سخنرانان در راهپیمایی  سالروز پیروزی انقلاب اسلامی در نقاط مختلف پهناورترین استان کشور به ایراد سخرانی پرداختند.

 

 

 

 

 

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه  آرمان؛ صبح امروز همزمان با سراسر کشور راهپیمایی روز ۲۲ بهمن در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد؛سخنرانان در شهرستان های استان به ایراد سخنرانی پرداختند که مشروح سخنرانی های را در خبر زیر می خوانید.

 

 

شهربابک:انقلاب اسلامی یک هدیه الهی برای ملت ایران است/ تفاوت طبقاتی زیبنده انقلاب اسلامی نیست

حجت الاسلام عرب پور رییس شورای اقامه نماز استان کرمان در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن شهربابک؛ تفاوت طبقاتی را زیبنده انقلاب اسلامی نداست و گفت: مسئولین باید بسیجی وار پا به عرصه بگذارند و در رفع مشکلات اقتصادی مردم و تفاوت طبقاتی تلاش کنند و با کسانی که به بیت المال دست درازی می کنند برخورد شود.

وی افزود: مسئولین از ابتدای انقلاب تا امروز زحمات زیادی کشیده اند اما در آنچه که به عنوان عدالت اجتماعی از زبان حضرت امام (ره) و رهبر معظم انقلاب شنیده و یا می شنویم؛ کاستی ها و عقب ماندگی هایی داریم.

رییس شورای اقامه نماز استان تصریح کرد: برخی از مشکلات به علت تحریم ها می باشد اما با عمل به طرح اقتصاد مقاومتی که طرحی از سوی رهبر معظم انقلاب است می توانیم دشمن را هم در عرصه اقتصادی شکست دهیم.

وی اظهار داشت: برای حفظ نظام هم مردم سهیم هستند و هم مسئولین. که طی این سالها مردم با حضور در صحنه های مختلف تلکیف خود را انجام داده اند.

عرب پور انقلاب اسلامی را یک هدیه الهی برای ملت ایران دانست و گفت: در سایه این انقلاب امروز در خیلی از عرصه ها پیشرفت های چشمگیری حاصل شده است که سربلندی و عزت مردم را به همراه داشته و باید به آنها افتخار کرد.

وی افزود: امروز دشمنان از انقلاب ناامید نشده اند و هزینه می کنند تا ایران اسلامی را به نابودی بکشانند لذا باید حواسمان را جمع کرده و در زمین دشمن بازی نکنیم.

رییس شورای اقامه نماز استان کرمان گفت: وظیفه امروز ما بیداری در مقابل دشمن ، شناخت آن و رصد نقشه های پلید دشمن در سایه توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب است که اگر این امر محقق شود دشمنان نخواهند توانست در ایران توطئه کند.

رفسنجان:حضور مردم ناشی از باور به انقلاب است/ بیشترین اشتغال مس سرچشمه باید از رفسنجان باشد

حجت الاسلام رمضانی پور در مراسم راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در رفسنجان که امروز با حضور باشکوه مردم همیشه در صحنه این خطه از مسیر میدان علی ابن ابیطالب(ع) تا میدان شهداء این شهر برگزار شد ، با گرامیداشت یاد و خاطره امام عظیم الشان و شهدای انقلاب اسلامی به ویژه شهدای گرانقدر شهرستان رفسنجان  اظهار داشت: وقتی خداوند اراده کند و بنده اش را شایسته رحمت خود بداند او را اولا دین شناس می کند و به احکام شریعت اگاه می کند ثانیا از نعمت یقین بهره مند می سازد.

وی افزود: این حضور شما ناشی از اگاهی به دین و مذهب حقه تشیع است، ناشی از باور و یقین به انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی و اعتقاد به ولایت فقیه است.

رمضانی پور گفت: شما امامت و ولایت را جزو معتقدات اصلی خود می دانید انقلابی بودن شما به همین حضورها مشخص می شود در صحنه های سیاسی و پای کار انقلاب .

وی با بیان اینکه انقلاب ماندن خیلی مهمتر و اساسی تر از انقلابی بودن است تصریح کرد: انقلابی ماندن در همه رفتارها باید خودش را نشان دهد، در محل کار، خدمت به مردم ، مشکلات و صدای مردم را می بینند و می شوند و درصدد حل همه مشکلات بر می آیند.

امام جمعه رفسنجان گفت: عمده مشکلات بوجود امده مربوط به برخی از کم کاری هاست مربوط به ناکارامدی هاست که ما باید سطح توانمندی را بالاتر ببریم؛ سه قوای کشور تحت امر رهبری فرزانه باید به مسائل اساسی در خصوص رفاه حال مردم، معیشیت و ازدواج توجه کنند .

وی خاطر نشان کرد: گرفتاری های مردم مانع نشد مردم امروز به صحنه نیایند در راهپیمایی شرکت نکنند و شعارهای انقلابی بر زبان جاری نسازند  اما  مسائل و مشکلات مردم در جای خود محفوط است و باید توجه شود.

رمضانی پور بیان داشت: افتتاح هایی که اخیرا در شهرستان اتفاق افتاد نمی تواند مشکلی از مشکلات شهرستان در خصوص اشتغال را مرتفع کند آسفالت خیابان و سرمایه گذاری های خصوص نی نمی تواند جوابگوی مشکلات مردم در رفسنجان باشد ما به دنبال کارهای مهم تر و اساسی تر هستیم تا هزاران شغل در بر داشته باشد.

وی افزود: متاسفانه در سالهای اخیر پروژه مهم و کارامدی که اشتغال زیاد بهمراه داشته باشد را در رفسنجان شاهد نبودیم.

امام جمعه رفسنجان خاطر نشان کرد: از مس سرچشمه رفسنجان که متعلق به مردم رفسنجان است اشتغالی را شاهد نبودیم بعضا می گویند امام جمعه، نماینده، فرماندار و سایر مسئولین از حق ما دفاع نمی کنند در حالیکه هم درخصوصی هم در جمع عمومی ما مطالبه گر حق شما مردم بودیم و هستیم باید اشتغال مس سهم زیادی از رفسنجان باشد اما کمترین سهم را داریم.

رمضانی پور گفت: شنیده شده است که در پروژه های مس از رفسنجان استفاده نکنند از مدیر صنایع ملی ایران در جمع مردم رفسنجان می خواهم اگر خودسرانه این حرف را می زنند تنبیه شوند و هشدار دهند، رفسنجان اشتغال مس سرچشمه را با همه آلایندگی بسیار زیاد در هوا، زمین، آب تحمل می کنند ، اشتغال حداکثر باید متعلق به مردم رفسنجان باشد.

وی خاطر نشان کرد: اگر امنیت و آرامش و همکاری مسئولان رفسنجان را می خواهید باید اشتغالتان از مردم رفسنجان باید وگرنه ناآرامی را در پی خواهید داشت.

امام جمعه رفسنجان در پایان ضمن قدردانی از  شرکت کنندگان در راهپیمایی ۲۲ بهمن از هر گروه و جناح و قشری تصریح کرد: بین مسئولان شهرستان همگرایی برای ارتقای بیشتر شهرستان وجود دارد هیچ اختلافی در خدمت رسانی شما مردم وجود ندارد و ما پای انجام خدمت برای شما مردم از هیچ تلاش دریغ نخواهیم کرد.

رودبار جنوب:امام خمینی(ره)چون صاعقه ی عظیم جهل را از بین برد/بهمن ۵۷بعنوان برترین تحول جهانی قرن بیستم ثبت شده است

حجت الاسلام والمسلمین حمید بامری امام جمعه بخش جازموریان در جمع راهپیمایان ۲۲بهمن شهرستان رودبارجنوب اظهار داشت:  پاداش حرکت های شما که دشمنان شمارا خشمگین می کند بعنوان عمل صالح ثبت می شود.

وی ادامه داد: قطعا دشمن از حمایت ملت از انقلاب عصبانی می شود، بهمن ۵۷بعنوان برترین تحول جهانی قرن بیستم ثبت شده است،
انقلابی که بعنوان معجزه قرن بود.

امام جمعه جازموریان بیان داشت: امام غرور از دست رفته مستضعفان را به آنها برگرداند و چون صاعقه ی عظیم جهل را از بین برد و همگان را بهت زده کرد و معادلات عقلانی دشمن را در مدت زمان کوتاهی بر هم ریخت.

حجت الاسلام بامری عنوان کرد: امام مدیر و مدبر انقلاب بود نسل جوان تاریخ انقلاب را مرور کنند که کجا بودیم و به کجا رسیدیم.

امام جمعه جازموریان با بیان اینکه با انقلاب به استقلال و آزادی و یک حکومت دینی رسیدیم خاطرنشان کرد: همین که مردم در یک فضای آزاد و بدور از وابستگی به بیگانگان زندگی می‌کنند، بزرگترین دستاورد است.

امام جمعه بخش جازموریان تصریح کرد: مردم با حضور پرشور خود در راهپیمایی باشکوه ۲۲ بهمن بار دیگر وحدت و انسجام ملی خود را نشان دادند  وسیلی دیگری به بدخواهان داخلی و خارجی زدند.

وی گفت: مردم با حضور  مقتدرانه خود درصحنه‌های مختلف توانسته‌اند توطئه‌های دشمن را خنثی کنند، همچنین از مسئولان انتظار داریم به فکر حل مسائل و مشکلات مردم بوده و برای حل مشکلاتشان بیشتر تلاش کنند.

امام جمعه جازموریان گفت: اعلام وحدت و یکپارچگی ایرانیان، عهد و پیمان با امام راحل و آرمان های انقلاب است.

بم:کسی می تواند امام زمان را یاری کند که رهبری عزیز را همراهی کند/سنگلاخ ها مانع از جریان رودخانه انقلاب نمی شوند

حجت الاسلام موسی غضنفرآبادی، رئیس دادگاه انقلاب تهران نماینده سابق مردم بم و شرق استان کرمان در سخنرانی پایانی راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن شهر بم در محل میدان امام خمینی، اظهار داشت: مردم ایران رژیم ۲۵۰۰ ساله ستم‌شاهی را سرنگون کردند و به زباله دان تاریخ انداختند، ۲۲ بهمن روز تحقق اراده خداوند متعال در پیروزی انقلاب اسلامی ایران است، آری این انقلاب الهی است زیرا در زمانی پیروز شد که دو تفکر لیبرالیزم و کمونیزم در ۲ بلوک قدرتمند شرق و غرب حاکم بود.

وی افزود: این دو مکتب مانند دو لبه قیچی علیه اسلام بودند لذا نه دوست باور میکرد پیروزی انقلاب را و نه دشمن و از انقلابیون تنها امام راحل بودند که با اطمینان خبر از پیروزی می دادند.

نماینده سابق بم بیان داشت: دشمنان علیه انقلاب اسلامی اقداماتی را انجام دادند که به فضل الهی تاکنون موفق نشدند. بطور مثال حدود ۸۰ کشور صدام را تجهیز کردند که علیه ایران بجنگد و علیرغم اینکه ۸ سال با ایران جنگیدند و توسط رزمندگان اسلام از حدود ۱۸ کشور اسیر جنگی گرفته شد اما این هیچ دستاوردی برای آمریکا نداشت اما دستاوردهای عظیمی برای ملت ایران به ارمغان آورد که یکی از آنها این است که جوانان این مرز و بوم منطقه جنگی را تبدیل به یک دانشگاه معرفت شناسی و خداشناسی کردند و امروز عطر و بوی آن جامعه ما را پر کرده است.

وی گفت: امروز دولت عراق از یک دشمن تبدیل به یک برادر و دوست شده است و مردم عراق علیه آمریکا شعار می‌دهند و عکس امام و رهبری زینت بخش کشور عراق شده است لذا آمریکایی ها یک گروه آدمکش را تشکیل دادند تا دولتی را در عراق و سوریه ایجاد کنند در حالی که تمام هدفشان ایران بود و با زهر چشمی که از برخی افراد گرفتند قسمتی از سوریه و عراق را اشغال کردند و جنایات بی شماری را مرتکب شدند که در یک قلم وقتی وارد موصل شدند ۱۷۰۰ دانشجوی افسری را سر بریدند اما امروز این طرح آمریکایی نیز به لطف خداوند متعال شکست خورد.

این مسئول تصریح کرد: آمریکایی ها آمدند در کردستان دولتی را شبیه اسرائیل بوجود آورند و منطقه ای را که روزی سردار سلیمانی آن را از چنگال داعش نجات داد با بلاهت یک فرد برای تجزیه از کشور عراق رفراندوم برگزار کرد و نتیجه اش این شد که آقای مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان، هم خودش نتیجه رفراندوم را کنسل کرد و هم خودش از صحنه سیاسی کردستان برای همیشه حذف شد و هم سیطره دولت مرکزی عراق در آن منطقه بیشتر شد و هم مردم عراق و منطقه هشیار شدند که نقشه آمریکا و توطئه اسرائیل جدی است لذا اگر خدا بخواهد انقلابی که با این همه توطئه روبه‌رو است می‌تواند رو به بالندگی پیشرفت کند.

وی ابراز داشت: امام راحل در ابتدای انقلاب فرمودند انقلاب ما آغاز نهضت جهانی اسلام به پرچم داری حضرت حجت ارواحنا فداه است، لذا ملت ایران ملتی بزرگ هستند که این ماموریت به آنها واگذار شده است و مقام معظم رهبری در سال ۸۰ فرمودند که نسل امروز ما به یاری خداوند آزادی فلسطین را مشاهده خواهند کرد و در جای دیگر نیز فرمودند اسرائیل در سراشیبی افول حرکت می‌کنند و ان‌شاءالله نابودی آن حتمی است.

حجت‌الاسلام غضنفرآبادی اظهار داشت: همه شما شنیده اید که عربستان دور تا دور خانه خدا تک تیرانداز قرار داده است پس نکند دیگران بیشتر از ما شیعیان باور داشته باشند که ظهور نزدیک است و ما از این مسئله غفلت کنیم لذا خوشا به حال آنان که بوی پیراهن یوسف را استشمام می‌کنند و کسی که به این انقلاب خیانت می کند مطمئن باشید خداوند او را مجازات می‌کند چراکه امروز این انقلاب در دستان ما امانت است و اگر از انقلاب جدا شویم خودمان ضرر می کنیم چراکه سنگلاخ ها و بدنه رودخانه مانع از حرکت این جریان نخواهد شد.

وی افزود: به وجود چنین رهبر زاهد و پارسا و عالمی بعنوان نایب امام زمان افتخار کنیم و کسی می تواند امام زمان را یاری کند که رهبری عزیز را همراهی کند و کسی که از پشت سر مسلم بلند شد نمی تواند در صف یاران امام حسین قرار بگیرد بلکه شمشیر به روی امام حسین می کشد و کسی که این انقلاب را درک نکند انقلاب امام زمان را هم درک نمی کند.

رئیس دادگاه انقلاب تهران در پایان گفت: برخی افراد پلید در صحبت هایشان مسائلی را مطرح می کنند اما این مردم آمده‌اند تا برای ظهور امام زمان شان مقاومت کنند، آیا زمینه ای بهتر از این برای ظهور امام زمان وجود دارد؟ لذا این انقلاب زمینه ای برای ظهور حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه الشریف است.

منوجان:دستاوردهای انقلاب را به مردم بگویید/در زمان انقلاب اسلامی بود که گنبد آهنین و دروغین اسرائیل فرو ریخته شد

مصیب رزاق پورمسوول عقیدتی سیاسی ناحیه مقاومت سپاه پاسداران کهنوج صبح امروز در همایش پرشور ۲۲ بهمن در این شهرستان، با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص حفاظت از دستاوردهای انقلاب، اظهار داشت: مقام معظم رهبری تاکید به این دارند که دستاوردهای انقلاب را به مردم بگویید و این دستاوردها در دو بخش خارجی و داخلی که بخش داخلی آن این است که از سال ۴۸ تا ۵۷ در حکومت پهلوی روزانه شش بشکه نفت با قیمت ۳۷ دلار می فروختیم و اینکه ۴۵ درصد از جمعیت کشور باسواد بودند در حالیکه امروز با بدبینانه ترین حالت قریب به ۹۵ درصد از جامعه کشور باسواد هستند.

وی افزود: در زمان حکومت پهلوی ۷۰ دانشگاه در کشور وجود داشت اما الان ۲ هزار دانشگاه در شهرهای مختلف کشور وجود دارد و اینکه تاریخ گواه است که ما در زمان حکومت پهلوی پزشکان ما از کشور هند بود و ساده ترین دارو را نداشتیم اما الان به ۴۰ کشور دنیا دارو صادر می کنیم برجسته ترین پزشکان جهان ایرانی هستند.

رزاق پور با اشاره به رشد علمی در کشور، تشریح کرد: در حکومت پهلوی در رشد علمی سالانه ۲ یا ۳ مقاله نوشته می شد اما امروز سرعت پیشرفت علمی ایران ۱۱ برابر متوسط جهانی است و در تاریخ ثبت علم هیچ کشوری چنین پیشرفتی نداشته است.

مسوول عقیدتی سیاسی ناحیه مقاومت سپاه پاسداران کهنوج در منوجان با اشاره به تفکرات اینکه در زمان حکومت پهلوی اجناس ارزان بوده است، تبیین داشت: اینکه در زمان حکومت پهلوی اجناس ارزان بوده درست اما چرا نمی‌بینیم که قدرت خرید چگونه بوده است.

مصیب رزاق پور با بیان اینکه در بحث دفاعی، بهداشتی، آموزش و پرورش و …نسبت به زمان پهلوی پیشرفت چشم گیری داشته ایم، افزود: در زمان پهلوی برده و بنده نظام استکبار بودیم و قانون کاپیتولاسیون این را به ما نشان می دهد که اگر یک ایرانی هر جرمی مرتکب می شد قضات ایرانی حق نداشتند آن را قضاوت کنند و باید برای قضاوت به آمریکا برده می شدند.

رزاق پور ادامه داد: قریب به ۵۰ هزار مستشار آمریکایی از حکومت پهلوی حقوق می گرفتند و علاوه بر این، حقوقی به نام حق توهش دریافت می کردند که این یعنی ایرانی ها وحشی بودند.

وی ابراز داشت: در زمان انقلاب اسلامی بود که گنبد آهنین و دروغین اسرائیل فرو ریخته شد لذا ما باید این دستاوردهای انقلاب را ببینیم و قدر بدانیم.

این مسوول با اشاره به اغتشاشات اخیر کشور، تصریح کرد: اینکه مردم مطالبه گر هستند ضعف ما مسوولان است چراکه ما مسوولان باید مطالبه گر و دغدغه های اقتصادی داشته باشیم.

مصیب رزاق پور اذعان داشت: امروز توپ را در زمین دیگری انداختند را از خودمان دور کنیم و اصولگراها و اصلاح طلبان بدانند و این مسائل را از خودشان دور کنند چراکه امروز فصل خدمت کردن به مردم است.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری بدون مطالعه سخنی را بر زبان نمی آورند، تشریح کرد: حضرات حاضر در آمریکا بدانند که تیرشان به سنگ خورده و خسارتی که در اغتشاشات به کشور وارد کرده اند تقاص آن را پس خواهند داد.

مسوول عقیدتی سیاسی ناحیه مقاومت سپاه پاسداران کهنوج اذعان کرد: رفع مشکلات مردم با مدیریت جهادی حل خواهد شد و اینکه امروز انقلابی گری برای مردم مطالبه گری صحیح است.

ریگان:۲۲بهمن امسال تماشایی شد/مردم گله مندند اما پای انقلاب ایستاده اند

حجت الاسلام والمسلمین سنجری ظهر امروز در جمع مردم ریگان با بیان اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی ایران حیثیت آمریکا در خاورمیانه شکست،اظهار داشت: قرآن کریم آیات زیادی پیرامون دشمن و دشمن شناسی دارد، راهبرد اولیه دشمن بر اندازی نظام جمهوری اسلامی ایران به هر قیمتی که هست. آنها طرحی به نام ۲۰۲۰را برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران طراحی کردند. فتنه های ایجاد شده طی سالهای گذشته تا کنون برای بر اندازی نظام طراحی شده بود.

وی افزود:دشمنان فهمیدند که جمهوری اسلامی ایران به یک قدرت شکست ناپذیر تبدیل شده است. ایران کشوری است که کمر پنج رییس‌جمهور آمریکا را تا کنون شکسته است.

مسئول بسیج طلاب وروحانیون استان کرمان گفت:چه میشود که در فتنه ۸۸ نتانیاهو پیام میفرستد کسانی که در خیابان های تهران تظاهرات کردند اینها سرمایه های اسرائیل در ایران هستند؟ چون حرف امام این بود راه قدس از کربلا می گذرد حرف امام این بود که توقف در انقلاب اسلامی ممنوع است باید برسیم به دنیای اسلام.

وی تصریح کرد:انقلاب اسلامی، نظام اسلامی، دولت اسلامی، کشور اسلامی، دنیاى اسلامی باید به چنین جایی برسیم. رهبری فرمودند اسرائیل ۲۵سال آینده را نخواهد دید امروز خودشان هم می گویند اسرائیل ۲۰سال دیگر را نخواهد دید.

سنجری بیان داشت:بعضی ها جملات امام را گم کرده اند. بعضی ها حرف های امام را فراموش کرده اند. امام زمانی که دست ما خالی بود فرمود آمریکا هیچ غلطی نمی کند،رهبری فرمودند اگر غلطی از آنها سر بزند تل اویو را با خاک یکسان خواهیم کرد کسی که اینچنین صحبت می کند یعنی تمام جوانب امر و ابعاد قصه را دارد می بیند.

مسئول بسیج طلاب وروحانیون استان کرمان ادامه داد:بدانید اگر مدافعان حرم نبودند ما باید با داعش در خوزستان، کرمان و تهران درگیر می شدیم. امام روحیه و عرفانش یکی بود. امام با انقلاب زهرایی خود در بهشت نظاره گر کارهای من و شما هست. امام در سیاست، عرفان،در مقابل دشمن یک بود. امام فرمود اگر در مقابل آمریکا مسامحه کنید و عقب نشینی کنید آمریکا ده قدم جلوتر می آید، در راس شیطان ها آمریکاست.

وی با بیان اینکه پیاده نظام آمریکا در قضایای اخیر عربستان سعودی بود،افزود: جمهوری اسلامی ایران به جایگاهی رسیده است که روزنامه های برتر آنها می گویند ایران جزو هفت قدرت برتر دنیاست. قدر این جایگاه را بدانید. وقتی افرادی از هشتاد کیلومتری با وانت بار برای حضور در راهپیمایی روز ۲۲بهمن می آیند این دلداگی برای این انقلاب است. اینها دلشان با انقلاب است. دشمن از این حرکت وحشت دارد از این سیل و سلوک راهپیمایی وحشت دارد.

سنجری عنوان کرد:دشمن برای بر اندازی این نظام مرتب برنامه‌ریزی می کنند.۲۲بهمن امسال تماشایی شد این جای تقدیر و تشکر است از این حضور پر شور مردم. دشمن میخواهد بین این صف و این حضور فعال فاصله بیندازد. دشمن آیه ی یٱس می خواند اما ما مردم باید حواسمان جمع باشد. اگر برای مردم کار نکنیم ضد انقلاب هستیم و اگر برای مردم کار کنیم و کاری هم به حزب و گروه نداشته باشیم و دلمان با مردم،انقلاب و ولی فقیه باشد این انقلابی است.

مسئول بسیج طلاب وروحانیون استان کرمان در پایان گفت:حضرت آقا فرمودند، مردم  از بعضی مسائل گله مندند اما پای انقلاب ایستاده اند و نسخه ای که هفت سال مطرح شده اقتصاد مقاومتی در دستور کار همه باشد. اقتصاد مقاومتی تکیه بر درون است. بیش از چهار سال از سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی گذشت مسئولین چکار دارند می کنند؟؟ دشمن در چهل سالگی انقلاب می داند این انقلاب جوان هایی دارد چون محسن حججی. بیش از سی هزار نفر آمدند و التماس کردند که ما را ببرید سوریه برای دفاع از اهل بیت. محسن حججی در این مکتب رشد کرد. این انقلاب اینقدر عظمت دارد. این است مکتب انقلاب.اگر مکتب انقلاب اسلامی امام نبود امروز وضعیت جمهوری اسلامی ایران این نبود.این امنیت، آسایش، آرامش مرهون خون مقدس شهداست.

سیرجان:تعلیق روحانیت به مردم ضمانت ضامن انقلاب است/تلاش دشمن جدایی مردم از روحانیت است

حجت الاسلام و المسلمین قاسمی زاده مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان در مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن ماه در جمع مردم سیرجان اظهار داشت:یکی از وظایف انبیاء الهی بیرون آوردن مردم از ظلمات و تاریکی ها بود که در هر نظام اجتماعی است به وجود می آید که این ظلمات و تاریکی ها مردم را در برگرفته است و امام(ره) بنیان گذار نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با آن روح پر از معنویت و توان انقلابی خود مردم را از تاریکی نجات داد.

قاسمی زاده در ادامه افزود:با همه ادعاهایی که در تاریخ ثبت شده است هیچ کس نتوانست مردم را به نور جاودانه مستحکم و با صلابت تر برساند جز امام خمینی(ره) که امروز سی و نهمین بهار انقلاب اسلامی را در حالی جشن می گیریم که سی و نه سال تهدید،تحریم،تهاجم و توطئه علیه انقلاب و نظام مظلوم ایران انجام شده است.

رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه استان خاطر نشان کرد:اگر در ۲۲ بهمن مردم به دستور امام خمینی (ره) به خیابان ها نمی آمدند مردم در خانه ها محبوس می شدند و سران انقلاب را نیز رژیم منحوس پهلوی دستگیر می کرد و ظلماتی که در آن روز حاکم بود ظلمت استبداد و حاکمیت حکومت طاغوت یعنی حاکمیت انسان های پر از گناه و فساد که نه خدا و قیامت و نه مردم و مردم سالاری را قبول داشتند و چیزی جز بدبختی و درماندگی برای مردم نداشت.

وی افزود:امام(ره) با آمدنش مردم را از ظلمات به نور برد و استقلال،عزت،شراف و فکر انقلابی را در کشور رواج داد و امروز آمریکایی ها فهمیده اند مثل ایرانی ها وجود ندارد هم استقلال دارد و هم با عزت زندگی می کند.

قاسمی زاده در خصوص اهداف دشمن اظهار داشت:دشمن چند هدف دارد یکی تفرقه و اختلاف و چند دستگی بین مرم و مسئولین، و این در حالی است که مسئولین خدمتگزار به مردم هستند و نسل جوان بدانید دشمن دارد اطلاعات کشور ما،شرافت و عزت ما، علم و دانش و دین و ایمان را مردم می خرد و دشمن می خواهد یاس و نامیدی در جامعه حاکم شود و مردم نسبت به نظام دلسرد شود ولی ثابت کرده ایم که می توانیم و باید محکم باشیم.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان در خصوص فضای مجازی گفت:بعد از انقلاب همه مشغول کار بودند و با یک لقمه نان ساده زندگی می گذراندند ولی امروز سایت ها و شبکه های اجتماعی با تهاجم فرهنگی قصد دارند تمامی وقت جوان و نوجوان را بگیرند تا او را خسته کند تا دیگر میلی به کار نداشته باشد.

وی اذعان داشت:دوران دفاع مقدس  رابا عزت پشت سر گذاشتیم و تحریم ظالمانه و خصمانه دشمنان را نیز پشت سر می گذاریم و ما نظام اسلامی و رهبری معظم را قدر بدانیم  و رهبر عزیز ما امروز در کمترین سطح از توقعات و نیازهای اجتماعی زندگی می کند تا با مردم ابراز همدردی کند.

قاسمی در پایان گفت:امروز دشمن همه تلاشش این است که روحانیت را از مردم جدا کند و این جدایی باعث مقابله مردم با روحانیت است و مردم می دانند که روحانیت از مردم و متعلق به مردم است و آن چه که انقلاب را ضمانت قطعی برساند وجود روحانیت در بین مردم است و امروز هر آن که چه داریم به برکت اسلام و خون شهدا است.

فاریاب:در ۲۲ بهمن آمده ایم با شهدا و امامین جامعه عهد و پیمان ببندیم

حجت الاسلام حمید براهوئی  مسئول عقیدتی سیاسی سپاه ثارالله استان، در اين مراسم طی سخناني در خصوص پيروزي شکوهمند انقلاب اسلامي بیان داشت:امروز دشمن ۴۰ سال است که با استفاده از تاکتیک های مختلف و ابزارهای رسانه ای ،فتنه تهدید و تحریم به دنبال براندازی این انقلاب است اما هرگز دراین کار موفق نبوده زیرا ملت بصیر ایران قرص و محکم بر کشتی انقلاب که با هدایت رهبری امام خامنه ای مدظله العالی است سوارند و فقط عده ای غرق خواهند شد که از آرمان ها و باورهای انقلاب فاصله بگیرند، غرق می شوند.نبی اکرم ما ایرانیان را قوم سلمان دانستند و روی غرور و غیرت ما حساب کردند

وي افزود: امروزه ما آمده ایم با شهدا و امامین جامعه عهد و پیمان ببندیم و در این راه ثابت قدم ایستاده ایم.ولی دشمن در صدد آنست که ما را از این کشتی خارج کند و فتنه های متعددی را به راه انداخته مانند فتنه سیاسی سال ۸۸ و فتنه اقتصادی سال ۹۶٫و فتنه آینده دشمنان انقلاب، فتنه تحریف انقلاب و سیاه نمایی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است تاکتیک را عوض کردند اما این ملت بصیر هستند

حجت الاسلام حمید براهوئی  بیان داشت: دشمن می خواهد روحیه انقلابی و عاشورایی ما را از بین ببرند ما قائل بر این هستیم که مسئولین مشکلات مردم را حل کنند،باید خود را خادم و نوکر بی چون و چرای مردم بدانیم و این باطل السحر دشمن است، نظام سلطه پروژه مهار جمهوری اسلامی ایران را دستور کار قرار داده ،برای رسیدن به هدفش از پیاده نظام داخلی خودش استفاده می کنند متاسفانه بعضی پروژه ترامپیسم را انداخته اند این ترامپ هیچ غلطی نمی کند ،پوزه بزرگتر از این را به خاک مالیده ایم ،ترامپ که عددی نیست

وی بیان داشت: جایگاه نظامی و علمی ایران الان در کجاست و قبلاً کجا بود،متلاشی شدن غده سرطانی داعش توسط سپاه ،بسیج و جبهه مقاومت با روحیه جهادگری صورت گرفت،اگر مدافعان حرم نبودند و در جبهه مقاومت نبودیم ،امروز داعش چادر را از سر ناموس ایران می کشید

مسئول عقیدتی سیاسی سپاه ثارالله استان کرمان خاطر نشان کرد: برای حفظ این انقلاب سه کار اصلی طاعت از ولایت و رهبری ، نهراسیدن از دشمن و ترویج مدیریرت جهادی لازم است.

انار:امروز در سطح بین المللی ظالم ترین و بی رحم ترین حکومت، حکومت آمریکاست

حجت الاسلام منتظری امام جمعه شهرستان انار در مراسم راهپیمایی بیست و دوم بهمن گفت: ای هر روز ازایام الله دهه فجر جلوه ای از عظمت و انسانیت و حماسه و فداکاری است .

امام جمعه انار افزود: انقلاب اسلامی ایران با همه انقلابات دنیا فرق می کند چون هیچ انقلابی خصوصیات انقلاب اسلامی ایران را ندارد که در اصول و اهداف آن پایدار و ثابت باشد .

حجت الاسلام منتظری افزود: با اینکه دشمنان هر سال انواع توطئه ها و دسیسه ها را به کار می‌گیرند تا جلوی رشد این انقلاب را بگیرند اما با آمدن بیست و دوم بهمن تمام توطئه‌های آنها و نقشه های آنها خنثی می شود.

امام جمعه انار افزود: نظام اسلامی ایران برآمده از انقلاب اسلامی است که سیاست هاو اصولی مستحکمی مانند اصل استقلال اقتصادی، استقلال فرهنگی، استقلال سیاسی، استقلال امنیتی ، اصل پیشرفت کشور در زمینه‌های علمی، فناوری ،اخلاق، و در زمینه‌های مادی و معنوی و اصل عدالت اجتماعی.

امام جمعه انار افزود: گرچه عقب افتادگی هایی در کشور ما وجود دارد که باید با آن مبارزه شود باید با بی‌عدالتی و فساد مبارزه شود .

منتظری گفت: ظلم و ستم و بی عدالتی چه در داخل کشور و چه در سطح بین المللی مورد قبول ملت ایران نمی باشد .

وی افزود: امروز در سطح بین المللی ظالم ترین و بی رحم ترین حکومت، حکومت آمریکاست .

این مقام مسئول افزود: مسئولان نظام باید به مردم که ولی نعمت آنها هستند توجه کنند ملتی که ۳۹ ساله به خاطر نظام اسلامی ایستاده و شهدای زیادی را تقدیم نموده است.

وی گفت: در نزد مسئولان مردم باید در اولویت باشند مسئولان باید مردم را بشناسند و مشکلات مردم را درک کنند .

امام جمعه انارافزود: این مردم همانهایی هستند که فتنه گران سال ۸۸ و اغتشاشگران سال ۹۶ را سر جای خود نشاندند لذا مسئولان باید مخلصانه برای این مردم کار بکنند.

وی در پایان گفت: مردم انقلاب اسلامی و نظام و رهبر شان را دوست دارند اما از تبعیض و فساد و بی عدالتی ناراحتند و مسئولان باید همه دست به دست هم بدهند وبا تبعیض و فساد و بی عدالتی مبارزه نمایند.

بافت:هيچ كس نميتواند در اصول نظام اسلامي تغيير ايجاد كند/هدف انقلاب اسلامي آزاد سازي كل بشريت است

سردارابوحمزه فرمانده سپاه استان در اجتماع مردم شهرستان بافت در روز ٢٢بهمن ضمن اشاره به بازخوانی شخصیت امام راحل بيان داشت: انقلاب اسلامی سه ضلع دارد اسلام ،امامت و ولایت وامت، نقطه اتصال اسلام به امت ولایت است، بیشترین حملات از دشمن به سمت ولایت فقیه هست، انها ميگويند اگر بخواهیم انقلاب اسلامی را از ریشه کن کنیم باید ستون ولایت فقیه را بزنيم.

وي در خصوص جايگاه و ويژگي امام راحل اطهار داشت:هیچ فرقی بین امام و مقام معظم رهبری نیست، ویژگی های امام در خانواده اصیل و مومن و شهادن طلب زندگی کرد، اسلام را از دوران نوجوانی شناخت، از نوجوان تهذیب نفس داشت، کادرسازی برای انقلاب كرد و شخصیت های زیادی پرورش داد ازجمله مقام معظم رهبری را تعليم داند و همان راه و استقامت امام در رهبری ديده ميشود.

سردار ابوحمزه امام را مرد عمل دانست و افزود: بعضی افراد می گویند امام برای انقلاب تئوری نداشت، اشتباه می گویند، امام در سال ۱۳۴۷-۴۸ در دروس ولایت فقیه و حکومت اسلامی در نجف تئوری نظام اسلامی برای روحانیت تدریس کرد ۱۰ سال قبل از اينكه  انقلاب اسلامی  شكل گيرد، قبل از اینکه چیزی را از دیگران بخواهد خودش عمل می کرد، همه مدیران بایداینگونه باشند و هرچه را که خود می گویند عمل کنند. امام راحل مواضع خود را سریع و قاطع از سال ۴۱ مشخص کرد و گفت باید رژیم پهلوی  و دیکتاتور برود، مقابله با استکبار شرق با محوریت شوروی  و محوریت غرب، آمریکای جنایتکار و محوریت سوم  مقابله با رژیم منحوس صهیونیستی و کودک کش تا زمانی که از دنیا رفت یک قدم از مواضع خود عقب نشینی نکرد.

وي بيان كرد: اصول در نظام اسلامی تغییر نخواهد کرد، هیچ کس نمی تواند در اصول جمهوری اسلامی تغییر ایجاد کند، وحدت و انسجام در همه اقشار جامعه وجود دارد، کسانی که نظام اسلامی را قبول دارند، قانون اساسی و ولایت فقیه را قبول دارند و باکسانی که اين اصول را قبول ندارند وحدت نداریم، باکسانی که اصول ما را قبول ندارند چگونه وحدت کنیم؟
تشکیل نظام اسلامی و جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم نه زیاد يك اصل است.

فرمانده سپاه ثارلله افزود:امام هیچ عنوان اهل تعارف و محافظه کاری با هیچ کس نبود، وقتی منتظری مسیر را منحرف کرد و به سمت دیگری رفت علارغم همه تذکرات نپذیرفت، او را از قائم مقام رهبری خلع کرد.

وي افزود:جنایت مهدی هاشمی معلوم شد سریعا اعلام کرد که باید طبق قانون برخورد شود، مدیران باید این کارها را بشناسند و عمل کنند، برای ولایت بعضی می گویند اختیارات ولایت فقیه زیاد است  که نظری مخالف امام دارند، هیچ تفاوتی ولایت فقیه در زمان امام با هم اکنون ندارد، بعضی مقایسه نکنند جایگاه رهبری را با رییس جمهور،  برخی دم از امام می زنند ولی جلوی مقام معظم رهبری می ایستند و حرف های رهبری را گوش نمی دهند، بدانید و بدانند که اینها خائن به اسلام و نظام هستند.

سردار ابوحمزه ابراز كرد:امام باایستادگی در مقابل استکبار، یک قدم عقب نشنی نکرد، شخصیت امام ۲۰۰ سال ۵۰۰ سال دیگر شناخته خواهد شد، ما به دنبال آزاد سازی کل بشریت هستیم،اين هدف انقلاب اسلامی است،
نظام اسلامی ياری این ایران است و انقلاب اسلامی برای کل بشریت است،مقابله با فقر و فساد ، تبیض و بی عدالتی وظيفه مسوولين است.

وي در خصوص مديريت جعادي گفت:مسولان بامدیریت جهادی و انقلابی خادم مردم باشند، همه مسولان نوکر و خادم مردم هستیم و خادم بودن مسولین با مدیریت جهادی است، شش ویژگی کار جهادی عبارتند ازکار ،تلاش ، محاسبه با خدا ،علم، تدبیر و درایت كه اينها معيار ارزیابی مسولین هستند و بايدديد  از این معیار ها چقدر دارند؟

ابوحمزه در خصوص مطالبه گري مردم و مسوولين اذعان نمود:همه مسولین نظام اسلامی باید پاسخگو باش وهمه مردم مطالبه گر باشند، مردم باید از مسولان مطالبه گری داشته باشند و مسولین باید پاسخگو مردم باشند نظام اسلامی اینگونه است، هرکس فاسد می شود، قوه قضاییه باید با شدت برخورد کند  هر کسي و از هرگروه و جناحی ميخواهد باشد،نتیجه حکم را برای افراد مشخص شده را بگویند، نظام اسلامی جای بده و بستان نیست.

اين فرمانده سپاه در خصوص اقتصاد مقاومتي ابراز داشت:باید اقتصاد مقاومتی عملي شود، در همه کار هار باید خروجی  کار عدالت باشد و تلاش شود، صادرات به شکل گسترده انجام شود، جلوی واردات بی رویه گرفته شود، جلوی قاچاق کالا گرفته شود، حمایت از تولید کننده شود، هر فعالیت اقتصادی باید برگردد به مردم و سفره مردم پر شود، اگر اقتصاد مقاومتی اجرا شود خود کفایی داریم.

کهنوج:هوشیار باشیم فتنه آینده  تحریف انقلاب است/انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز ظهور منجی عالم بشریت است

حجت‌الاسلام علی عرب پور مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ثارالله کرمان ظهر امروز در اجتماع پایانی راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهرستان کهنوج در این مراسم با تبریک ایام‌الله دهه فجر، انقلاب اسلامی را حلقه اتصال نهضت جهانی پیامبر اسلام (ص) و نهضت جهانی امام مهدی (عج) دانست و اظهار داشت: انقلاب اسلامی ما ریشه‌های مستحکمی در قرآن و روایات دارد.

نماینده ولی فقیه  سپاه ثارلله استان کرمان گفت: انقلاب اسلامی زمینه ساز ظهور منجی عالم بشریت است و اینکه عده ای می گویند ما چکار به فلسطین ، لبنان ، عرق وسوریه وغیره داریم باید آگاه باشند که ما باید هم کشورمان را آباد کنیم و هم زمینه ساز ظهور منجی در منطقه و جهان باشیم.

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز ظهور منجی عالم بشریت است.

عرب پور افزود: این روز عزیز با عظمت یوم الله را باید گرامی بداریم چون مانند روزی میماند که ما  واقعیت و مسیر حرکت خودمان پیدا میکنیم امروز آمدیم با شهدا عهد و پیمان با شهدای انقلاب ببندیم و همچون ثابت قدم ایستاده ایم ما شهدا در مسیر شما ایستاده ایم.

حجت‌الاسلام عرب پور گفت دشمن دنبال است مسیر ما را گم کند و مسیر انحرافی بزند از مسیر انقلاب خارج کند باید هوشیار باشیم فتنه آینده  تحریف انقلاب است.معیشت مردم باید مورد توجه قرار گیرد .

وی ادامه داد:ما به عنوان نظام مقدس جمهوری اسلامی در این مرحله و برهه اسلمی تا به فضل خدا به انقلاب نبوی  پیامبر برسیم

عرب پور تصریح کرد: انقلاب اسلامی باید استمرار یابد تا زمانی که به دست صاحب اصلی آن امام مهدی (عج) برسد، این نهضت و رفتار انقلابی ادامه دارد.و امروز ما با داشتن رهبر حکیم و امامی مقتدر مسیر انقلاب ما روشن است.

وی خاطرنشان کرد:اما دشمن به سراغ تحریم می آید امده سراغ افکارما دوست ندارد تحت عنوان عملیات بی صدا و جنگ نرم امده است و  دوست ندارد صدای جامعه ما بوی فاطمه بدهد و  فضای شهر ما بوی فاطمه بدهد.و امروز میلیونها انسان ها در کشورهای  آفریقا و خاورمیانه اقیم شدند.این یعنی تروریست مواظب باشید.

عرب پور افزود: همه ما شاهدیم و همه عالم شاهدند و اعتراف میکنند از بذر انقلاب تاکنون نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خیلی خدمات ارزنده و زمینه خیلی از پیشرفت ها را ایجاد کرده است و امروز و هیچ نظامی پیش ازخودش ندانست ما بسته محض سیاسی و اقتصادی فرهنگی بود و  دارای استقلال است.و دشمن نمیتواند این را ببیند.

وی گفت:خدمات جمهوری اسلامی مردم میبینند و اینها باید مسولان و مردم ترویج دهند و بیدار باشند.در عرصه سیاسی نظامی کجا بودیم و امروز کجاییم.

مسئول نمایندگی ولی‌فقیه در سپاه ثارالله کرمان گفت:در مدیریت جهادی انقلابی امروز متلاشی شدند و غده سرطانی داعش توسط سپاه پاسداران و بسیجیان عزیز و جبهه مقاومت این ها تحت عنوان روحیه جهادی بود .و شهدای مدافع حرم  و سپاه را بعضی از دهان شکسته ها زیر سوال میبردند .

وی بیان کرد:مسئولین مردم توجه کنید دشمن نقشه میکشد دشمنی کند راه این است اطاعات تبعیت از ولایت رهبری چون فرمایشات حضرت آقا دیدبان نظام چراغ راه است و این انقلاب اسلامی را حفظ کنیم و انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز ظهور منجی عالم بشریت است.

زرند:انقلاب متعلق به همه است/ رکن اصلی انقلاب، ولایت فقیه است

حجت اسلام محمود محمدی رئیس دادگستری شهرستان زرند، در راهپیمایی ۲۲بهمن ضمن قدردانی از حضور با شکوه مردم اظهار داشت: ما باید یاد کنیم از ۲۵۰هزار شهیدی که با خون پاکشان درخت انقلاب را یاری کردند و انقلاب را مانند درختی تنومند به دست ما رساندند.

وی با بیان این که انقلاب متعلق به همه است، گفت: انقلاب تنها متعلق به افراد چهل سال پیش نیست، بلکه این انقلاب متعلق به همه آزادی خواهان جهان و حتی افرادی است که هنوز پا به عرصه هستی نگذاشته اند.

وی افزود: ما انقلاب کردیم اما باید یادمان باشد که حفظ ارزش های انقلاب به تعبیر مقام معظم رهبری از اصل انقلاب کمتر نیست.

رئیس دادگستری زرند در ادامه تصریح کرد: سال ۵۷ مردم ایران حضوری پرشور و اتحادی یک‌پارچه داشتند که باعث پیروزی انقلاب شد، این نمونه اتحادها باید در بین مسئولین و مردم کنونی هم وجود داشته باشد و دشمنان از این اتحاد به شدت می ترسند.

وی در بحث اتحاد اظهار داشت: اتحاد همیشه مورد تاکید و دغدغه اصلی امام (ره) و مقام معظم رهبری بوده است و این اتحاد باید در بین جناح‌های مختلف سیاسی مشهود باشد، همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند جناح بازی ها دیوار کشی و خط کشی بین مردم است و امروزه تنها انقلابی و غیر انقلابی معنا دارد.

محمدی تصریح کرد: حزب ها و گروه های سیاسی باید از این بچه بازی های سیاسی دست بردارند و با اتحاد و همدلی و هم زبانی در مقابل دشمنان خصوصا آمریکا و اسرائیل و منافقان بایستند و این در کنار هم بودن باعث می شود که هیچ قدرت مستکبری هیچ غلطی نتواند بکند.

وی بیان کرد: مردم می دانند و مسئولین ارشد کشور هم قبول دارند که نواقص و کم کاری هایی در کشور وجود دارد، اما ما نباید فقط نقص‌ها را ببینیم، انقلاب دست‌آورد‌های زیادی داشته و خواهد داشت که مهمترین آن استقلال فردی و ملی است و صحبت کردن از دستاوردهای بزرگی همچون موفقیت های فضایی و هسته ای و … بماند.

وی خطاب به مردم زرند گفت: شما به چهل سال قبل شهر خودمان زرند نگاه کنید و ببینید چه بودیم و الان چگونه زرند تبدیل به شهر صنعتی بزرگی دارد می شود.

حجت الاسلام محمدی اظهار داشت: مقام معظم رهبری بر فساد اقتصادی بسیار تاکید دارند که فساد اقتصادی صورت نگیرد، امروز فساد اقتصادی باتلاقی شده است و ما باید برای برچیده شدن فساد اقتصادی قدم برداریم و باید با مفسد اقتصادی برخورد شود.

وی افزود: مسئولین ما باید از تجمل‌گرایی بپرهیزند و دست از کارهای اقتصادی شخصی بردارند و اگر می خواهند به کار اقتصادی بپردازند باید از مسئولیت خود دست بردارند؛ خوشبختانه مسئولین زرند به صحبت‌های مقام معظم رهبری گوش فرا داده اند و از تجمل گرایی دوری می کنند.

سخنران راهپیمایی صبح امروز زرند اظهار داشت: انقلاب ما پیروز شد اما رکن اصلی انقلاب، که موجب جانفشانی مردم پیش از انقلاب و ایثار شهیدان و رزمندگان در دفاع مقدس و موجب ادامه دار بودن این روند شد، تنها ولی فقیه است، ولایت فقیهی که در وصیتنامه همه شهدا نیز با حساسیت ذکر شده است.

حجت الاسلام محمدی رئیس دادگستری زرند در پایان گفت: امروز یک بحران به وجود آمده به نام بحران خانواده و امر منفور طلاق، بنابراین ما باید حواسمان باشد که خانواده هایمان را از این طرحی که توسط دشمنان برای ما تدارک دیده شده نجات دهیم و نگذاریم سگ بازی و بدحجابی و فرهنگهای ضد خانواده غربی در شهرمان رواج پیدا کند چرا که اینگونه هرزگی و بی عفتی در میهنمان گسترده می شود.

انتهای پیام/م

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری
mersin escort izmit escort samsun escort şisli escort ümraniye escort kartal escort beşiktaş escort şirinevler escort rus escort ataköy escort mecidiyekoy escort Kadıköy escort Ümraniye escort Ataşehir escort istanbul madam net Ataşehir escort Bostancı escort Maltepe escort Rus Escort