خطیب جمعه رابر با بیان اینکه مردم  فتنه گران را برای همیشه به زباله دان تاریخ فرستادند گفت: سران فتنه در حصر هستند این خروجی سخنان نامربوط  و حرمت شکنی در ۲۲ بهمن که آمریکا به خودش اجازه دخالت در حصر سران فتنه می دهد.

 

 

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه آرمان، به نقل از صبح رابر؛ حجت الاسلام صادقی امام جمعه رابر در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته با دعوت به رعایت تقوای الهی،و با  اشاره به  آستانه  سالروز شهادت بی بی دو عالم، ضمن تسلیت این ایام گفت: حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) شیوه های مبارزه سیاسی داشت و ما باید این شیوه سیاسی حضرت زهرا(سلام الله علیها) را بعد از رحلت پیامبر(ص) بدانیم که آرام ننشستند.

 

 

وی، شیوه های مختلف  مبارزه سیاسی حضرت زهرا (س) درفهم مردم جاهل آن روزگار به تهديد غاصبان خلافت به نفرين‏، مبارزه منفى (گريه كردن)، تبديل تهديد به فرصت‏، جلب ياور و حمايت سياسى، بهره‏بردارى سياسى از رسانه‏ هاى انسانى‏ و وصيت‏نامه سياسى‏اشاره کردو  افزود:یکی از شیوه های مبارزه سیاسی حضرت  زهرا(س) تهديد غاصبان خلافت به نفرين‏ بود که پس از رحلت رسول اكرم(ص) هنگامى كه حضرت على(ع) در حال غسل و كفن و دفن پيامبر(ص) بود، بعضى از بازيگران سياسى با مسموم كردن جوّ، در «سقيفه بنى ساعده» خلافت را غصب كردند و خليفه‏اى را بر خلاف حديث غدير خم و خط‏مشى پيامبر و رسالت الهى انتخاب نمودند. عده‏اى از بازيگران سياسى براى مشروعيت بخشيدن به خليفه وقت و مقبوليت خلافت غصب‏شده و بر حق نشان دادن آن و سرپوش گذاردن بر مسير انحرافى، بيعت گرفتن از خليفه ذى‏حق را عَلَم كردند و براى بيعت گرفتن از حضرت على(ع) به در خانه فاطمه(س) آمدند، ولى با امتناع حضرت فاطمه(س) در گشودن در مواجه شدند. به ‏همين‏ دليل، دَرِ خانه او را به آتش كشيدند، فاطمه(س) را مورد هجوم قرار دادند و او از شدت درد بى‏ هوش شد و فرزند خود را سقط كرد. آنان حضرت على(ع) را براى بيعت گرفتن با خليفه وقت به مسجد بردند. زمانى كه حضرت فاطمه(س) به هوش آمد، سراغ امام بر حق، على(ع) را گرفت. وقتى متوجه شد كه او را به مسجد برده‏اند، بلافاصله دست فرزندان خردسالش حسنین (ع)را گرفت و به مسجد رفت. هنوز مردم عوام جامعه و مهاجران و انصار برخوردهاى باكرامت و بزرگوارانه پيامبر اكرم(ص) با فاطمه زهرا(س) و سخنان پيامبر را نسبت به دخت گرامى‏اش از ياد نبرده بودند و احترام و تكريم خود را نسبت به فاطمه زهرا(س) در باطن ضمير خويش در نظر داشتند. وقتى كه فاطمه زهرا(س) به مسجد رفت و غاصبان خلافت را تهديد كرد كه اكنون خدا را به يارى مى‏ طلبم، با تهديد او، غاصبان خلافت تا حدى جا خالى كردند و از بيعت گرفتن با حضرت على(ع) دست برداشتند و در اين مبارزه، فاطمه زهرا(س) با پيروزى به خانه برگشت.

 

 

وی گفت: در مرحله ديگر، فاطمه زهرا(س) تاكتيك «گريه» را انتخاب كرد و به ‏عنوان يك حربه سياسى از آن بهره برد. صديقه طاهره(س) محل گريه خود را مركز اجتماع مسلمانان قرار داده بود؛ بر سر قبر رسول خدا(ص)، شهداى احد و قبرستان بقيع مى‏رفت و در اين اقدام، همراه كودكان خردسالش (براى تحت تأثير قرار دادن جامعه) و در ساعات شب و روز با ذكر مرثيه ‏هايى در فقدان پدر بزرگوار خويش و انحراف امّت پس از رحلت رسول اكرم(ص) سعى مى‏ كرد جامعه خفته را بيدار سازد.

 

 

حجت الاسلام صادقی تبديل تهديد به فرصت‏ را حربه سياسى ديگرحضرت زهرا(س) دانست، و عنوان کرد:  سخنرانى با تكيه بر غصب «فدك» بود كه به ‏دنبال غصب آن توسط خليفه وقت، فاطمه زهرا(س) بار ديگر از اين حركت رژيم حاكم به ‏عنوان يك حربه سياسى و فرصت مناسب سياسى براى روشن ساختن اذهان جامعه در غصب خلافت مسلّم حضرت على(ع) استفاده كرد. در حقيقت، فاطمه زهرا(س) به نام غصب حق مالكيت خويش، به اعتراض سياسى و استيضاح حاكم وقت پرداخت و به مسجد رفت و خطبه خواند.

 

 

وی اضافه کرد: در اين خطبه، چند فراز و نمود خاص وجود دارد. فاطمه زهرا(س) در ابتدا، با يادآورى رسالت پيامبر و دفاع از رهبرى و امامت بر حق حضرت على(ع) و حق مالكيت خويش بر فدك از لحاظ قانون ارث در اسلام، با سازش‏كاران سياسى اتمام حجت كرد. ايشان در فرازى از آن خطبه مى‏فرمايد: «هان‏اى مردم! بدانيد من فاطمه‏ ام و پدرم محمّد(ص)، انتها و ابتداى كلامم يكى است؛ هرگز آنچه‏ می‏گويم غلط نبوده و آنچه انجام مى ‏دهم ظلم نيست.»

 

 

امام جمعه رابر با اشاره به نكته بارز در خطبه حضرت زهرا(س) گفت: آن‏حضرت با فصاحت و بلاغت خاصى به دفاع از مقام ولايت و امامت حضرت على(ع) مى‏پردازد.آن‏حضرت توانست با حضور در مركز اجتماع مسلمانان و مهم‏ترين مكان معتبر سياسى يعنى مسجد به محاجّه با خليفه وقت بپردازد و او را به استيضاح بكشاند و با رسوايى سياسى حاكمان وقت، تا حد زيادى مشروعيت آنان را زير سؤال برد و رسم‏هاى جاهليت را درهم بشكند و نشان دهد كه هيچ حكومتى نمى‏تواند حق و مال كسى را غصب كند، حتى اگر اين حق متعلّق به يك زن باشد.

 

 

وی با اشاره به جلب ياور و حمايت سياسى‏ آن حضرت افزود: حضرت فاطمه(س) همچون سياست‏مدارى قهرمان، به تكليف و رسالت الهى خويش عمل مى‏كرد و براى روشن ساختن افكار عمومى از انحراف مسير امامت، چهل شبانه‏روز دست حسنين (ع) را مى‏ گرفت و سوار بر مركبى مى‏شد و همراه با حضرت على(ع) به درِ خانه مهاجر و انصار مى‏رفت تا آن‏ها را نسبت به غفلتى كه دچار آن شده‏اند و انحراف موجود، بيدار سازد و غافلان و راحت‏طلبان را هوشيار سازد. فاطمه زهرا(س) در حقيقت، با رايزنى سياسى خود، با ياران رسول(ص) اتمام حجت مى‏كرد و همچون ديپلماتى آگاه، با حضور خويش سعى مى‏ نمود مسير انحراف امّت را روشن سازد و مسير واقعى را كه امامت على(ع) است و نيز حريم ولايت را روشن و بى ‏پيرايه ارائه دهد تا در فرداى قيامت، براى صاحبان زر و زور و تزوير و عافيت‏ طلبانى كه فريب خورده ‏اند، بهانه ‏اى وجود نداشته باشد.

 

 

وی با اشاره به اعتصاب سخن یعنی سكوت سياسى شیوه دیگرآن حضرت گفت: در مسير دفاع از حريم ولايت و امامت، فاطمه زهرا(س) شيوه مبارزاتى ديگرى را با سكوت خود آغاز كرد و آن «اعتصاب سخن» با حاكمان وقت بود. صديقه طاهره(س) شيوه‏اى سياسى را آغاز كرد كه تداوم‏دهنده تاكتيك‏ها و شيوه ‏هاى مبارزاتى قبلى آن‏حضرت بود. تمامى اين شيوه‏ها در راستاى يكديگر معنا مى‏دهند. آن‏حضرت با اتخاذ حركت‏هاى سياسى خاص از قبيل گريه در مراكز شلوغ و محل عبور و مرور مسلمانان، حضور در مسجد و مراجعه به خانه ‏هاى مهاجر و انصار كه تمامى آن‏ها با حضور قوى آن‏حضرت در صحنه مبارزات سياسى همراه بودند، جامعه را از لحاظ افكار، تحت تأثير قرار داد ولى ناگهان شيوه مبارزه سياسى خود را تغيير داد و سكوت اختيار كرد.

 

 

حجت الاسلام صادقی اضافه کرد: اين تاكتيك و شيوه جديد در اذهان جامعه، كه به حضور آن‏حضرت در صحنه عادت داشتند، سؤال ايجاد مى‏ كرد و مسأله ‏برانگيز بود كه چه شده است كه فاطمه زهرا(س) سكوت كرده است؟ اين تغيير رويه به‏طور طبيعى، توجه اجتماع را جلب مى‏كرد و افكار عمومى را به تكاپو وامى‏داشت تا در پى يافتن علت آن باشند. فاطمه(س) در محاجّه خود عهد كرد كه ديگر با خليفه سخن نگويد. پس از حضور خليفه در خانه فاطمه زهرا(س) و گفت‏ وگوى كوتاه آن‏ها با حضرت فاطمه(س) كه حضرت على(ع) در اين ميان پیام آور بين فاطمه(س) و خليفه وقت بود، و گرفتن اعتراف از خليفه وقت مبنى بر مقام شامخ حضرت فاطمه(س) از زبان پيامبر در اين‏كه رضايت فاطمه رضايت خدا و خشم او خشم خداست، فاطمه زهرا(س) مشروعيت خليفه را زير سؤال برد و اذهان جامعه و افكار عمومى را در مشروعيت خليفه وقت دچار ترديد كرد كه فاطمه(س) حق را مى‏گويد و امامت حقى است غصب‏شده توسط خليفه وقت! پس از اين‏كه آن‏حضرت از خليفه وقت اعتراف گرفت، قسم خورد كه ديگر با او سخن نگويد و با اين ديدار و سخن فاطمه زهرا(س)، مشروعيت حاكمان وقت بيش از گذشته زير سؤال برد و در بسيارى از اذهان كه نادانسته و تحت تأثير جوّ موجود بيعت كرده بودند، شك و ترديد و پشيمانى ايجاد شد و بدين‏سان، اين حربه بسيار مؤثر واقع گرديد.

 

 

خطیب جمعه رابر یادآور شد: شيوه مبارزاتى ديگر فاطمه زهرا(س) دادن آگاهى و رشد سياسى به زنان مهاجر و انصار بود كه بدين‏وسيله، آتش مبارزه در خانواده‏هاى مدينه وارد مى‏شد. اين مبارز سياسى شكست ‏ناپذير، كه تمام تاب و توان خود را در دفاع از حريم ولايت و امامت قرار داده بود، به‏علت تلاش بيش از حد، ناتوان شد. به‏ همين ‏دليل، پس از مدتى فاطمه زهرا(س) به ‏علت بيمارى و ضعف، در خانه بسترى شد. وقتى خبر بيمارى آن‏حضرت در مدينه پيچيد، زنان مهاجر و انصار، كه وامدار تعليم و تربيت فرهنگى آن‏حضرت بودند، براى عيادت او به خانه ‏اش آمدند. وقتى از حال آن‏حضرت جويا شدند، از حال خود نگفت، بلكه در دفاع از حريم ولايت به سخن پرداخت و از سستى مردانشان سخن راند كه حق را فراموش كرده‏اند و سكوت اختيار نموده‏اند. بازتاب سخنان دخت پيامبر به‏تدريج، در درون خانه‏ ها آتشى به‏ پا كرد و انقلابى پرخروش را جهت داد كه به حريم خانه ‏ها راه يافت و نطفه‏ هاى آگاهى و شعور را بارور كرد.

 

 

امام جمعه رابر،تاكتيك كوبنده ديگرى كه صديقه طاهره(س) اتخاذ كرد و ضربه سهمگينى بر حكومت وقت وارد آورد، وصيت‏ نامه سياسى آن‏حضرت دانست و افزود: وصيت ‏نامه‏ اى كه براى بيدار ساختن افكار خفته و توجه افكار عمومى و عدم بهره‏ بردارى حاكمان سياسى وقت از مراسم سوگوارى و دفن آن‏حضرت نگاشته شد.

 

 

وی در ادامه گفت: حضرت زهرا(س) در وصيت ‏نامه سياسى خود تأكيد مى‏ كند كه حضرت على(ع)، وليّ بر حق، بايد به آن عمل كند؛ چنان‏كه تا بدان روز هيچ سياست‏مدارى چنين آگاهانه و مدبّرانه و با آن ظرافت‏ هاى سياسى، عمل نكرده بود، بلكه شيوه ‏اى بكر و تازه بود كه از سوى سياست‏مدارى حرف ه‏اى به ‏خاطر دفاع از حريم ولايت و تحقير موقعيت سياسى خليفه وقت اتخاذ شده بود.

 

 

حجت الاسلام صادقی گفت: حضرت فاطمه(س) وصيت كرد كه احدى از كسانى‏كه به او ستم كرده‏اند در تشييع جنازه ‏اش حاضر نشوند و شبانه او را دفن كنند. در حقيقت، با اين وصيت‏نامه، حربه سياسى از دست حاكمان وقت گرفته شد. آنان مى‏خواستند در مرگ آن‏حضرت با مرثيه ‏سرايى و اشك و ماتم و ارادت به آن‏حضرت و تأسف از رحلت او، مخالفت‏ها و مبارزات حضرت زهرا(س) را در دفاع از حريم ولايت تحت‏الشعاع قرار دهند و خلافت غاصبانه خود را در اذهان جامعه برحق جلوه ‏گر سازند اما دفن شبانه آن‏حضرت و نامشخص بودن مكان دفن ايشان، اين سؤال را در ميان امّت اسلامى ايجاد كرد كه چرا دخت گرامى پيامبر و يگانه گوهر گران‏قدر او چنين وصيّتى كرده است؟

 

 

وی اضافه کرد: با عمل به وصيّت آن‏حضرت توسط حضرت على(ع)، اذهان جامعه دچار شك و ترديد شد و تا حد زيادى مشروعيت خليفه وقت زير سؤال رفت و مظلوميت آن‏حضرت بيشتر نمايان گرديد و اين‏كه چرا حضرت زهرا(س) در مدت ۷۵ (و به قولى ۹۵) روز با تمام تاب و توان، با شيوه‏هاى گوناگون تلاش كرد تا مسير انحرافى امّت را روشن سازد كه چرا امام بر حق على(ع) را تنها گذاشته‏اند و كج‏ راهه ‏اى را انتخاب كرده ‏اند كه خلاف حق و حقيقت است، در حالى كه على(ع) بر حق است؟

 

 

امام جمعه رابر با اشاره به دیدار عمومی هیئت دادگستری با مردم از نزدیک  و بازدید از تونل خط انتقال آب گفت: طی جلسه ای که مسوولان قضایی با استاندار کرمان برگزار می کنند تصمیماتی اتخاذ میشود که  نتیجه این دیدار و بازدیدها است امیدواریم آن نتیجه به حق باشد لذا کاری از روی احساسات و نارحتی انجام ندهید که بعدها پشیمان شوید، چادرهاآنجا جمع شود ما حامی و یاور شما هستیم و نمی گذاریم حق کسی تضییع شودو در جهت رفع دغدغه های مردم تلاش خواهیم کرد.

 

 

وی درباره اتفاقات دو هفته قبل باتأکیدات موحد و سالاری دادستان استان، پلیس امنیت و رییس ناجا هر چه سریعتر این معضلات و مشکلاتی که باعث نارحتی مردم و خانواده ها شده را حل و فصل کنندگفت: خروجی این جلسات را در چند روز آینده به عینه خواهید دید و مشکلات به وجود آمده رفع وهمچنین تسریع در احکام را صادر بنمایند.

 

 

امام جمعه رابر ضمن تقدیر و تشکر از حضور پررنگ مردم ولایتمداری و خوب ایران به ویژه مردم شهرستان رابر اظهارداشت: مردم آمدند با حضور خود به دشمنان نظام جمهورى اسلامى فهمانند كه با وجود گله‏ مندى از مسؤولان دولتى و ناكارآمدى سياست ‏هاى اقتصادى، تجدید بیعت دوباره با آرمان‏ها و ارزش‏هاى انقلاب، امام و رهبرى داشتنداین حضور پررنگ مردم حرکتی انقلابی بود.

 

 

وی در واکنش به سخنران جشن باشکوه انقلاب مردم تهران گفت: سخنران جشن۲۲بهمن تهران این جشن باشکوه مردم عزیز را تلخ کرد از سخنرانی شان بر می آید که از جای دیگر خط می گیرد آنهایی رأی به وی دادند  توبه کنار قبور شهدا کنندو در آینده  بیشتر دقت کنند این سخنران گفته است: بعضی ها سوار بر این قطارانقلاب بودند بعد پیاده شدند بعضی ها را از آن قطار پرت کردند با این مضمون که دوباره همین ها را سوار قطار کنیم.

 

 

خطیب جمعه رابر ادامه داد: شما که خود در زماني که در مسند قدرتي بوده اند، بدون آنکه دستوري دريافت کرده باشند، حدود و ثغور و حتي ابتدايي ترين حقوق اين فرد را زير پا گذاشته اند. يکي از اين افراد در زمان مسئوليت خود لحظه اي پس از عزل آقاي منتظري از قائم مقام رهبري با بولدوزر به سمت منزل او حرکت کرده و ديوارهاي خانه و حسينيه او را خراب کرده و با الفاظ رکيک به پيشخدمت خود دستور داده که «عکس اين… را از ديوار پايين بياور!» حالا همين فرد و افراد ديگري که در آن زمان دست به اقداماتي زده اند که باعث دلخوري عده اي شد و بعضي از شخصيت هاي حوزوي را از قطار انقلاب پياده کرد، مدعي هستند که آنان که از قطار انقلاب پياده شده اند به قطار برگردند! اینها صلاحیت سوار شدن قطار را نداشتند.

 

 

وی افزود: در اوایل انقلاب بعضی افرادیک یا دو سه سال در راهپیمایی ها برای جلب و جذب بزرگان شرکت می کردند بعد خودشان از قطار پیاده شدند در واقع این مردم ازقطار انقلاب به بیرون پرت شان کردند حال مدعی هستید که  اینها را سوار قطار بکنید، به هیچ عنوان این مردم اجازه نمی دهند اگر بخواهید اینها را سوار بر این قطار کنید خودت هم از قطار به پایین خواهید افتاد.

 

 

حجت الاسلام صادقی با بیان اینکه صحبت های شما را رادیو بیگانه بی بی سی فارسی زبان تیتر کرد نه جشن باشکوه  مردم را و افزود:  حرفهای بنی صدر را تکرار می کنیدبنی صدری که مردم  به  طرز فجیع و خنده داری از این مملکت فراری دادند، اصل ۵۹قانون اساسی مطرح می کنید! یک بار مردم گفتند ما جمهوری اسلامی می خواهیم نه یک کلمه کمتر نه یک کلمه بیشتر.

 

 

وی افزود: بنی صدر گفت: برای خروج کشور از بن بست کنونی، سالمترین راه بدون بحران این است که همه موافقت بکنند به مردم مراجعه کنیم و با رای عمومی آنچه باید بشود، بشود. و این مطالب را ریس جمهور بیان می کند: ایران همه پرسی راه خروج از بن بست سیاسی است با این حرف و زیر سؤال بردن قانون اساسی خودتان هم زیر سوال می روید.

 

 

امام جمعه رابربا اشاره به سخنان دیگر این سخنران گفت: شورای نگهبان یعنی فیلتر،  وظیفه شورای نگهبان بسیار مهم و سنگینی است شما کار خودتان بکنید  و به داد مشکلات و گرفتاری مردم برسید وارد عرصه سیاسی نشوید که دشمن مردم ایران به تو لبخند بزند حضور عظیم و  باشکوه  مردم را کنار و صحبت های شما را تحت شعاع قرار دهند.

 

 

وی در در پایان با بیان اینکه مردم  فتنه گران را برای همیشه به زباله دان تاریخ فرستادند گفت: سران فتنه در حصر هستند این خروجی سخنان نامربوط  و حرمت  شکنی مردم ایران در ۲۲ بهمن که آمریکا به خودش اجازه دخالت در حصر سران فتنه می دهد؛ تصمیم  بگیرد.

 

 

انتهای پیام/م

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری
Kadıköy escort Ümraniye escort Ataşehir escort Ataşehir escort Bostancı escort Maltepe escort Rus Escort