در دومین جمعه ماه مبارک رمضان آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی دیار کریمان در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد.

 

 

 

 

به گزارش راه آرمان؛ آیین نماز عبادی- سیاسی جمعه این هفته نیز با حضور گسترده مردم مومن و انقلابی دیار کریمان در نقاط مختلف استان کرمان برگزار شد که مشروح خطبه ها را در زیر می خوانید:

امام جمعه کرمان:سخنان رهبری در خصوص برجام حجت را بر همه تمام کرد/حل مشکلات اقتصادی را به خارج از کشور گره نزنیم

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسن علیدادی‌سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان کرمان در نماز جمعه ظهر امروز با اشاره به حدیثی از امام علی علیه السلام اظهار کرد:از کتاب الهی قرآن کریم باید آنگونه که عنوان شده است استفاده کنیم.

وی با تأکید بر اینکه گناه مانع رسیدن به معنویت است و از استجابت دعا جلوگیری می کند، عنوان کرد: هر چه معرفت ما نسبت به خدا بالا برود در پیشگاه خداوند دعاهای ما بهتر مستجاب می‌شود و در اثر گناه و معصیت دعاهای ما مورد اجابت قرار نمی‌گیرد.

امام جمعه شهر کرمان با بیان اینکه سفارش شده است که در ماه مبارک رمضان قرآن بسیار خوانده شود، ابراز کرد: برخی مقید هستند که در این ماه قرآن را به صورت ختم تلاوت کنند اما کیفیت خواندن این کتیا ارزشمند این است که عامل به آن باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی ادامه داد:اگر دستورات قرآن انجام داده شود، دعای آدمی مستجاب خواهد شد؛ اما برخی در عمل با قرآن مخالفت میکنند؛ در حالی که در قرآن آمده تا دست بشر را بگیرد تا همه مرض‌های روحی و جسمی بشر را مداوا کند.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه قرآن هیچگاه در اثر تکرار کهنه نمی‌شود، اذعان کرد:تا بشر وجود دارد قرآن نو و تازه است و آنچه که از آن می‌فهمیم قرآن تازه است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان تصریح کرد:یکی از ویژگی‌های قرآن این است که انسان به ماموریت خودش متوجه  داشته باشد  که ماموریت‌های بشر فردی، اجتماعی و سیاسی است.

وی با اشاره به ایام وفات حضرت خدیجه کبری سلام الله علیهما ابراز کرد:این بانوی گرانقدر زحمات زیادی برای گسترش اسلام کشید و اموال خود را در راه اسلام در خدمت پیامبر(ص) قرار داد.

حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی با اشاره به مسئله برجام و برخورد ایران با کشورهای آمریکا و اروپا در این خصوص بیان کرد:سخنان رهبری در این مورد حجت را بر همه تمام کرد و روشن و واضح مواضع جمهوری اسلامی را اعلام کرده و جای ابهامی وجود ندارد.

امام جمعه شهر کرمان تأکید کرد: آمریکا و اروپا هر زمان بنا به منافع خودشان پای میز مذاکره می آیند و منافع خودشان را دنبال می‌کنند ؛ همچنین اروپا در سیاست اخلاق ندارد و اخلاق در تعارض محض سیاست است و کسی که اخلاق نداشته باشد تضمینی بر عهد و پیمانش نیست.

این مقام مسئول یاد آور شد:همه کسانی که بحث برجام را دنبال می‌کنند باید به این نکته توجه داشته باشند که انعطاف در مقابل دشمن همیشه او را گستاخ کرده است و مقاومت در مقابل دشمن باعث عقب‌نشینی او می گردد .

وی بیان کرد: مسئولانی که برجام را دنبال می‌کنند مصالح کشور را در نظر بگیرند و اجازه گستاخ شدن دشمن را ندهند؛ چرا که قرار نیست برجام را حفظ کنیم.

حجت الاسلام و المسلمین علیدادی سلیمانی با تأکید بر اینکه عزت ملت، مصلحت و حفظ غرور ملی کشور تحت امر ولی امر مسلمین جهان واجب است، اظهار کرد:این موارد خط قرمز است و جایی که منافع کشور در نظر گرفته نشود ملت ایران آن برجام را قبول ندارند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان در پایان با اشاره به اینکه وحدت ملی را باید حفظ کنیم، خاطر نشان کرد: اجازه دهید با رهبری ولی‌فقیه نتیجه بگیریم و حل مشکلات اقتصادی کشور را به خارج کشور گره نزنید و دست به دست هم بدهیم تا مشکلات اقتصادی کشور حل شود.

امام جمعه رودبار جنوب:حضرت خدیجه (س) تمام ثروت خود را برای اسلام گذاشت/ امنیت زیربنای پیشرفت و اقتدار است

حجت الاسلام والمسلمین عباس گروهی در خطبه های نماز جمعه این هفته رودبار جنوب با اشاره به اهمیت موضوع امنیت در اسلام، گفت: امنیت دنیوی مهم است، حاکمان وظیفه تامین امنیت این نعمت بزرگ و نیاز ضروری بشر را دارند.
خطیب نمازجمعه رودبارجنوب تصریح کرد: امنیت زیر بنای پیشرفت و اقتدار است.

وی با اشاره به نام گذاری مکه به عنوان سرزمین امن توسط خداوند، امروز انسان هایی بر مکه حاکمیت دارند که امنیت حجاج را تامین نمیکنند و حوادثی مانند فاجعه منا را رقم می زنند.
حجت الاسلام گروهی به سالروز وفات حضرت خدیجه (س) اشاره کرد و افزود: حضرت خدیجه (س) تا آخر عمر با اخلاص و عشق پیامبر (ص) را تنها نگذاشت.

امام جمعه رودبار جنوب بیان کرد:حضرت خدیجه (س) تمام سرمایه خود را در اختیار پیامبر (ص) و اسلام گذاشت.
وی با تاکید بر اینکه ایشان جز ۴ بانوی برگزیده عالم است، ادامه داد: جبرئیل از طرف خدا به پیامبر (ص) پیام داد که خدا به حضرت خدیجه (س) سلام می رساند.

امام جمعه رودبارجنوب با اشاره به بیانات اخیر رهبر انقلاب، عنوان کرد: اکنون در کشور فضایی به وجود آمده که همه می دانند تمام پیش بینی ها و توصیه های رهبری محقق شده است.
حجت الاسلام گروهی خاطرنشان کرد: ان شاالله پیش بینی نابودی اسرائیل توسط ایشان هم به زودی محقق خواهد شد.

امام جمعه آسمینون منوجان:تیم مذاکره کننده باید تکلیف مذاکرات و ادامه برجام با اروپا را هر چه سریعتر مشخص کند

حجت الاسلام و المسلمین رضا احمدی نیک امام جمعه بخش آسمینون منوجان(نودژ )در خطبه های نمازجمعه (۴خردادماه۱۳۹۷) گفت : تیم مذاکره کننده باید تکلیف مذاکرات و ادامه برجام با اروپا را هر چه سریعتر مشخص کند.
وی در ادامه افزود: تیم مذاکره کننده هسته ای در دور جدید مذاکرات باید با اقتدار و اعتماد به نفس وکه پشتوانه هشتاد میلیون ایرانی را به همراه دارد و این بار با رعایت خطوط قرمز نظام و شروط مقام معظم رهبری در آوردگاه مذاکره با اروپا ،تکلیف ادامه یا پایان مذاکره و برجام را مشخص کند و اقتصاد کشور را از وضعیت بغرنج کنونی که متاسفانه صرفا نگاه به سرمایه گذاری خارجی ها برای بهبود شرایط دارد ، نجات دهد.و در این راستا رعایت شروط رهبری و خطوط قرمز جدید الزامی و قطعا منتج به نتیجه مطلوب خواهد شد.
احمدی نیک تاکید نمود :هیچ کشوری برای اقتصاد و پیشرفت اقتصاد ایران دل نمی سوزاند و یکی از اهداف مهم غرب در برجام ، باقی گذاشتن ایران در منطقه قرمز و پیوند اقتصادی ایران با برجام بود.
وی تصریح نمود: برخی می خواهند خروج آمریکا از برجام را به ترامپ نسبت دهند ، این یک اشتباه بزرگ است ،ترامپ همان آمریکای بدون نقاب است ، ترامپ محصول خوی شیطانی و استکباری است .لذا بزک کردن دشمن یک حماقت تاریخی است.
امام جمعه نودژ با اشاره به هفتم خرداد سالروز تاسیس مجلس شورای اسلامی گفت :امروز همانطور که مقام معظم رهبری (حفظه الله) انتظار و توقع دارند خواست و انتظار همه مردم این است که مجلس شورای اسلامی در عرصه های مختلف از جمله اقتصاد مقاومتی ، فرهنگ و سیاستگذاری داخلی و منطقه ای و بین المللی از حالت سکون خارج شود و با دمیدن روح آرامش در کشور ، انقلابی باشد و در قانونگذاری و نظارت بر اجرای قانون انقلابی عمل کند و به مواضع خصمانه و مغرضانه استکبار جهانی به ویژه آمریکا واکنش نشان دهد و در مقابل سیاست های استکبار بایستد.
خطیب جمعه نودژ تاکید نمود :امروز باید دغدغه اصلی مجلس شورای اسلامی در کنار دولت ، حل مسائل اقتصادی و مشکل معیشت مردم باشد نه اینکه نمایندگان فکر خود را برای مسائل فرعی و حاشیه ای و بعضا سیاسی کاری بگذارند .
احمدی نیک یاد آور شد: همکاری با سایر قوا در حل مسائل اقتصادی و مشکلات مردم از جمله حل موضوع رکود و اشتغال از طریق رونق تولید داخلی و حمایت از کالای ایرانی و مبارزه با فساد و و قاچاق کالا از مهم ترین وظایف و کارهای مجلس شورای اسلامی است که این موارد از مطالبات مردم و مقام معظم رهبری (حفظه الله) است که باید با جدیت دنبال شود.
وی ضمن تسلیت وفات بزرگ بانوی اسلام حضرت خدیجه کبری(س) بیان داشت ایشان بزرگ حامی اسلام و پیامبر اکرم (ص)بود شخصیتی که در یاری رساندن به پیامبر و تثبیت اسلام به لحاظ حمایت های مادی و معنوی نقش بسزایی داشت .

امام جمعه سیرجان:دشمن بنای اختلاف و چند قطبی کردن مردم برای براندازی نظام اسلامی دارد/ سران مستکبر آمریکا شکست خورده عزم و اراده ملت ایران هستند

حجت‌الاسلام سیدمحمود حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه سیرجان با اشاره به سخنان سخیف وزیر امور خارجه آمریکا اظهار داشت: استکبار جهانی به ویژه آمریکا از بدو پیروزی انقلاب تا کنون راه‌های خصومت و دشمنی با ملت ایران را طی کرده و امروز هم ایران‌هراسی را بیشتر به خاطر دوشیدن ثروت برخی کشورهای عرب در منطقه و فروش سلاح‌های خود به آنان دنبال می‌ند.

امام جمعه سیرجان توجه به اتحاد و همبستگی را موجب پیروزی در برابر استکبار عنوان کرد و گفت: دشمن بنای اختلاف و چند قطبی کردن مردم را برای براندازی نظام اسلامی دارد و ایستادگی و اتحاد در برابر توطئه‌ها، شکست آمریکا را رقم زده و امروز هم سران مستکبر آمریکا شکست خورده عزم و اراده ملت ایران هستند.

وی افزود: ترس آمریکا و اروپا از پیروزی مردم عراق و لبنان در انتخابات است و می‌دانند در این انتخابات مردم اقتدار و حاکمیتشان در برابر آمریکا و متجاوزان و ظالمان قطعی است، لذا می‌خواهند با این حرف‌ها و تهمت‌ها به ایران اسلامی حضور خود را در منطقه به عنوان تامین امنیت جلوه دهند اما غافل از اینکه مردم منطقه هم امروز، دشمن را شناخته و با دشمن کنار نخوهند آمد و ظلم و ستم را نابود می‌کنند.

حسینی توجه جدی به اقتصاد مردم، اشتغال و تولید را اولویت کاری مسئولان دانست و افزود: اقتصاد مقاومتی، تولید و مصرف کالای ایرانی و اشتغال عامل موفقیت در رفع مشکلات است.

امام جمعه منوجان:روز آزاد سازی خرمشهر  سنبل ایستادگی و مقاومت است

حجت‌الاسلام امین رضوانی امام جمعه منوجان ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه با اشاره به سالروز آزادسازی خرمشهر در سوم خرداد اظهار داشت: صفحات تاریخ ما مملو از ایثارگری‌ها و مقاومت‌ها است و روز آزاد سازی خرمشهر به‌عنوان سنبل ایستادگی و مقاومت نامگذاری شده که در یاد ملت ایران باقی خواهد ماند.

وی با اشاره به پنجم خرداد روز ملی حمایت از خانواده زندانیان ابراز داشت: زندانیان و خانواده آنها در این روز منتظر دستان پر مهر ما و شما هستند و اینکه برای آزادی کسانی که به صورت غیرعمد در زندان هستند در این ماه به کمک آنها بشتاییم

رضوانی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در جمع مسوولان نظام و رفتار صحیح در مقابل آمریکا، برجام و اروپا اظهار داشت: جمهوری اسلامی در ۴۰ سال گذشته همه مواضع گوناگون را با استقامت پشت سر گذاشته و مقطع کنونی را نیز پشت سر خواهد گذاشت اما با این تجربه که مسوولان ما به فرمایشات معظم له توجه داشته باشند.

رضوانی با بیان اینکه بارها و بارها مقام معظم رهبری به ما گوشزد کردند و بارها گفتند که آینده چه خواهد شد با اشاره به فرمایشات ایشان ابراز کرد: مگر ما بعد از ۴۰ سال آمده‌ایم که ببینیم آمریکا دروغ می‌گوید یا نه، مگر ما بعد از ۴۰ سال هنوز نمی‌دانیم آمریکا دروغگو است و سازمان ملل فقط اسمش سازمان ملل است و جز آمریکا کاری با ملت‌های دیگر ندارد.

امام جمعه منوجان با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری اذعان داشت: امروز نیاز جامعه وحدت است و آنچه در این برهه شکست خواهد خورد آمریکای جنایتکار است.

امام جمعه موقت رفسنجان:نجات اقتصاد کشور زیر سایه برجام اروپایی نیست بلکه زیر سایه اقتصاد مقاومتی رقم می خورد

حجت الاسلام سید محمود حسینی امام جمعه موقت شهر رفسنجان در خطبه های نماز جمعه این هفته با توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و با عرض تسلیت سالروز جانسوز وفات حضرت خدیجه(س) همسر فداکار پیامبر اکرم(ص) اظهار داشت: ایشان یار غمبار و وفادار پیغمبر(ص) بود، ایشان در سال دهم بعثت از دنیا رفتند و این در حالی بود که ۳۵ روز قبل جناب ابوطالب از دنیا رفت، وفات دو یار پیامبر غم و غصه بر دل ایشان وارد کرد و ان سال را عام الحزن نامیدند.
وی افزود: پیامبر فوق العاده به ایشان احترام می گذاشت و حتی بعد از وفات ایشان را فراموش نکرد و از حضرت خدیجه(س) به نیکی یاد میکرد.
حسینی بیان داشت: حضرا خدیجه(س) تمام دارایی و ثروت خود را در اختیار پیامبر قرار داد و دختری همچون حضرت زهرا به دنیا آورده است که نه تنها مسلمانان که تمام فرشتگان به وجود ایشان افتخار می کنند.
وی تصریح کرد: تاریخ نشان از این دارد که در کنار هر مرد موفق یک زن ایثارگر قرار گرفته است لذا باید قدر زنان فرهیخته جامعه را دانست.
امام جمعه موقت رفسنجان با گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر و حماسه ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی بیان داشت: خرمشهر ۵۸۷ روز در دست بعثی ها قرار داشت رزمندگان ما با ایثارگری و توکل بر خدا و رمز مقدس یا علی ابن ابیطالب در عملیات بیت المقدس این شهر بزرگ را از دست این اشغالگران آزاد کردند.
وی ادامه داد: آزادی خرمشهر فتح نمایان و حائز اهمیت بود با این پیروزی بزرگ، جنگ وارد مرحله نوینی شد و باعث شد آمریکا و قدرت های استعماری حساب کار خود بکنند و از حوزه تهاجمی به تدافعی تبدیل شدند و به فکر افتادند که صدام را حفظ کنند.
حسینی خاطر نشان کرد: تجربه آزادسازی خرمشهر نشان داد که اگر ملت مقاومت خود را حفظ کند پیروزی از آن آنان خواهد بود.
وی در ادامه با گرامیداشت ۷ خرداد سالروز تاسیس مجلس شورای اسلامی و روز قانون به نقش مهم مجلس در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: به فرموده امام مجلس در راس امور است محلی برای تدوین نظام ارزشی است و نمایندگان مجلس از حقوق مردم ، کشور و اسلام دفاع می کنند.
حسینی با اشاره به بحث های اخیر برجام بیان داشت: تجربه برجام یک تجربه تلخ و ناموفق بود که نباید تکرار شود جلوی ضرر را از هرکجا بگیریم منفعت است.
وی افزود: آمریکا گربه ای نیست که برای رضای خدا موش بگیرد امروز که امریکا از برجام خارج شده نباید به او اجازه دهیم زمان را از ما بخرد و در نهایت برجام بعدی ، اینها دنبال این هستند که انقلاب اسلامی و رهبر انقلاب را از ما بگیرندو خدا می داند اگر رهبری و ولایت بالای سر این نظام نبود چه بلایی بر سر ان می امد .
حسینی گفت: نجات اقتصاد کشور زیر سایه برجام اروپایی نیست بلکه زیر سایه اقتصاد مقاومتی و اجرای اصل ۱۴۴ ققانون اسلاسی یعنی بها دادن به بخش خصوصی و جوانان با انگیزه این کشور است .
وی خاطر نشان کرد: در قضیه برجام نباید همدیگر را متهم کنیم و یک دوصدایی در کشور ایجاد شود این خوشحالی اسرائیل را به دنبال دارد الان باید به دنبال راه بروفت کشور باشیم اینکه بخواهیم همدیگر را زیر سوال ببریم ما ضرر می کنیم.
حسینی تصریح کرد: تنها راه عبور از این گردنه سیاسی اطلاعات از فرامین رهبر فرزانه انقلاب و اتحاد او انسجام ملی است.

انتهای پیام/م

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری