آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی دیار کریمان در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد.

به گزارش راه آرمان؛ آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی دیار کریمان در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد که مشروح خطبه ها را در زیر می خوانید:

امام جمعه کرمان:حمله‌ها علیه دیانت زنان را در جامعه مرموز و خطرناک است/ مسؤولان با صلاحیت بر رأس امور قرار بگیرند

حجت‌الاسلام حسن علیدادی‌سلیمانی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه کرمان با تبریک ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) گفت: برخی تلاش می‌کنند کانون خانواده را به انحراف بکشانند و یکی از این  موارد مساله حجاب است که می‌خواهند به آن ضربه بزنند.

امام جمعه کرمان حجاب را از ضروریات دین اسلام برشمرد و عنوان کرد: مانند کاری که رضاخان با کشف حجاب نتوانست انجام دهد برخی در داخل و خارج می خواهند آن را  ادامه دهند که موفق نخواهند شد.

علیدادی حمله‌ها علیه دیانت زنان را در جامعه مرموز و خطرناک دانست و بیان داشت: اینکه گروهی در ملأ عام به ترویج بی‌حجابی می‌پردازند و برای انجام کشف حجاب نرم در جامعه تلاش می‌کنند، خطرناک است و باید هوشیار بود.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با تاکید بر اینکه مادر بهشتی فرزند خود را بهشتی می‌کند و تمام احساسات مارد به فرزندش انتقال داده می‌شود، خاطرنشان کرد: نقش مادری در اسلام بسیار مهم است و تاثیر مهمی بر شخصیت فرزندان دارد.

وی بر مشارکت همگان در حفظ منابع طبیعی تاکید کرد و افزود: باید با مراقبت و حفاظت از منابع طبیعی این نعمت‌های خدادادی که تنها متعلق به زمان ما نیستند را با حفظ امانت به نسل‌های بعد تحویل دهیم.

علیدادی‌سلیمانی بر رعایت عدل در جامعه اسلامی تاکید کرد و بیان داشت: این توقع مردم است و در تمام مسؤولیت‌ها باید اصلح را بر کرسی نشاند و مسؤولان با صلاحیت بر رأس امور قرار بگیرند.

امام جمعه کرمان تکیه بر ظلم را در دین اسلامی ممنوع دانست و عنوان کرد: وظیفه مسلمانان این است که در جامعه خود از ظلم جلوگیری کرده و از مظلوم دفاع کنند.

علیدادی‌سلیمانی با تاکید بر اینکه در واگذاری مسؤولیت‌ها باید لیاقت و شایستگی مورد توجه باشد، خاطرنشان کرد: سعه صدر در مسوولان به ویژه مسؤولان رده بالا باید بیشتر باشد و کار پسندیده‌ای نیست که از انتقادها جلوگیری شود.

امام جمعه راور:به هشدارهای رهبری در باب افزایش تعداد فرزندان دقت کنید

حجت الاسلام و المسلمین علی تویسرکانی در خطبه های نماز جمعه امروز راور به مناسبت ولادت حضرت زهرا(س) ابتدا به شان نزول سوره کوثر و در ادامه در باب اهمیت تسبیحات حضرت زهرا (س) اشاره کرد و این تسبیحات را دارای برکاتی عنوان کرد.

امام جمعه راور در ادامه به بیانات روز گذشته مقام معظم رهبری در رابطه با جایگاه زن مسلمان و مقایسه آن با جایگاه زن غربی که ولنکارانه هست و دشمنان می خواهند چهره زن غربی را در سراسر جهان فراگیر کنند اشاره کرد.
وی در ادامه به چندین ویژگی بهترین زنان امت پیامبر بر اساس روایتی از ایشان اشاره کرد و گفت: پیامبر می فرمایند بهترین زنان امت من کسانی هستند که بچه زیاد دارند.
تویسرکانی افزود:به هشدارهای رهبری در باب افزایش تعداد فرزندان دقت کنید که ایشان بارها به داشتن تعداد فرزند بیشتر تاکید دارند و حتی فرمودند که در یک مقطع ای بر اساس شرایط، مسئولین اشتباه کردند و خانواده ها را به تعداد فرزند کمتر تشویق کردند.
وی، زنی که بسیار دوستدار و پرمحبت نسبت به شوهر و فرزندان و کسانی که زیر یک سقف زندگی می کنند، را از دیگر ویژگی ها بر اساس روایت پیامبر عنوان کرد.

حجت الاسلام تویسرکانی دیگر ویژگی بهترین زنان امت پیامبر را پاکدامن و خویشتندار بودن در مقابل نامحرمان، نگاه و گفتار و اعمال زن آرامش بخش باشد، خودآرایی زن برای شوهر باشد، حرف شنوی از شوهرش داشته باشد، در امور زناشویی هر آنچه که مرد میخواهد زن کوتاهی نکند را برشمرد.
خطیب نماز جمعه راور تاکید کرد: امروزه وقتی اختلافات خانوادگی ارزیابی می شود می بینیم که بیشترشان به همین موارد گفته شده در روایت پیامبر برمی گردند که رعایت نشده اند.
وی در ادامه به هفته منابع طبیعی و روز درختکاری اشاره کرد و گفت: ما وظیفه داریم حافظ منابع طبیعی باشیم و نیاز است مردم و ارگان های مرتبط با منابع طبیعی همکاری کنند و مقام معظم رهبری هم بر این بحث تاکیدات ویژه ای دارند.

امام جمعه موقت بخش آسمینون منوجان:زن بالاترین نقش را در جامعه دارد

حجت الاسلام حسن سالاری امام جمعه موقت بخش آسمینون منوجان در خطبه های نمازجمعه (۱۸اسفند۱۳۹۶) با تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن ومادر گفت : زن بالاترین نقش را در جامعه دارد.

وی در ادامه با اشاره به سخنان امام (ره)،افزود: نقش زن در جامعه، بالاترین نقش است؛زن، پرورش‏ دهنده زنان و مردان ارجمند است. از دامن زن، مرد به معراج مى‏ رود. دامن زن، محل تربيت بزرگ‏ زنان و بزرگ‏ مردان است.

سالاری ضمن اشاره به سالروز صدور فرمان حضرت امام خمينى(ره) مبنى بر تأسيس بنياد شهيد انقلاب اسلامى مطرح کرد :بنیاد شهید نهادی است که به‏ دلیل کارکردها و توانایی‏ هایی که دارد،‏ می‏ تواند نقش مهمی در زنده نگه داشتن ارزشهای دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت در نظام اسلامی ایفا نماید.

خطیب جمعه موقت آسمینون با اشاره به ١٨ اسفند سالروز تشكيل كانون‏ هاى فرهنگى مساجد بیان داشت : مسجد مهم ‏ترين پايگاه دينى، اجتماعى، سياسى و فرهنگى جامعه اسلامى بوده و كاركردها و فوايد مهمى براى نظام اسلامى داشته است. امروزه نيز مى ‏توان و بايد از اين ظرفيت عظيم براى ترويج تعاليم و ارزش هاى اسلامى و در مقابله با تهاجم فرهنگى و جنگ نرم دشمن، با برنامه ‏ريزى صحيح بهره‏ بردارى نمود. رهبر معظم انقلاب به جايگاه مسجد اشاره نموده و مى ‏فرمايند: مساجد پايگاه اجتماع، مشورت، مقاومت، برنامه‏ ريزى و حركت اجتماعى و فرهنگى هستند.

وی تاکید نمود: به‏ دليل ارتباط مساجد با امور اجتماعى و سياسى، اين نهاد دينى مى ‏تواند به رشد ارزشهاى انقلابى و اجتماعى كمك قابل توجهى نمايد و پايگاهى براى تربيت جوانان انقلابى و مبارزه با ضد ارزش‏هاى غربى باشد .

سالاری ضمن اشاره به اهميت اردوهاى راهيان نور و كاركردها و قابليت‏ هاى آن براى نظام اسلامى بیان نمود: بازديد نسل جديد انقلاب از مناطقى كه تنها خاطرات آن‏ را شنيده ‏اند و خوانده ‏اند، موجب فهم و درك بهتر آن‏ها از واقعيت‏ هاى جنگ و مبارزه و مأنوس شدن آنان با فرهنگ مقاومت، شهادت، شهامت و ايثار مى ‏گردد. نسل جوان امروز بيش از همه در معرض تهاجمات فرهنگى دشمن از طريق فضاى مجازى و شبكه‏ هاى ماهواره ‏اى قرار داشته، لذا اين سفرها گامى در جهت مقابله با اين تهاجمات و آشنايى با فرهنگ اصيل اسلامى است.

خطیب موقت جمعه آسمینون با اشاره به سفر وزیر امور خارجه فرانسه به کشورمان اظهار داشت : وزير خارجه فرانسه براى برخى گفت ‏و ‏گوهاى سياسى وارد تهران شد. قبل از اين سفر، وى هدف خود را بر روى سه مسأله مهم برنامه موشكى، برجام و نقش منطقه ‏اى ايران تمركز داده بود. لودريان در اين سفر بيش از آن‏كه نماينده دولت خود باشد، نماينده آمريكا بود و در طول اقامت يك‏ روزه خود گفت‏ و گوهاى مختلفى با مقامات سياسى كشور انجام داد که جا دارد از مواضع مقتدرانه و عزتمدارانه رئيس‏ جمهور، وزير امور خارجه و دبير شوراي عالي امنيت ملي كشورمان تشكر كرد كه با قاطعيت و از سر عزت به وزير خارجه فرانسه يادآور شدند كه توان دفاعي جمهوري اسلامي ايران قابل مذاكره نيست و اروپايي ‏ها به جاي تمركز روي ايران بايد به آمريكا جهت اجراي برجام فشار آورند و خود را از نقش واسطه و انتقال مطامع آمريكا خارج ساخته و نقش مستقلي را براي خود تعريف نمايند.

وی در پایان از زحمات دست اندرکاران برگزاری یادواره ۲۱۷ شهید شهرستان قدردانی نمود و از حضور باشکوه مردم در این مراسم معنوی تشکر کرد.
امام جمعه رفسنجان:با هیچ کس تعارف نداریم / خود را مدیون ارزش های دین و انقلاب می دانیم

حجت الاسلام رمضانی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر رفسنجان با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوی الهی و اصلاح ذات البین و ضمن تبریک میلاد باسعادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه(س) از شهدای فاطمی حادثه هفته گذشته در تهران یاد کرد و بیان داشت: سه شهید نیروی انتظامی و دو شهید بسیج برای تحقق امنیت مورد عنایت رهبری قرار گرفتند و دیدار رهبری انقلاب از خانواده های این شهدا بیانگر رضای ولی امر است.

وی تصریح کرد: بایداستحقاق  بخشودگی را داشته باشیم خداوند می فرماید وای به حال آنکس که یک یک گناهش بر طاعتش و حسناتش بخواهد بیشتر شود؛ با قطع وابستگی تنها به دنیا به عنوان محل عبوری نگاه داشته نباشیم؛ در غیر راه خدا قدم برداشتن ظلم به خودمان است.

رمضانی پور توجه به ضعفا و فقرا را سیره حضرت زهرا(س) برشمرد و گفت: با همه توان امیر المومنین(ع) خانواده ایشان شبهایی سر را بر بالین گرسنه می گذاشتند ، زهرا بانوی قانع بسیار بزرگوار و روح بخشندگی داشت.

امام جمعه رفسنجان در ادامه اظهار داشت: فقرایی که درب منازل مراجعه می کنند معلوم نیست که فقیر واقعی باشند کانون های احسان و نیکوکاری و خیریه تحت لوای مساجد ایجاد کنیم تا شناسایی بهتری از فقرا داشته باشیم، بهترین راه شناخت در خود اقوام است.

وی خاطر نشان کرد: بهترین الگو برای ما فاطمه زهرا(س) است چرا ما شیعیان ایشان را الگو قرار ندهیم به ویژه بانوان و مادران حجاب فاطمی را در جامعه نهادینه کنند، اکثریت خانمها اهل حجاب برتر چادر هستند این حجاب فاطمی است.

رمضانی پور به برخی کشف حجاب دخترانی در کشور اشاره کرد و گفت: اینها از انگلیس و کشورهای اروپایی خط میگیرند، کشف حجاب نتیجه اش این است که چطور اروپایی ها و آمریکا از انها حمایت می کنند، چطور در برابر ظلم به اقشار متدین صداشون در نمی آید، اینها از خدا می خواهند به جامعه مومن ما آسیب وارد شود .

خطیب جمعه رفسنجان به آغاز هفته احسان و نیکوکاری اشاره کرد و بیان داشت: همیاران نیکوکاری بین آموزش و پرورش و کمیته امداد در حال پیگیری است دانش آموزان می توانند نقش آفرین باشند در کمک افرد بی بضاعت و به خانواده ها یادآوری کنند.

رمضانی پور با اشاره به فرمایش رهبر فرزانه انقلاب با مضمون انقلاب و نظام را به دست نااهلان نسپارید تصریح کرد: یک جریانی اتفاق افتاده اختصاص به یک شهر و دو شهر ندارد می خواهند دین مردم را بگیرند و یه دین سکولاری برای مردم رقم بزنند در شهر ما هم همین است به اسم جشن به بی بندباری و فساد می پردازند.

وی افزود: عده ای با دنبال کردن دوچرخه سواری بانوان با وقاحت می خواهند ولنگاری را رواج دهند فکر می کنند من فقط مخالفم اگر شما مردم هم مخالفید اقدام جانانه بکنید (با تکبیر نمازگزاران همراه شد).

رمضانی پور گفت: لذا بنده به طلبه حقیری هستم از همه طلاب بسیجیان آحاد مردم انقلابی می خواهم نگذارید اینچنین کارهایی در جامعه ما رواج یابد.

وی خاطر نشان کرد: اول شهید هوانیروز کشور شهید رضا وجوانی متعلق به شهرستان رفسنجان است که امام درباره ایشان فرمودند فرزندم رضا و شهید چمران می گوید من حیاتم را مدیون شهید وجدانی می دانم این شهدای عظیم القدر هستند خجالت نمی کشید ردر شهر انقلابی رفسنجان هر کاری را که دوست دارین انجام می دهید.

امام جمعه رفسنجان گفت: ما با هیچ کس تعارف نداریم ما خود را مدیون ارزش های دین و انقلاب می دانیم و اجازه نمی دهیم این ارزش ها کمرنگ شود.

رمضانی پور در پایان بر موضوع اقتصاد مقاومتی و لزوم جدی گرفتن این موضوع توسط مسئولین بزرگوار تاکید کرد و گفت: ما شرمنده ی شما مردم و جوانان هستیم .

امام جمعه کهنوج:حضرت زهرای اطهر(س) الگو و اسوه زنان جهان است

حجت‌الاسلام اکبر افشارمنش ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه کهنوج با اشاره به به تقوی الهی , تبریک سالروز ولادت با سعادت حضرت زهرا (س) و معمار کبیر انقلاب,  نامگذاری ولادت حضرت زهرا (س) به نام روز مادر یا روز زن بیانگر این مطلب است که ما به جهانیان اعلام می کنیم که الگو و اسوه ما در همه ابعاد حضرت زهراست.

وی بیان داشت:انقلاب اسلامی ما در طول دوران حیات با برکت خود ثابت کرد که  زنهای مسلمان در سایه ایمان و تقوا و به دور از منجلاب فساد می توانند نقش بسیار موثری در تحولات سیاسی، اجتماعی و حتی جهانی و کسب علم و دانش داشته باشند.

امام جمعه کهنوج ادامه داد:در طول تاریخ نیز هرکجا مرد موفقی بود پشتیبان او یک زن فداکار می بینیم.

افشارمنش با اشاره به ۲۲ اسفند سالروز تأسیس بنیاد شهید در سال ۵۸ و روز بزرگداشت شهداست. همه باید بدانیم که زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست.

وی ابراز داشت:ما باید اهداف شهدا را بشناسیم و اجازه ندهیم که این اهداف و آرمانها در جامعه کم رنگ شوند.

افشارمنش گفت:در شامگاه روز چهارشنبه زلزله ای به بزرگی ۵ و ۴ دهم ریشتر در کهنوج رخ داد که نکاتی را باید گوشزد کرد:اولا خداوند متعال را شاکریم که این زلزله تلفات جانی و یا خسارت سنگین مالی در بر نداشت اگر مقدارش بیشتر بود معلوم نبود چه اتفاقی ممکن بود بیفتد.ثانیا این حوادث از بعد معنوی هشداریست برای ما که به فکر رستاخیز باشیم و توشه برای سفر آخرت مهیا کنیم.ثالثا باید در جهت مقاوم سازی خانه ها اقدام کنیم.

امام جمعه کهنوج در ادامه بیان کرد: که باید حواسمان به حرفهایی که می زنیم باشد چراکه نسبت به آنها مسئول هستیم با توجه به گسترش فضای مجازی نباید تا از حرفی مطمئن نشده اییم آن را نشر بدهیم. بعنوان نمونه این روزها در ارتباط با مسائل شهرداری شایعات زیادی را بعضی ها دارند ترویج می کنند

وی  خاطرنشان کرد: امروز یک بارقه امیدی در دل مردم بوجود آمده و واقعیت این است که این روزها به هر کجا مراجعه می کنیم می بینیم که شروع شهردار محترم شروع خوبی است و انصافا  دارد کار می کند. و این تغییر و تحولات نباید تحت تأثیر مسائل طایفه ایی قرار گیرد.

امام جمعه کهنوج در پایان گفت:گرچه ریاست محترم شورای شهر این شایعات را تا حدی پاسخ دادند اما شوری شهر باید از سربازی که به خط مقدم فرستاده با تمام توان از شهردارش حمایت و پشتیبانی کند.و از طرفی مردم هم باید پشتیبانی کنند تا خدایی نکرده این شایعات باعث شود که مدیریت شهرداری تزلزل پیدا کند و انگیزه کار گرفته می شود و دلسرد شود.

امام جمعه سیرجان:امروزه زنان ما می‌توانند با الگو گرفتن از حضرت زهرا(س) دشمنان اسلام را شکست دهند

 حجت‌الاسلام سیدمحمود حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نمازجمعه سیرجان با تبریک ولادت حضرت زهرا (س) و روز زن یه توطئه استکبار برای از بین بردن منزلت زن پرداخت و اظهار داشت: فرهنگ غرب که امروزه می‌خواهد خانواده‌ها را از هم بپاشاند درصدد بی‌بندو باری و بی‌حجابی برای رسیدن به اهداف شوم خود است که باید مواظب بود.

امام جمعه سیرجان با اشاره با جایگاه زن در اسلام گفت : زن و مرد در فرهنگ غنی اسلام مسؤولیت اجتماعی مساوی دارند و در خیلی از موارد نقش زنان در بنیان خانواده و جامعه بیشتر است که باید به این نقش توجه بیشتر شود.

وی با برشمردن فضائل و کمالات دخت نبی اکرم اسلام گفت: بی ‌نظیر بودن دراطاعت و عبادت خداوند، سبک زندگی اسلامی، تربیت فرزندان خوب،  عفاف و حجاب، دفاع از ولایت و زهد و پارسایی از جمله فضائل آن حضرت است که امروزه زنان ما می‌توانند با الگو گرفتن از حضرتش دشمنان اسلام را شکست دهند.

خطیب جمعه سیرجان اقدامات منطقه‌ای جمهوری اسلامی ایران را موجب وحشت دشمنان عنوان کرد و با اشاره به سفر وزیر امور خارجه فرانسه به کشورمان بیان داشت: وزیر امور خارجه فرانسه که برای توقف برنامه موشکی ایران برنامه داشت دست خالی برگشت که قاطعیت مسؤولان در این زمینه قابل تقدیر است.

وی سخنان نخست وزیر رژیم صهیونیستی در آمریکا را ناشی از ترس آنان از قدرت نظام اسلامی در منطقه دانست و گفت: این حرف‌ها و حرکت‌ها هم سردرگمی این رژیم و هم قرارگرفتن در آستانه نابودی شان را می‌رساند و باید بدانند هر حرکتی علیه ملت ایران منجر به افول و نابودی رژیم اشغالگر قدس خواهد بود.

حسینی افزود: نظام اسلامی به پشتوانه ملت ایران ید واحده مقابل استکبار جهانی و دشمنان اسلام ناب محمدی است و اصل پیروزی ما هم ایستادگی و مقاومت است که ما  هم خود مقاومت می‌کنیم و هم از مقاومت در منطقه دفاع می‌کنیم و قادریم با همین حربه دشمنان را در منطقه شکست دهیم.

وی مسؤولان را به مواظبت و مراقبت از مردم و جلوگیری از فشارهای اقتصادی بر جامعه سفارش کرد و افزود: خدمات به مردم باید بیشتر باشد و امروز هیچ مسئولی نباید از انتقاد سازنده بترسد و باید با انتقادها به فکر رفع مشکلات بود و هیچگاه نباید به این مردم که قدرت و بازوی مسؤولان هستند توهین شود.

امام جمعه سیرجان بر همراهی مسؤولان و مردم بر انجام فریضه امر به معروف تاکید کرد و گفت: دشمن فروپاشی نظام را اولویت قرار داده و قطعا به فکر تفرقه و همچنین ترویج برنامه‌های منحط غرب در بی بند و باری و انحطاط و فروپاشی خانواده است که در مقابله با هر برنامه دشمن لزوم اتحاد همه مردم و مسؤولان است.

حسینی به مناسبت‌های مختلف هفته از جمله میلاد حضرت امام خمینی (ره) پرداخت و امام  را الگوی شخصیت جهانی اسلام در قرن حاضر برای ترویج اسلام ناب محمدی اعلام کرد و انقلاب اسلامی را زاییده تفکر امام راحل برای نابودی استکبار جهانی و انقلاب جهانی حضرت مهدی (عج) دانست.

امام جمعه ریگان:اینکه برخی حجاب اجباری و اختیاری را مطرح می کنند؛فهم و بینش آنها از دین ضعیف است

حجت الاسلام علی رنجبر ماهانی در خطبه های این هفته نماز جمعه ریگان اظهار داشت:روز مادر را به مادرانی که از دامن پاکیزه خود و آغوش با مهر و محبت و صفای باطن خود توانستند جوانانی را تربیت و تحویل نظام اسلامی دهند این روز را به همه ی آنان تبریک عرض میکنیم و آن مادرانی که در قید حیات نیستند مقام و جایگاه آنان را عرج می نهیم.

امام جمعه ریگان با بیان اینکه حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها یک الگوی زیبا و دست آموز برای مادران جامعه امروزی است،افزود: دشمن سعی دارد با برنامه های ضد فرهنگی علیه حجاب و عفاف و به بهانه ی آزادی دادن به زنان جامعه را از مادر که کانون محبت و آسایش و آرامش خانواده را تشکیل می دهد از همین کانون زندگی و جامعه را به ابتذال بکشاند .

وی ادامه داد:اینکه برخی حجاب اجباری و اختیاری در نظام اسلامی مطرح می کنند فهم و بینش آنها از دین ضعیف است.

رنجبر ماهانی تصریح کرد:شخص پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سایر حضرات معصومین علیهم السلام معصوم اند و قابل نقد نیستند اگر قابل نقد باشند که عصمت معنا و جایگاهی برای آنها ندارد، یک بام و دو هوای نقد را باور نخواهیم کرد که منتقد پیغمبر و امام زمان علیه السلام شده عاقل و منتقد دولت بی عقل شده است.

خطیب جمعه ریگان با اشاره به سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد، افزود: از مدیر کل اداره ارشاد استان می خواهیم فکری به حال بلا تکلیفی اداره ارشاد شهرستان ریگان بردارند.

وی ادامه داد:کانون های فرهنگی هنری مساجد ظرفیت خوبی است برای کارهای فرهنگی که نزدیک به دو ماه است که اداره ارشاد شهرستان مدیر ندارد.

امام جمعه ریگان به چندی از معضلات و مشکلات شهرستان ریگان اشاره و عنوان داشت:مخابرات استان فکری به حال آنتن دهی و اینترنت شهرستان داشته باشند، مدت هاست که این مشکل هنوز حل نشده است،تکمیل نیروی انسانی و پزشک متخصص در بیمارستان شهرستان هنوز حل نشده است.

وی بیان داشت:معین اقتصادی که در سال اقتصاد مقاومتی جهت اشتغال زایی قول یک کارخانه لاستیک و یک کارخانه  ریسندگی و بافندگی را داده اند سال اقتصاد مقاومتی تمام شد اما هنوز وعده ها عملیاتی نشده است، مردم از این وضعیت گلایه مند هستندو صدایشان هم به جایی نمی رسد امیدواریم که مسئولین استانی صدای مردم شهرستان ریگان را بشنوند و در پی حل این مشکلات برآیند.

رنجبر ماهانی تصریح کرد:امروز اگر ما بخواهیم جایگاه واقعی شخصیت زن را در اسلام بدانیم و الگوی زن اسلامی را به دنبال شاخصه های آن بگردیم بهترین راه این است که ما یک مقایسه ای داشته باشیم بین الگوی زن اسلامی با الگوی زن غربی، امروز الگوی زن اسلامی شخصیت هایی همچون خدیجه کبری، فاطمه زهرا سلام الله علیها دارد و الگوی زن غربی شخصیت هایی مثل زن های که  برهنگی و جلب توجه کردن الگو های غربی است. در غرب از زن به عنوان یک شخصیتی که هم همسر خانه هم مدیر خانه و هم مادر خانه به این نگاه و توجه نمی شود.

امام جمعه ریگان در پایان گفت:عدالت جنسیتی یعنی هر کاری که مرد در جامعه انجام می دهد زن هم می تواند آن کار را انجام دهد، در هر عرصه ای که مرد ورود پیدا کرد زن هم مى تواند ورود پیدا کند. حضور زنان در اجتماع که در انقلاب ما هم بوده است در کنار همسر داری، خانه داری و شوهر داری بوده است یعنی شغل اصلی زن این است.

امام جمعه رودبار جنوب: حقوق های نجومی و تجمل گرایی زیبنده مسئولان جمهوری اسلامی ایران نیست

حجت الاسلام والمسلمین گروهی امام جمعه رودبارجنوب در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان با تبریک میلاد حضرت زهرا و روز مادربه بیان بهترین روش دینداری پرداخت و اظهار داشت: ورع یک مرتبه بالاتر از تقواست و ورع و تقوا ،بهترین روش دینداری است.

حجت الاسلام گروهی در ادامه  به توصیه های امام صادق(ع )به شاگردانش اشاره کردن وافزود: تقوا و خدا ترسی از مهمترین توصیه های امام صادق ع به شاگردان بود.

خطیب جمعه رودبارجنوب با توجه به مصادف شدن تولد امام خمینی با میلاد حضرت زهرا (س)گفت: امام خمینی(ره)انسانی با ورع بود و زندگی بسیار ساده ای داشت.

گروهی در ادامه این مطلب به زندگی حضرت سلمان فارسی اشاره کرد و افزود: سلمان با اینکه استاندار و حاکم مدائن بود ولی زندگی ساده ای  داشت و مانند مردم فقیر از نان جو استفاده می کرد و از اموال خودش در راه خدا انفاق می کرد.

امام جمعه رودبار جنوب در ادامه به هفته نیکو کاری اشاره کرد و بیان داشت: ما باید مانند سلمان  مواظب فقرا و مستضعفان باشیم و از اموالمان در این راه بخشش کنیم.

حجت الاسلام گروهی با اشاره به اموال مشروع برخی از مسئولین گفت:حقوق های  نجومی و تجمل گرایی برای مسئولین جمهوری اسلامی زیبنده نیست و به همین خاطر رهبر معظم انقلاب و دستگاه قضا  به حقوق های نجومی حساسیت نشان میدهند و با این امور مختلف هستند.

گروهی در ادامه به دیدار رهبری با جامعه مداحان اشاره کرد و گفت: زن از نظر رهبری مدیر خانواده است و زن را مایه آرامش مرد دانستند ولی در غرب زن مظهر آرایش و هیجان جنسی مردان است و حجاب زن مصونیت است نه محدودیت.

نماینده ولی فقیه در شهرستان رودبارجنوب با اشاره به فتنه گری و فساد آمریکایی تصریح کرد:هر کجا آمریکا حضور داشته باشد فتنه آید.

گروهی تکریم از خانواده شهدا را وظیفه همه مسئولان دانست و خاطر نشان کرد: همه مسئولان از خانواده معظم شهداء سرکشی کنند.

امام جمعه رودبار جنوب در پایان به سفر اخیر وزیر فرانسه به ایران اشاره کرد و افزود: ببینید وزیر فرانسه چه نقشی برای ایران داشته است و درمورد هسته ای صحبت کند،الحمدلله همه مسئولین بر علیه اش ایستادند چون خواسته بودند که ایران انرژی هسته ای نداشته باشد اما جمهوری اسلامی ایران یک ابر قدرت در جهان است.

 

انتهای پیام/م

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری