×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

false
true
true
نیروگاه ۵۸ مگاواتی برق در رفسنجان افتتاح شد/ عکس

به گزارش راه آرمان، ظهر امروز آیین افتتاح نیروگاه ۵۸ مگاواتی راهبران برق با اعتبار ۲۵ میلیون دلار و در قالب ۴۱۶ میلیارد تومان در جنب شهرک صنعتی رفسنجان با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو، محمد جواد فدایی استاندار کرمان و جمعی از مسئولان استانی و شهرستان برگزار شد.

شرکت راهبران برق در سال ۹۴ بر اساس مشوق های وزارت نیرو اقدام به احداث دو نیروگاه در یک ساختگاه هر کدام به ظرفیت۳ ×۹.۷ مگاوات نمود و با اخذ وام از صندوق توسعه ملی، در آبان ماه مولدهای وارتسیلای فنلاند را وارد کشور کرد و پس از گذشت ۷ ماه کار مونتاژ دو نیروگاه به وسیله کارشناسان بومی به پایان رسید.

نیروگاه کهربا با ظرفیت۳ ×۹.۷ مگاوات آماده وصل به پست ۱۳۲.۲۰ kv شهرک صنعتی رفسنجان و نیروگاه دوم با همین ظرفیت با احداث ۴.۵ کیلومتر خط ۲۰kv به پست ۱۳۲.۲۰kv انبار رفسنجان متصل گردیده است.

احمد انارکی محمدی نماینده مردم رفسنجان در این آیین اظهار داشت: رفسنجان با وجود خیرین و شخصیت های بزرگ همیشه زبانزد و شناخته شده است، مردم رفسنجان همیشه کمترین توقعات را داشته اند.
وی بیان داست: خیریه هلال احمر از آن رفسنجان است و نمونه های آن در خیلی از بخش ها وجود دارد، اولین شهرستان خیر امنیت ساز هستیم که قریب ۳۰ میلیارد تومان در بحث امنیتی ساخت و ساز داشته ایم، ۸۰ سال گذشته اولین خیر از رفسنجان بوده است که پزشکی هسته ای را برای رفسنجان ایجاد کرده است.
نماینده رفسنجان تصریح کرد: در بخش های خانگی و غیر خانگی بسیار مشکل داشتیم امور برق با جمعیت ۳۵۰ هزار نفری فرسوده است با اقداماتی که اخیرا انجام شده تا حدودی تلفات برقی رفع شده است.
وی افزود: جمعیت ۸۰ هزار نفری افاغنه در رفسنجان باید ساماندهی شوند.
انارکی عنوان داشت: رفسنجان کمترین چاه آب غیر مجاز را نسبت به استان داراست و ۳۵ چاه غیر مجاز در رفسنجان وجود دارد که عمق آنها بیش از ۲۰ سال است و صاحبان آن نتوانستند در سال ۸۶ با استفاده از یک طرح از حق قانونی شان استفاده کنند امیدواریم مشکل شان حل شود.
نماینده مردم رفسنجان خاطرنشان کرد: ماده ۲۷ و۲۸ که سالها انجام نشده بود و امروز برای انتقال آب به صنعت گلخانه ای ایجاد شد که در مدیریت مصرف آب نقش مهمی دارد باید به ان توجه شود.
وی ادامه داد: انتقال آب از خلیج فارس به رفسنجان کار بزرگی است که از سال ۹۲ شروع شده و در چند سال اخیر شدت گرفت تا خرداد ماه این پروژه به اتمام برسد.
وی خواستار تخصیص آب به صنعت در رفسنجان شد و گفت: برای خروج سرمایه گذار از شهرستان به صنعت آب تخصیص داده شود تا پول از رفسنجان بیرون نرود.

true
false
true
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false