×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
دو شعبه به تخلفات انتخاباتی در شهرستان ریگان رسیدگی می‌کنند

به گزارش راه آرمان، روز گذشته جلسه پیشگیری از جرائم انتخاباتی با حضور رئیس دادگستری، دادستان، جانشین فرمانده انتظامی، اصحاب رسانه، مدیران کانال ها و گروه های فضای مجازی در محل دادگستری ریگان برگزار شد.

امین سلطانی زرندی در این جلسه اظهار داشت: در مرجع قضایی شهرستان ۲ شعبه یکی در دادگاه و یکی در دادسرا به صورت اختصاصی به جرائم انتخابات رسیدگی میکند و جرائم انتخابات را به سه بعد زمانی تقسیم می کنیم .

رئیس دادگستری ریگان ادامه داد: جرائم قبل از انتخابات و رای گیری که در خصوص بحث تبلیغات و یا بحث های دیگر که امکان پیدا می کند، جرائم روز رای گیری و جرائم بعد از رای گیری انتخابات که ما به نوبه خودمان در صورت شکل گیری پرونده قضایی خود را موظف می دانیم که به این پرونده ها رسیدگی کنیم.

وی در بحث فضای مجازی اشاره داشت به ماده ۶۰۸ و ۶۰۹ قانون مجازات اسلامی کتاب تعزیرات، افزود: در ماده ۶۰۸ توهین به هر فرد و شخص عادی را قابل مجازات می داند و در ماده ۶۰۹ توهین را به تمام افراد داری سمت چه اشخاص شاغل در مرجع دولتی و چه قضایی و قوه مقننه چه طرف قاضی باشد چه نماینده مجلس جرم انگاری کرده و توهین به آن را دارای مجازات می دانیم.

سلطانی افزود: باید در بحث انتشار اخبار و خبرها به این نکات توجه کنیم و خوشبختانه تا به حال مورد خاصی در بحث فضای مجازی رخ نداده و از این به بعد هم شاهد موضوع مجرمانه ای در خصوص بحث انتخابات نباشیم.

رصد فضای مجازی توسط پلیس فتا 

سرهنگ زید آبادی نیز در ادامه جلسه اظهار داشت: در بحث انتخابات اولین چیزی که مهم است بحث حیثیت و آبروی فرد هست باید کاری کنیم که از این فرصت (فضای مجازی) استفاده شود و مردم تشویق شوند و پای صندوق های رای بیایند.

جانشین فرمانده انتظامی ریگان افزود: فضای انتخابات باید فضایی همراه با آرامش باشد تا مردم بیاییند و رای بدهند.

وی ادامه داد: پلیس فتا به طور مرتب همه ی کانال ها و گروه ها را در فضای مجازی رصد می کند و گزارش ها به استان اعلام می شود.

زید آبادی با بیان اینکه از صحت و سقم انتشار خبرها اطمینان داشته باشید، عنوان داشت: در فضای مجازی بسیاری اخبار کذب است.

جانشین فرمانده انتظامی شهرستان ریگان با بیان اینکه از انتشار اخبار ممنوعه از جمله قتل، تیراندازی و… خودداری کنید، ابراز کرد: باید حق مردم با استدلال در فضای مجازی مطرح شود.

زید آبادی در خاتمه از رسانه ها، مدیران کانال ها و گروه ها درخواست داشت همکاری تنگاتنگی با پلیس فتا داشته باشند.

انتهای پیام/دانش

true
false
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false