خطیب جمعه رابر گفت:حمایت غرور آفرین  مردم و مسئولین  بعد از گذشت چهل سال از انقلاب با توجه به مشکلات  عدیده و معیشتی که برای مردم به وجود آمده نشان می دهد این مردم به نظامشان اطمینان دارند و در هر جایی احساس کنند دشمن می خواهد سوء استفاده ای کند مردم با حرکات  خودشان در راهپیمایی ها متوالی در طول سال و از جمله در روز قدس، این روز استثنانی مردم می آیند و با فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل تن دشمن را می لرزاند.

به گزارش راه آرمان، حجت الاسلام صادقی خطیب جمعه رابردر نماز جمعه قدس، ضمن دعوت به رعایت تقوای الهی با اشاره به ادامه مباحث هفته های قبل اظهار داشت: یکی از حقوق هایی که در رساله ی امام زین العابدین(علیه السلام )مورد تأکید قرار گرفته است؛ حق کسی که به تو بدی و دشمنی کرده است

وی افزود: در روایتی از امام علی (علیه السلام ) می خوانید پرهیزکار به کسی می گویند به کسی کمترین ستمی روا نمی‌دارد  امیرالمومنین در این دو فرایض پرهیزکار به واسطه معیارهای انسانی اسلامی با کسی عداوت و دشمنی پیدا کرده، ظلمی بر او روا نمی‌دارد .

خطیب جمعه رابر  با اشاره به فرمایش امام زین العابدین (علیه السلام ) که ظلم را با ظلم جواب ندهید تصریح کرد: زمینه و انگیزه ظلم موجود است اگر به حسد همان معیارها به خاطر دوستی مرتکب گناه نمی شود برای رضا و خشنودی او پا روی اصول و اعتقادات خود نمی‌گذارد.

حجت الاسلام صادقی در بخش دیگر سخنان خود بنا به فرموده مقام معظم رهبری که اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهید دید گفت : قدرت يابی جريان‏های مقاومت ورسيدن نيروهای ضدمقاومت درپشت دروازه‏های اسرائيل‏، فساد داخلی رژيم صهيونيستی، تضاد و بی‏اعتمادی داخلی‏‏، تكثر هويتی؛ ناشی از شكل‏گيری حكومتی جعلی درسرزمين فلسطين‏،چالش جمعيت را از عواملی که صهیونیست ها را به مرز نابودی کشانده برشمرد.

وی قدرت يابی جريان‏های مقاومت ورسيدن نيروهای ضدمقاومت درپشت دروازه‏های اسرائيل‏ را یکی از عوامل نابودی صهیونیست ها خواند و افزود:   مسير پرونده بحران سوريه آنگونه كه غربی‏ها و آمريكايی‏ها برنامه‏ريزی كردند پيش نرفت و نه تنها سوريه از محور مقاومت جدا نشد بلكه نيروهای مقاومت به پشت دروازه‏های سرزمين‏های اشغالی و جولان رسيدند.

خطیب جمعه رابر تصریح کرد:  اخيرا صهيونيست‏ها با فشار و مذاكره با روس‏ها سعی دارند از طريق آنان نيروهای مقاومت را از جنوب سوريه و مرزهای اشغالی دور كنند تا شايد كمی از اين تهديد رهايی يابند.

وی افزود: حتی اگر اين اتفاق برای زمانی كوتاه هم رخ دهد باز هم حضور دولتی همسو با مقاومت در آينده، صهيونيست‏ها را بيش از پيش دچار بحران و چالش خواهد كرد.

حجت الاسلام صادقی  با بیان امری كه برای برخی سران صهيونيستی بسيار واضح است گفت: اینکه هر روز سخن از قدرت يابی محور مقاومت چون حزب‏الله، حماس و ايران می‏زنند و بيش از پيش، امنيت خود را در خطر نابودی می‏بينند.

وی یکی دیگر از عوامل نابودی صهیونیست ها را  فساد داخلی رژيم صهيونيستی‏خواند و افزود: صدها نفر از ساكنان تل‏آويو شامگاه شنبه گذشته (۱۲ خرداد) بازهم در اعتراض به فساد و مسير پيگيری پرونده‏های فساد نتانياهو و همسرش تظاهرات كردند. اين تظاهرات در آستانه دور جديد بازجويی پليس اين رژيم از نتانياهو در جريان پرونده‏های مختلف فساد، برگزار می‏شود.

حجت الاسلام صادقی تشریح کرد: تظاهرات كنندگان با حمل پلاكاردهايی با نوشته «جُرم‏وزير» به جای كلمه نخست‏وزير خواستار استعفای نتانياهو از اين سمت و تمام اعضای فاسد كابينه او شدند.

وی افزود: رئيس پليس سابق تل‏آويو نيز ابراز اميدواری كرد نتانياهو هرچه زودتر در جريان تحقيقات درباره پرونده‏های فساد مالی، گناهكار شناخته‏شده و بازداشت شود.

وی در مورد تضاد و بی‏اعتمادی داخلی گفت:  رئيس پيشين موساد حدود يك سال پيش در اولين حضور رسانه‏ای خود پس از كناره‏گيری از رياست موساد گفته بود: «ايران تهديدی برای اسرائيل نيست، بلكه رشد تضاد داخلی می‏تواند به نابودی اسرائيل منجر شود.

خطیب جمعه رابر تنها تهديد واقعی را تضاد در داخل اسرائيل دانست و یادآور شد: اختلافات داخلی ما نتيجه‏ای جز جنگ داخلی ندارد؛ مسيری كه ما در حال حاضر به‏سوی آن در حركت هستيم.

وی افزود: اگر يك جامعه از خط تفرقه و نفرت خود عبور كند، احتمال وقوع پديده‏ای به نام جنگ داخلی قوت می‏گيرد. اين مسؤوليت بر عهده همه است تا از بروز اختلاف جلوگيری كنند.

حجت الاسلام صادقی با بیان اینکه صهيونيست‏ها علی‏رغم اين‏كه ادعا می‏كنند در سايه «صهيونيسم» در سرزمين‏های اشغالی جمع شده‏اند و با وعده وعيدهای دورغين از سراسر جهان به آن‏جا آمده اند؛گفت: بسيار از منظر هويتی، فرهنگی و حتی عقيدتی متكثر و پراكنده هستند به گونه‏ای كه مصداق آيه قرآن است كه خطاب به مشركین می‏گويد در دل‏ها پراكنده ‏اند. اين تكثر هويتی بارها موجب چالش شده است به گونه‏ای كه رئيس جمهور كنونی رژيم صهيونيستی اين مسأله را مهم‏ترين موضوع در آينده رژيم منحوس و جعلی  می‏داند.

وی چالش جمعيت؛ را يكی ديگر از مولفه‏های ترس صهيونيست‏هاازنابودی‏ خواند و گفت: با شعارکفرآمیز ” فرزند کمتر زندگی بهتر ” و بلاهایی که بر مردم ایران روا داشتند اسرائیل با همین چالش جمعیت به زودی زود از بین خواهد رفت .

حجت الاسلام صادقی  با اشاره به فرمان عزت بخش رهبر انقلاب در پاسخ به بدعهدی آمريكاگفت: دستور رهبرمعظم انقلاب در خصوص از بين بردن حبس هسته‏ای پيرامون فعاليت‏های صنعتی ايران،يكی ازمهم‏ترين اقدامات متقابل ايران درپاسخ به خروج آمريكاازبرجام بوده است.

وی اين دستور مقام معظم رهبری و الزامات رسيدن به ۱۹۰ هزار سو و مسائل مربوط به مقدورات ملی برای رسيدن به اين موضوع، عنوان کرد: اين دستور، پيام‏هايی ازجمله بازگشت اعتمادبه نفس ملی،عزت ملی،تغييرمحيط سياسی دربرابرغرب وبرخی ديگرازنكات راشامل می‏شودكه در هفته آینده ،به برخی ازآن‏هااشاره خواهد شد.

خطیب جمعه رابر در بخش دیگر سخنان خود بااشاره به کاهش نزولات آسمانی گفت : در بحث آب با بحران جدی مواجه هستیم اگر صرفه جویی نکنیم؛ جیره بندی می شود.

وی اسراف آب در شستن جلوی مغازه ها و شستن ماشین ها را در شهر رابر متذکر شد:از  باب امر به معروف ونهی از منکر باید تذکر دهیم بعضی خانواده ها و مغازه داران متوجه این بحث نیستند.

حجت الاسلام صادقی عنوان کرد: اگر به معنای واقعی کلمه صرف جویی نکنیم از دو روز آینده آب طبق برنامه  در رابر جیره بندی می شود .

وی همچنین با توصیه آبیاری قطره ای در باغچه ها گفت:از را ه علمی گیاهان و باغچه های خود را  آبرسانی کنید که آب کمتر مصرف شود.

خطیب جمعه رابر نیز با توجه توطئه عمیق دشمن علیه امداد به منظور عدم کمک به مردم مظلوم فلسطین؛ از مردم در این امر  دعوت کردو افزود: کمک های جمع آوری شده امروز شما مردم  به کوری چشم دشمنان اسلام خصوصاً دشمنان داخلی برای فلسطینیان است این کمک های شما نقش بسزایی در پیشبرد اهداف مردم مظلوم فلسطین  دارد

وی همچنین با طلب رحمت و مغفرت برای بانی مصلی فاطمه الزهرا رابر مرحوم جهانشاهی گفت: کسانی می خواهند کاری انجام  دهند که باقیات و  صالحاتی برایشان  باشد،برای فرش این مصلی، سیستم صوتی، سیستم  سرمایشی و  گرمایشی وامثالهم کمک های نقدی خود را به متولی این مکان مقدس دهند.

امام جمعه رابر با تقدیر و تشکراز حضور با شکوه عموم مردم رابر درراهپیمایی روز جهانی قدس گفت: روزه داران رابری  با توجه به اینکه شب  گذشته هم شب احیا بودو تا سحر دست به عبادت داشتند امروز همه آمدند؛جا دارد از عموم مردم و مسئولین شهرستان و همچنین از کسانی که جلساتی  برای بهتر برگزار شدن راهپیمایی امروز داشتند کمال تشکر را داریم.

وی یبا بیان اینکه خداوند به آن کسانی که این حرکت را به راه  انداختند اجر دهد افزود : در طول این  چهل سال حضرت امام  (رحمت الله علیه )از سال ۴۲ این حرکت را به زبان آوردو درسال ۵۷ این حرکت  عملیاتی شد .

وی با اشاره به حمایت غرور آفرین  مردم و مسئولین  بعد از گذشت چهل سال از انقلاب با توجه به مشکلات  عدیده و معیشتی که برای مردم به وجود آمده خاطر نشان کرد این مردم به نظامشان اطمینان دارند و در هر جایی احساس کنند دشمن می خواهد سوء استفاده ای کند مردم با حرکات  خودشان در راهپیمایی ها متوالی در طول سال و از جمله در روز قدس، این روز استثنانی مردم می آیند و با فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل تن دشمن را می لرزاند.

تهیه و تنظیم:سلیمانی

انتهای پیام/م

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

√ کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
√ آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبری