببرد، این‌هم باز یک حرفی بزند که آن را تحلیل ببرد. هم‌افزایی کنند! نظام یکپارچه است؛ نظام جمهوری اسلامی یک نظام یکپارچه است.

وی افزود: همه‌ی بخشها مسئولیّتهای جداگانه‌ ای دارند امّا نظام، یک نظام است، قوّه‌ی مجریّه هم مال همین نظام است، قوّه‌ی قضائیّه هم مال همین نظام است، قوّه‌ی مقنّنه هم مال همین نظام است، نیروهای مسلّح هم مال همین نظامند، نیروهای امنیّتی هم مال همین نظامند، دستگاه‌های علمی هم مال همین نظامند؛ همه با همند. آن که می گوید نباید دخالت بکنید این مال زمانی است که  جامعه در حال  عادی باشد نه زمانی که دزد داریم .

امام جمعه رابر با تأکید براینکه هر کسی که بخواهد به بیراهه برود شخصا از امروز دخالت می کنم گفت: خداوند به ما در برابر بی عدالتی ها یک اخلاقی داده  که تا  حق طرف را تا آنجایی که توان داشته باشم نگیرم؛ رهایش نمی کنم. مسئولین دولتی در شهرستان رابر و دیگر مسئولین باید به مردم رسیدگی کنند از بانک ها گرفته تا ادارات دولتی همه اگر بخواهند دادمردم را در بیاورند و به مردم رسیدگی نکنند خداوند شاهداست با حمایت همین مردم انقلابی از به دنیا آمدن پیشمان خواهند شد.

وی با بیان اینکه همه نوکر مردم هستیم و به این نوکری باید افتخار کنیم از مسئولین خدمت صادقه به مردم را خواستار شد.

خطیب جمعه رابربا تأکید برفرمایش مقام معظم رهبری گفت: همه قانون را معیار بدانند؛ ما از بی‌قانونی ضرر میکنیم، ضربه میخوریم. سال ۸۸ دیدید؛ اینکه کشور در سال ۸۸ دچار خسارت شد، سال ۸۸، هم خسارت مادّی پیدا کردیم، هم آبرویمان در دنیا به خطر افتاد، به‌خاطر چه بود؟ به‌خاطر بی‌قانونی. به اینها گفتیم بیایید طبق قانون عمل کنیم؛ قانون مشخّص است. شما میگویید انتخابات ایراد دارد؛ خیلی خب، آنجایی که انتخابات ایراد دارد، تکلیف قانونی واضح است که چه‌جوری باید حل کرد قضیّه را؛ خب بیایید طبق آن عمل کنیم. نکردند، زیر بار قانون نرفتند، بی‌قانونی کردند، خب مشکل درست کردند؛ برای کشور مشکل درست کردند، برای خودشان مشکل درست کردند، برای مردم مشکل درست کردند؛ هفت هشت ماه همین ‌طور پشت سر هم ناامنی و مشکلات گوناگون درست کردند. این به‌خاطر نرفتن زیر بار قانون است. توصیه‌ی بنده، تأکید بنده، طلب بنده از دستگاه‌های مختلف، این است که همه تسلیم قانون باشند.

وی همچنین  مطالبه مردم را از مسئولین خواستار شد و گفت:  با این قدرتی که اینجا ایستاده ام پشتوانه قوی چون؛ خانواده محترم شهداء، جانبازان، ایثارگران،آزادگان ، مردم و روحانیت دارم در حل مشکلات مردم با قدرت و قوت ازمدیرکل استان و یا وزرا رسیدگی می کنم.

امام جمعه فاریاب:مسئولین خواست جهت خدمت به مردم روحیه انقلابی و عزم جهادی داشته باشند

حجت الاسلام لطفی امام جمعه موقت فاریاب در خطبه های این هفته نماز جمعه اظهار داشت:احترام به والدین از بهترین صفات متقین است و احترام به والدین در زندگی و آخرت مومنین  بسیار موثر است،همه پیامبران و امامان سفارش کرده اند که فرزندان احترام پدر و مادر را داشته باشند ، هر جوانی در حق پدر و مادر خود نیکی کند خداوند در دنیا و آخرت  اجر فراوان به او خواهد داد.

امام جمعه موقت در ادامه ابراز داشت: در هفته های گذشته عده ای به خاطر مسائل گرانی به خیابان آمده بودند ،بعضی  در داخل با دشمن هماهنگ شدند و آشوب بپا کردند،دشمنان برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران همیشه در تلاش هستند،مردم باید مواظب باشند و همانطور که بارها مردم به میدان آمدند و بارها توطئه های دشمن را خنثی کردند،آمریکا و هم پیمانانش حدود چهل سال است که برای نابودی نظام تلاش کرده اند ولی بواسطه آمدن مردم در صحنه تاکنون نتوانسته اند به هدف شوم خود برسند.

حجت الاسلام لطفی در پایان از مسئولین خواست جهت خدمت به مردم روحیه انقلابی و عزم جهادی داشته باشند.

انتهای پیام/م

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری
mersin escort izmit escort samsun escort mecidiyekoy escort Kadıköy escort Ümraniye escort Ataşehir escort istanbul madam net Ataşehir escort Bostancı escort Maltepe escort Rus Escort