×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

مجلس قوی ریل گذاری اقتصاد مقاومتی را به دنبال دارد/ فدا نکردن اصول نظام با گرایشات جناحی پیام وصیت نامه حاج قاسم 

به گزارش “راه آرمان“، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر کرمان در ادامه بحث هفته گذشته خود گفت: بهشتی ها نشانه ها و علامت هایی دارند که یکی از نشانه های اهل بهشت آن است که حق را انتخاب می کنند، پای حق می ایستند و دفاع از حق را بر هر چیزی ترجیح می دهند و سختی و مرارت های دفاع از حق را به جان دل می خرند.

امام جمعه کرمان افزود: جبهه ای که در مقابل حق صف آرایی می کند نقشه های خطرناک و پلیدی دارد و راه های مختلفی برای ناامید کردن جبهه حق انجام می دهد که یکی از این راه ها تمسخر، آزار و اذیت جبهه حق است.
حجت الاسلام علیدادی تصریح کرد: در دنیای امروز جبهه باطل در هر منطقه ای،  همه همت خود را برای منصرف کردن یاران حق به کار می برد و اجازه نمی دهند تا آن ها از نعمت ها و امکاناتی که خدا برای آن ها فراهم کرده است استفاده کنند.
وی اضافه کرد: راه دومی که جبهه باطل به کار می برند این است که در جبهه حق نفوذ کرده و اختلاف ایجاد کنند و افراد حق محور را به جان هم بیاندازند و بین آن ها شکاف ایجاد کنند لذا نفوذی ها همه همت خود را برای خاموش کردن نور حق به کار  می گیرند تا ان ها را دچار مشکل کنند.
امام جمعه کرمان عنوان کرد: دشمنان گاهی اوقات بر جبهه حق سختی هایی تحمیل می کنند و آن ها را در حصر اقتصادی می گذارند و این حصرها که امروز به ما تحمیل شده است در همین راستا و برای خسته  و ناامید کردن جبهه حق لست تا مردم تحت فشار قرارگرفته و از راه خود منصرف شوند.
حجت الاسلام علیدادی به یکی دیگر از اقدامات جبهه باطل بر علیه جبهه حق اشاره کرد و افزود: تهدیدکردن جبهه حق یکی دیگر از اقدامات آن هاست و اگر توان داشته باشند این تهدیدات را عملیاتی می کنند و جنگ ها و عملیات های خونین نظامی علیه جبهه حق انجام می دهند و تلاش می کنند جبهه حق را از یکنواختی و اتصال به هم جدا کنند.
وی اذعان کرد: گاهی جبهه باطل، خط و زبان را تغییر می دهند تا با آن فرهنگ را متحول کنند تا فرهنگ حق طلب کنار رود و فرهنگ باطل یا فرهنگی که در مقابل باطل هیچ حساسیتی ندارد جایگزین کنند.
امام جمعه کرمان با بیان اینکه امروز روز انتخابات است، اظهار کرد: محورهایی که در این انتخابات و همه انتخاباتی که پشت سر گذاشتیم و به طور کلی در همه صحنه هایی که انقلاب به جمهوری اسلامی نیاز دارد باید مورد توجه قرار گیرد شعار و شعور است.
حجت الاسلام علیدادی با بیان اینکه شعار راه و مسیر را مشخص می کند، تصریح کرد: شعار نشان می دهد که در این رویداد چگونه عمل می کنیم و راه مسیر حرکت را به ما نشان می دهد و لذا در این زمینه باید به شعارهای مرتبط با نظام و انقلاب توجه کرد.
وی در ادامه شعار رامبتنی بر شعور خواند و گفت: شعور و معرفت  زوایای مختلفی دارد و یکی از ویژگی های یک ملت باشعور و با معرفت دشمن شناسی است، آن ها دشمنی ها را خوب می دانند تا دچار خطای محاسباتی نشوند.
امام جمعه کرمان بیان کرد: بُعد دیگر شعور، زمان شناسی است و ملت با معرفت و با شعور، از زمان هر رخداد به خوبی آگاهند و می دانند موضع ها و اقدامات هر زمانی با هم متفاوت است.
حجت الاسلام علیدادی ادامه داد: میدان شناسی یکی دیگر از ابعاد شعور است و ملتی با معرفت است که میدان عملیات را می  شناسند  و می دانند در کدام میدان بابد حضور پیدا کرده و عملیات کنند لذا بک ملت با شعور تمام این محورها را می شناسد و با شناخت کامل برای تهدیدات و تبدیل آن ها به فرصت پا در میدان حضور می گذارد.
وی تاکید کرد: ملتی با شعور است که حرکت در خط رهبری را می دانند و به آن اعتقاد دارند و در عملیات ها منتظر دستور رهبری هستند و هر فرمانی که از فرماندهی انقلاب صادر شود را پیاده می کنند.
امام جمعه کرمان با بیان اینکه در وصیت نامه سردار سلیمانی جریان شعور و معرفت به خوبی تشریح شده است، بیان کرد:  سردار سلیمانی در محورهای مختلفی به ابعاد شعور پرداخته است که یکی از این محورها افق دید است و افق دید یک انسان مکتبی و در خط رهبر زمان، بیان شده است.
حجت الاسلام علیدادی بخشی از وصیت نامه سردار سلیمانی را وحدت حول محور ولایت فقیه و اطاعت از او عنوان کرد و افزود: طبق وصیت نامه سردار سلیمانی جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری، محور وحدت مسلمانان جهان است.
وی خاطر نشان کرد: نکته ای که در این وصیت پررنگ بیان شده است  توجه به اصول انقلاب و غفلت نکردن از این اصول و فدا نکردن اصول بوده و اینکه گرایشات جناحی را بر اصل اسلام و جمهوری اسلامی و رهبری ترجیح ندهیم.
امام جمعه کرمان تصریح کرد: باید از افقی به جناح های سیاسی نگاه کرد که آنچه را که با اصول اسلام، انقلاب و رهبری می خواند پای آن بایستید و هر جا که از این محورها فاصله گرفت حزب و جناح را رها کرده و به اصول اساسی پایبند باشیم.
حجت الاسلام علیدادی در ادامه اظهار کرد: نسل جوان این وصیت نامه را با دقت بخوانند؛ در این وصیت نامه خبر از کاروانی به میان آمده که سرافراز، پاک و مطهر بوده و هم‌چنان در حرکت  است و آن کاروان شهدای عظیم الشان است که هر روز فرد یا گروهی می توانند به آن بپیوندند لذا کسانی که در انتظار پیوستن به این کاروان هستند باید بیشتر مراقبت کنند.
امام جمعه رودبارجنوب: بعد از انتخابات همه با هم همدل باشند زیرا برنده واقعی امت حزب الله ایران هستند
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی امام جمعه موقت رودبار جنوب در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در رابطه با انتخابات اظهار کرد: حضور امت اسلامی در پای صندوق رای، باعث یاس دشمن است.
وی در ادامه افزود: بعد از انتخابات همه با هم همدل باشند چرا که برنده واقعی امت حزب الله ایران هستند؛ منتخب مردم  باید ریز به ریز مشکلات مردم را ببیند ودر رفع آن تلاش کند.
حجت الاسلام رئیسی بیان کرد: حاج قاسم سلیمانی کسی است که در دل امت رسوخ کرد و در وصیت نامه خود از مردم میخواهد که اصول را رعایت کنند، اصول از دید این شهید نظام و رهبری  انقلاب است، سردار دلها، در ادامه وصیتشان،از مردم کرمان میخواهند که ولی فقیه را تنها نگذارند.
خطیب موقت رودبارجنوب خاطر نشان کرد: سردار دلها کسی بود که محکم دربرابر سرزنش سرزنش کنندگان ایستاد و از دین اسلام ومظلومین، در سرزمین عراق و سوریه دفاع کرد.
وی گفت:اگر یک روز از دنیا باقی مانده باشد،  امام زمان ظهور خواهد کرد و زمین را پر از عدل و داد خواهد کرد.
حجت الاسلام رئیسی عنوان کرد: کسانی که ارتباطشان با خدا دو طرفه است. هم خدا را دوست دارند و هم خدا آنها را دوست دارد، آنها در مقابل خدا متواضع هستند ودر مقابل دشمنان خدا سرسختند،آنها مجاهدین در راه خدا هستند واز سرزنش کسی نمی هراسند.
امام جمعه جازموریان: هر برگ رای ملت ایران تیری به قلب دشمنان، بدخواهان و منافقان است
حجت الاسلام والمسلمین حمید بامزی امام جمعه بخش جازموریان در خطبه های نماز جمعه این هفته ضمن دعوت مردم جهت شرکت در انتخابات اظهار کرد: هر برگ رای ملت ایران تیری به قلب دشمنان، بدخواهان و منافقان است.
خطیب بخش جازموریان تاکیدکرد:انتخابات قوی یعنی حضور حماسی و دشمن شکن که امروز مردم در جای جای ایران آن را به نمایش می گذارند.
امام جمعه رابر: انتخاب نماینده اصلح وظیفه شرعی و قانونی همگان است

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی ضمن دعوت به رعایت تقوای الهی با تبریک فرارسیدن ماه رجب گفت : ماه رجب ؛ ماه بارش رحمت الهی است خداوند در این ماه رحمت خود را بر بندگانش فرو می ریزد .

وی با اشاره به روایتی از امام کاظم (علیه السلام) افزود : ماه رجب ، ماه عظیمی است که خداوند اعمال بزرگ در آن چند برابر می کند و گناهان آن با استغفار محو می شود.

خطیب جمعه رابر با بیان اینکه هر کس یک روز ماه رجب را روزه بدارد از جهنم دور می شود عنوان کرد : اول ماه رجب مصادف با ولادت باسعادت امام محمد باقر (علیه السلام )است با تبریک این روز دو ویژگی بارز این امام همام پرداخت .

وی ، ویژگی بارز امام باقر (ع) را پدر ایشان امام حسین (ع) و جد پدری امام حسین (ع) و مادر امام مجتبی (ع) و باقر العلوم لقب این امام خواند و افزود: امام باقر (ع) شکافنده علم است کسی پایه علم شناخت فروع آن درک کرد و این علم را توسعه بخشید .

امام جمعه رابر با گرامیداشت سوم رجب مصادف با شهادت امام هادی (ع) گفت : در روایتی از امام هادی (ع) که می فرماید: هر کس خدا را اطاعت کند از خشم مخلوق خدا در امان است .

وی همچنین به اعمال ماه رجب به ویژه اعتکاف سفارش کرد که بتوان از این ماه بهره لازم را ببریم.

حجت الاسلام علیدادی سلیمانی با اشاره به امروز ۲ اسفندما انتخابات یازدهمین دوره مجلس شوای اسلامی است گفت: مردم با وحدت ملی در پشنوانه نظام  حماسه عظیمی را به نمایش گذاشتند.

خطیب جمعه رابر انتخاب نماینده اصلح را یک تکلیف الهی و شرعی دانست و بیان کرد: از اول وقت امروز از حوزه اخذ رای سرکشی داشتیم حضور گسترده مردم پای صندوق های رأی که نشان مردم سالاری دینی است دل رهبر انقلاب را شاد می کند.

خطیب جمعه رابر گفت : انتخاب نماینده اصلح و کارآمد که بتواند از تریبون مجلس شورای اسلامی از حقوق مردم دفاع کند وظیفه شرعی و قانونی همه مردم است .

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به وصیت نامه شهید حاج قاسم سلیمانی تأکید کرد: وصیت نامه حاج قاسم مثل شهادت و تشییع اش بیدار کننده بود گویا این مرد همه زندگی اش بیدار کننده، آموزنده و هشدار دهند است .

وی توصیه کرد: این وصیت نامه همانند وصیت نامه امام راحل (رضوان الله تعالی علیه ) در واحدهای دانشگاهی تدریس شود تا نسل جوان با تفکر سردار دلها آشنا شوند.

امام جمعه کوهبنان: انتخابات تحول آفرین، مصونیت بخش و خار کننده دشمنان است

همزمان با دوم‌اسفند ماه نماز جمعه شهر کوهبنان با حضور جمعی از مسئولین اجرایی و قضایی، فرماندهان نظامی و انتظامی ،مردم ولایت مدار و بسیجی کوهبنان در مسجد صاحب الزمان (عج) برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام عباس جعفری پس از دعوت همگان به تقوای الهی با استناد به منویات مقام معظم‌ رهبری گفت: دوم اسفند روز جشن ملی مردم ایران و روز مبارکی است که حماسه ای با حضور گسترده مردم خلق می شود و این روز به یاد ماندنی خواهد شد.

وی تاکید کرد: باید از مردم‌کوهبنان که وظیفه شناسی کردند و از ساعات اولیه در شعب اخذ رای حضوری پرشور دارند تشکر نمایم.

امام‌جمعه کوهبنان ابراز داشت: انتخابات دارای دو رکن است حضور حداکثری مردم از آن جمله هست که خیرات و برکاتی در بر دارد لذا این مهم توسط مقام‌معظم‌ رهبری به جهاد فی سبیل الله تعبیر شده چون خنثی کننده نیت های شوم دشمنان است.

وی تصریح‌ کرد: انتخابات تحول آفرین، احقاق حق مدنی ، مصونیت بخش ، تسهیل کننده امنیت، خار کننده دشمنان و….. است.

خطیب جمعه کوهبنان بیان داشت: رکن دیگر کیفیت انتخابات است مردم باید بر طبق معیارهای مقام‌معظم رهبری و با تحقیق انتخاب درست و اصلح را داشته باشند.

وی یادآور شد : مردم افرادی انقلابی، شجاع ، پرکار ، وفادار به انقلاب و مردم‌ ، خوش سابقه در برابر دشمنان را انتخاب کنند تا کارها به خوبی پیش برود.

 

امام جمعه فهرج: مجلس قوی ریل گذاری اقتصاد مقاومتی را به دنبال دارد

حجت الاسلام والمسلمین خیرالله ابراهیمی امام جمعه فهرج در خطبه های نماز جمعه این هفته با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت:امروز به تعبیر حضرت آقا روز جشن ملی برای مردم است.

وی از کمیت و کیفیت بعنوان دو رکن اصلی انتخابات یاد کرد و بیان داشت: کمیت به معنی حضور تمام اقشار در پای صندوق ها برای تایید نظام و کیفیت به معنای انتخاب شایسته از بین نامزدهای انتخاباتی است.

امام جمعه فهرج با تاکید بر تشکیل مجلس قوی اظهار داشت : مجلس قوی مجلسی است که در مقابل طرح و برنامه های دشمن کوتاه نیاید و مدافع نظام، انقلاب و حق مردم باشد.

حجت الاسلام ابراهیمی ادامه داد: مجلسی قوی باید برای اقتصاد مقاومتی ریل گذاری کند تا بتوان جنگ اقتصادی را پشت سر گذاشت.

وی در ادامه نامزدهای انتخاباتی را به تبعیت از قانون توصیه کرد و بیان داشت: هر فردی که از بین کاندیداها منتخب مردم شد همه باید حرمت آن را حفظ و از نامزد پیروز در جهت آینده منطقه حمایت کنند.

خطیب جمعه فهرج همچنین با ابراز گلایه از دخالت برخی از افراد استان همجوار در رای اهل تسنن فهرج مردم گفت: این رویه از نظر ما زشت و ناپسند است از مسئولین نظارتی و امنیتی تقاضا داریم این چنین مواردی را مورد پیگیری قرار بدهند.

 

امام جمعه رفسنجان: همه شرکت کنندگان در انتخابات برنده و پیروز هستند

حجت الاسلام عسکری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر رفسنجان اظهار کرد: حضور در انتخابات یک حق مدنی، تکلیف الهی و یک اقدام انقلابی است که دشمنان را مایوس و دوستان انقلاب را خرسند می کند.

وی افزود: انتخابات یک فرصت برای همدلی همه، انقلابیون، سیاسیون و طرفداران نظام است تا با رای خودشان اعلام وفاداری کنند و به دشمن سیلی زنند.

عسکری خاطر نشان کرد: انتخابات بازنده و برنده ندارد، همه شرکت کنندگان در انتخابات برنده و پیروز هستند.

وی بیان کرد: کسانی که رای نیاوردند احساس دلسردی نکنند کار برای خدا دلسردی ندارد، ادای تکلیف کرده اند و در صدد انتقام از رقیب در انتخابات نباشند.

خطیب جمعه رفسنجان خاطر نشان کرد: بعد از انتخابات رفاقت و برادری باشد، همدلی و وحدت و دوستی باشد، تلاش کنیم از این فرصت انتخابات برای همدلی استفاده نکنیم نه برای تفرقه.

امام جمعه فاریاب: آنهایی که پیروز نمی شوند به کاندیدای پیروز تبریک بگویند

خطبه های این هفته نماز جمعه فاریاب توسط حجت الاسلام رفیعی امام جمعه اقامه شد. حجت الاسلام رفیعی ضمن تبریک فرار رسیدن حلول ماه رجب و میلاد با سعادت امام باقر علیه السلام، شهادت امام هادی علیه السلام را نیز تسلیت گفتند،واز همه ی مردم خواستند قدر این ماه پربرکت را بدانند.

خطیب نماز جمعه فاریاب اظهارکرد : بر همه رهروان حاج قاسم واجب است به وصیت ایشان که توصیه به پیروی ولی فقیه است اهتمام ورزند.

حجت‌الاسلام رفیعی در ادامه بیان کرد: از کسانی که هنوز رای ندادند می خواهم هرچه سریعتر خود را به صندوق های رای برسانند ورای خود را به صندوق بیاندازند چراکه هر رای تیری به قلب ترامپ قمار باز است.

وی در پایان خطاب به کاندیدهاتوصیه هایی بدین شرح داشتندو :۱-آنهایی که پیروز نشدند به کاندید پیروز تبریک بگویند.
۲-امروز رقابت است فردا باید رفاقت باشد. ۳- پیروز نهایی مردم هستند. ۴-نامزد پیروز به وعدهای خود عمل کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false