فرمانده انتظامی استان کرمان از اجرای طرح اجتماعی«یار مهربان» به عنوان ایده پلیس کرمان برای اولین بار در کشور خبر داد و به تصادفات استان کرمان اشاره کرد و افزود: تعداد ۴۵۷ نفر در شمال استان و ۲۱۵ نفر در جنوب استان کرمان در نه ماهه اول سال جاری به دلیل تصادف جان خود را از دست داده‌اند.

 

 

 

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه آرمان؛ سردار رضا بنی‌اسدی‌فر پیش از ظهر امروز ۲۰ اسفندماه در نشست خبری با اصحاب رسانه امنیت را اولویت اول این فرماندهی دانست و گفت: براساس ارزیابی سال ۹۵ وزارت کشور، کرمان رتبه برتر را در شاخص های امنیتی کشور  کسب کرد.

وی به اقدامات صورت گرفته اشاره کرد و افزود: اجرای بیش از ۲ هزار طرح عمرانی در سطح استان و سرمایه گذاری ۳ هزار میلیارد دلاری خارجی نشان دهنده وجود امنیت در استان کرمان است.

فرمانده انتظامی استان کرمان ادامه داد: اجرای رزمایش و طرح‌های ارتقای امنیت در سراسر استان و اجرای طرح های ضربتی متناسب با جرایم رخ داده استان از جمله اقداماتی است که با همکاری سایر دستگاه های مربوطه برای افزایش امنیت در استان در سال جاری اجرا شده است.

وی بیان کرد: در سال جاری ۱۸۵ هزار فقره تشکیل و رسیدگی که ۵۸ درصد آن با اقدامات مشاوره ای پلیس به صلح و سازش منتهی شد، پاسخگویی به بیش از ۹۰۵ هزار تماس مردم با سامانه ۱۱۰ که ۴۳۰ هزار تماس آن عملیاتی شده است، صدور ۱۲۷ هزار جلد گذرنامه از جمله اقدامات پلیس در سال جاری در سطح استان بوده است.

سردار بنی‌اسدی‌فر به تشریح اقدامات علمی، پژوهشی پلیس استان از ابتدای سال تا کنون پرداخت و اضافه کرد: با توجه به اینکه عمده مشکلات ما در حوزه فرهنگی و اجتماعی است لذا با وجود کمبود امکانات اما تمرکز بر حوزه فرهنگی و اجتماعی نیز در سال جاری داشته‌ایم که از جمله آنها برگزاری جلسه آموزشی، ارایه خدمات مشاوره‌ای و … می‌باشند.

وی از اجرای طرح اجتماعی«یار مهربان» به عنوان ایده پلیس کرمان برای اولین بار در کشور خبر داد و به تصادفات استان کرمان اشاره کرد و افزود: تعداد کشته‌های جاده‌ای ما ۱۸ درصد افزایش داشته و تصادفات درون شهری یک درصد کاهش داشته ایم، شایان ذکر است که ۴۵۷ نفر در شمال استان و ۲۱۵ نفر در جنوب استان کرمان در نه ماهه اول سال جاری به دلیل تصادف جان خود را از دست داده‌اند.

فرمانده انتظامی استان کرمان سهم عامل انسانی در تصادفات را ۷۰ درصد دانست و اظهار کرد: انسان، وسیله نقلیه و جاده در حوادث رانندگی دخیل می‌باشند.

وی از کشف ۷۱ درصد سرقت‌‌های مهم استان خبر داد و ادامه داد: ۴۰ درصد سرقت‌های استان مربوط به سرقت منزل، ۲۵ درصد موتورسیکلت، ۱۶ درصد خودرو، ۷ درصد مغازه و ۲ درصد کیف قاپی بوده است، شایان ذکر است که از مجموع سرقت‌های رخ داده در استان ۳۵ درصد جزء سرقت‌های مهم بوده است که وقوع آن نسبت به مدت مشابه سال قبل یک درصد کاهش داشته است، ضمن آنکه سرقت مسلحانه استان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۴ درصد کاهش داشته است.

سردار بنی اسدی فر ۱۱۸ تن میزان کششفیات مواد مخدر در استان کرمان در سال جاری ذکر کرد و افزود:  ۸۴ درصد کشفیات مواد مخدر در استان مربوط به تریاک بوده است، همچنین ارزش کالاهای قاچاق کشف شده در استان ۷۷۶ میلیارد ریال بوده است.

وی با بیان این مطلب که طرح ویژه نوروزی با شعار آرامش بهاری با نظم و امنیت، تصریح کرد: ۱۲۰۰ خودروی پلیس برای برقرار انضباط ترافیکی در طرح نوروزی حضور دارند.

فرمانده انتظامی استان کرمان به چهارشنبه سوری اشاره و مطرح کرد: چهارشنبه آخر سال برخی از افراد دچار بیم و هراس می‌شوند گفتنی است که ۱۶ نفر در چهارشنبه آخر سال گذشته در سطح کشور جان خود را از دست دادند.

وی بیان کرد: سودجویان، افراد مبتلا به شماری از اختلالات شخصیت و ناهنجاری های روانی و نوجوانان پرشور که توانایی کنترل این شور خود را ندارند از گروه‌های خطرساز چهارشنبه سوری می‌باشند.

 

انتهای پیام/

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری