×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
سازش با شیر یا تقابل با ماردوش

به گزارش راه آرمان، بسیاری از ما ها افسانه ضحاک ماردوش را شنیده ایم پادشاهی ستمگر که هر روز مغز دو انسان را به خورد مارهایش می داد. تا اینکه آزادمردی به نام کاوه بر علیه او سر به شورش می گذارد.

می گویند داستان ها استعاره هایی از زندگی واقعی است. حال تصور کنید که این ماردوش در دنیای امروز ما می زیست که هر روز مغز دو جوان ما را به کام خود می کشید. حال شما چگونه با او برخورد می کردید؟ آیا شما جز آن مردمانی بودید که هر روز جان جوان خود را به ماردوش تقدیم می کردید و از اینکه هر روز یکی از آنها به تدبیر آشپز قصر نجات می یابد، قانع بودید؟ یا آنکه به مانند کاوه و دیگر آزادمردان سر به قیام می گذاردید و ظالم را به بند می کشیدید؟

بگذارید داستان دیگری بگویم، داستان شیری که در جنگل حکم فرمایی می کرد و هر روز حیوانات را آزار می داد و می کشت. تا آنکه حیوانات جنگل با شیر مذاکره کردند و قرار شد که هر روز یک گونه حیوان به او تقدیم شود تا آنکه شیر دست از حمله به آنان دست بردارد. هر روز یک حیوان به خوراک شیر می شد تا روزی که یک خرگوش برای خورده شدن انتخاب شد. خرگوش که از ظلم شیر به ستوه آمده بود تصمیم گرفت حیله ای بکار گیرد. نمی خواهم داستان را طول دهم سرانجام خرگوش با استفاده از حماقت شیر او را در چاه غرق کرد و اینگونه جنگل را نجات داد.

حالا نظر شما چیست؟ آیا در جایی که قانون جنگل برپا است ما با مذاکره هر روز به شیر خوراک می دهیم یا با استفاده از هوش خود شیر به ظاهر قوی ولی به باطن احمق و ضعیف را مغلوب می سازیم؟

true
برچسب ها : , ,
false
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false