عضو قرارگاه امام رضایی ها گفت: ما در زلزله های کرمانشاه و کوهبنان با نمایشگاهی از ناکارآمدی دستگاه های اجرایی روبرو بودیم  و با تمام وجود این موضوع را احساس کردیم.

 

 

 

 

حجت الاسلام والمسلمین محسن طهماسبی عضو قرارگاه امام رضایی ها در گفت و گو با راه آرمان ؛ در رابطه با آخرین وضعیت مردم کوهبنان بعد از گذشت ۵ ماه از زلزله اظهار داشت : در مواقع بحرانی همچون زلزله وظیفه اصلی و ذاتی مجموعه دولت و دستگاه های اجرایی است که به موقع وارد صحنه شوند و تمام توان خود را برای یاری مردمی که آسیب دیده اند برسانند.

 

 

وی گفت : حال اگر یک بررسی اجمالی به کارنامه مجموعه دولت و دستگاه های اجرایی داشته باشیم با توجه به این که بنده خود حضور زیادی در منطقه کوهبنان داشته ام و از نزدیک با مشکلات مردم و عملکرد مسئولین آشنا بوده ام باید اعلام کنم تا کنون که ۵ ماه از زلزله می گذرد من با صراحت و قاطعیت به مجموعه های اجرایی و دولت نمره صفر خواهم داد.

 

 

عضو قرارگاه امام رضایی ها با بیان این که در زلزله های کرمانشاه و کوهبنان ما با نمایشگاهی از ناکارآمدی دستگاه های اجرایی روبرو بودیم ، ابراز داشت : ما با تمام وجود این موضوع را در زلزله کرمانشاه که چندین ماه قبل از زلزله کوهبنان رخ داده است احساس کرده ایم زیرا هنوز مردم امکانات اولیه ندارند .

 

 

طهماسبی خاطر نشان کرد : در زلزله کوهبنان طبق آن چیزی که برای مدیریت بحران تعریف کرده اند باید ابتدا بحث اسکان اضطراری و بعد اسکان موقت و دائمی که ساخت منازل می باشد مورد توجه قرار می گرفت اما در هر سه مرحله در کوهبنان با توجه به مشکلاتی که در توزیع چادر و کانکس به وجود آمد کرامت مردم زیر سوال رفت .

 

 

وی با اشاره به این که اکثر کانکس هایی که در بین مردم کوهبنان توزیع شده اند توسط سپاه ، خیرین ، نیروهای مردمی ، ورزشکاران و هنرمندانی بوده است که وارد صحنه شدند ؛ یادآور شد : باید از تک تک این افراد تشکر کرد زیرا اگر این خیرین و فعالین چهره های فرهنگی، هنری ، ورزشی ، بسیجی و جهادی بعد از زلزله ورود پیدا نکرده بودند معلوم نبود تا کنون چه بلایی بر سر مردم آمده بود .

 

 

عضو قرارگاه امام رضایی ها اضافه کرد : ما در این زلزله با دو مشکل در مجموعه نیروهای دولتی مواجه بودیم اولین مشکل دروغ در اعلام وضعیت اولیه مناطق زلزله زده توسط مسئولین بود و مشکل بعدی هم در خدمات رسانی به زلزله زده ها بود که مسئولین سطح بالای کشوری در این منطقه حضور پیدا کردند اما متاسفانه حضوری تشریفاتی داشتند و صرفا با گرفتن عکس و فیلم تنها کار کمی را انجام می دادند .

 

 

طهماسبی تشریح کرد : شخص رئیس جمهور با توجه به وعده ای که داده بودند که از کوهبنان بازدید خواهند کرد اما در سفر به استان کرمان متاسفانه خود به شهرستان نیامدند و وزیر کشور را فرستادند و بعد از حضور وزیر کشور در کوهبنان نیز خیلی تحول عظیمی حس نشد زیرا شهرستان کوهبنان جمعیت محدودی دارد و اگر دولت با همه توانایی خود جهادی برای خدمت رسانی به مردم وارد صحنه شده بودند حداقل مسائل و مشکلات مردم ظرف مدت یکماه حل و فصل می شد و نه این که هنوز بعد از گذشت ۵ ماه برخی مردم هنوز مشکلات اولیه شان حل و فصل نشده و از ما تقاضای کمک می کنند .

 

 

وی عنوان کرد : ما در این زلزله با نمایشگاهی از ناکارآمدی مجموعه دولت و دستگاه های اجرایی برخورد کردیم که متاسفانه این ناکارآمدی منجر به این می شود که مردم صدمات و مشکلاتی را ببینند که این بسیار خطرناک است .

 

 

عضو قرارگاه امام رضایی ها موضوع مهم این روزهای کوهبنان را ساخت و ساز منازل دانست و افزود : در این خصوص مجموعه دولت و دستگاه های اجرایی خدماتی را به مردم ارائه داده اند ولی این خدمات با وعده ها و قول و قرارهای آن ها خیلی فاصله دارد .

 

 

تهیه و تنظیم:شیخ الاسلامی

 

 

انتهای پیام/م

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری