کارشناس مسائل سیاسی گفت : دلایل بسیار قابل قبولی مبنی بر مرگ یا مجروح شدن محمد بن سلمان مطرح می شود که یکی از این دلایل وجود رقابت زیاد در داخل خانواده شاه عربستان می باشد و همین امر ممکن است سبب ترور یا مجروح شدن محمد بن سلمان شده باشد .

 

 

 

 

جعفر قنادباشی کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با راه آرمان؛ در رابطه با خبرهای اخیر مبنی بر مرگ محمد بن سلمان ولیعهد سعودی اظهار داشت : عربستان با انتشار تصویری در شبکه های اجتماعی از محمد بن سلمان در چند روز گذشته تلاش دارد زنده بودن وی را نشان دهد ولی به دلیل این که تصویر زمان و مکان مشخصی ندارد بسیاری بر این اعتقادند که برای محمد بن سلمان حادثه ای پیش آماده است که امکان حضور در هیچ صحنه ای را ندارد.

 

 

وی گفت : عربستان تلاش کرده با انتشار یک تصویر از محمد بن سلمان گفته های مربوط به مرگ وی را رد کند و در واقع از این تحلیل ها جلوگیری نماید ولی همچنان رسانه ها در حال ادامه نظرات و دیدگاه های خود مبنی بر این حادثه هستند.

 

 

کارشناس مسائل سیاسی با بیان این که عمده تحلیل رسانه ها از مرگ محمد بن سلمان به دلیل ظاهر نشدن وی در رسانه ها می باشد ؛ خاطر نشان کرد:دلایل بسیار قابل قبولی مبنی بر مرگ یا مجروح شدن محمد بن سلمان مطرح می شود که یکی از این دلایل وجود رقابت زیاد در داخل خانواده شاه عربستان می باشد و همین امر ممکن است سبب ترور یا مجروح شدن محمد بن سلمان شده باشد .

 

 

قنادباشی ادامه داد : برخی دیگر هم بر این معتقدند همانطور که انور سادات رئیس جمهور اسبق مصر به دلیل سازش با اسرائیلی ها مورد هدف تیرهای خالد اسلامبولی قرار گرفت در بین نیروهای امنیتی عربستان هم شخصی همانند خالد اسلامبولی به دلیل این که محمد بن سلمان بنیان گذار گرایش به اسرائیل بوده است وی را مورد هدف قرار داده اند.

 

 

وی با اشاره به همکاری های محمد بن سلمان با آمریکا و مخصوصا شخص ترامپ یادآور شد : برخی معتقدند با توجه به این که محمد بن سلمان بزرگترین معامله تسلیحاتی تاریخ را با آمریکایی ها انجام داده و همه درآمدهای نفتی عربستان را به جیب ترامپ و آمریکا ریخته است این امر سبب خشم نیروهای امنیتی شده و چنین واقعه ای را به وجود آورده است.

 

 

کارشناس مسائل سیاسی اضافه کرد : برخی دیگر به مسائل اصلاحات اخیر در عربستان اشاره می کنند همانند نادیده گرفته شدن  تساوی علمای وهابی و یا مقررات مورد قبول اسلامی مردم عربستان که در واقع  نوعی جنگ با عقیده مردم است و سبب خشم گیر شدن مردم عربستان و حتی نیروهای امنیتی آن ها شده است و این نارضایتی از طریق همین نیروهای امنیتی و یا شاهزادگان از طریق تیراندازی و سوء قصد به ولیعهد عربستان نشان داده شده است.

 

 

قنادباشی در پایان افزود : برخی دیگر هم علل جنگ عربستان با یمن را مطرح می کنند و علاوه بر بی ثمر دانستن جنگ آن را دلیل نارضایتی بسیاری از افراد می دانند و معتقدند با این جنگ آبروی عربستان برده شده است و همین امر انگیزه زیادی شده است تا محمد بن سلمان را از بین ببرند.

 

 

تهیه و تنظیم:شیخ الاسلامی

 

انتهای پیام/م

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری