تاریخ انتشار :پنجشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۲۰
۰
plusresetminus
جانشین حاج‌قاسم در لشکر ۴۱ ثارالله:

شهید مغفوری چهره ممتاز سپاه بود

جانشین حاج‌قاسم در لشکر ۴۱ ثارالله گفت: شهید عبدالمهدی مغفوری چهره ممتاز سپاه بود و شاید در استان بتوان گفت همانند شهید مغفوری، چنین شخصیتی و با چنین ویژگی‌هایی ما نداشتیم.
شهید مغفوری چهره ممتاز سپاه بود
سردار غلامرضا کرمی در گفتگو با خبرنگار گروه سیاسی پایگاه خبری «راه آرمان»؛ گفت: شهید عبدالمهدی مغفوری از شهدای شاخص شهر، استان و کشور است و بنده توفیق داشتم از سال‌های ابتدایی حضورم در سپاه، همکار وی بودم.

جانشین حاج‌قاسم در لشکر ۴۱ ثارالله ادامه داد: شهید عبدالمهدی مغفوری در واحد تبلیغات حضور داشت و انجام کارهای فرهنگی و تبلیغی یکی از کارهای اصلی وی بود، در اصل، شهید مغفوری چهره فرهنگی بود؛ به‌این معنی که هم از لحاظ سواد مذهبی و اجتماعی و همچنین از جهت سیره عملی یک بچه مسلمان شیعه بود.

رئیس مرکز پژوهش و نشر آثار ستاد بازسازی عتبات تأکید کرد: شهید عبدالمهدی مغفوری چهره ممتاز سپاه بود و شاید در استان بتوان گفت همانند شهید مغفوری، چنین شخصیتی و با چنین ویژگی‌هایی ما نداشتیم؛ وی شخصیت منحصر به‌فرد، سخنران، قاری و مفسر قرآن بود و اطلاعات مذهبی بالایی داشت و در کنار همه این ویژگی‌ها، شخصیت معنوی جا افتاده‌ای بود.

وی بیان کرد: شهید مغفوری خداترس و باتقوا واقعی بود، تقوا عملی وی شاخص بود؛ شهید مغفوری در هر جلسه‌ای که حضور داشت، همه می‌دانستند او نشستن روبه قبله را انتخاب می‌کند و این نشان‌دهنده این بود که وی با حال‌وهوای معنوی در جلسه حاضر می‌شد.

سردار کرمی اظهار کرد: همه می‌دانستند نماز اول وقت، مهم‌ترین رکن شهید مغفوری است و اگر در جلسه‌ای شرکت می‌کرد و به نماز می‌خورد، شهید مغفوری از آن جلسه جدا می‌شد و نماز خود را ولو در همان جلسه بود، به‌جا می‌آورد.

جانشین حاج‌قاسم در لشکر ۴۱ ثارالله با اشاره به اینکه شهید مغفوری بر نماز شب مداومت داشت، عنوان کرد: یکی از کارهای جدی وی تبیین مسائل انقلاب و جنگ برای اقشار گوناگون و به‌ویژه نسل جوان بود، وی با حضور در مدارس، اجتماعات فرهنگی، دانشگاهی و عمومی این اقدام را انجام می‌داد.

رئیس مرکز پژوهش و نشر آثار ستاد بازسازی عتبات با تأکید بر اینکه شهید عبدالمهدی مغفوری بیان بسیار زیبا، پرمحتوا و اثرگذار داشت، تصریح کرد: در مجامع مختلف در شهرستان‌های استان، زمانی که شهید می‌آوردند، از شهید مغفوری برای حضور و سخنرانی دعوت می‌شد.

وی گفت: شهید مغفوری، چهره‌ای خودساخته بود و سیره عملی این شهید برای جوانان و همه کسانی که با وی ارتباط داشتند، درس بوده و هست، ابراز کرد: شهید مغفوری در مقطعی، فرمانده سپاه شهرستان سیرجان شد؛ یکی از مهم‌ترین توجهات وی، توجه به بیت‌المال بود.

سردار کرمی با تأکید بر توجه شهید مغفوری بر استفاده از بیت‌المال بیان کرد: در سپاه سیرجان آن زمان، قسمتی بود که درختان انگور بسیاری داشت، شهید مغفوری تأکید کرده بود که نباید انگورها چیده شوند؛ اما زمانی که انگورها می‌رسیدند، با دستور شهید مغفوری چیده می‌شدند و در سالن سپاه می‌آوردند تا نیروها از آن‌ها استفاده کنند و به‌نوعی با این اقدام، حساب و کتابی ایجاد کرده بود.

جانشین حاج‌قاسم در لشکر ۴۱ ثارالله قاطعیت در مسئولیت را از دیگر ویژگی‌های شخصیتی شهید مغفوری برشمرد و تصریح کرد: باتوجه‌به اینکه در دوران دفاع مقدس قرار داشتیم، شهید مغفوری هم اعزام نیرو انجام می‌داد و هم با حضور در بین مردم به ترویج حضور در جبهه کمک می‌کرد و به‌دلیل ویژگی‌های شخصیتی، شهید مغفوری چهره شاخص و ماندگار بود و هست.

رئیس مرکز پژوهش و نشر آثار ستاد بازسازی عتبات با اشاره به اینکه بعداز فعالیت شهید مغفوری در سیرجان، وی به‌عنوان مسئول بسیج استان کرمان معرفی شد، اظهار کرد: برخی اوقات می‌دیدیم که در جلسه آنقدر محو ذکری که بر زبان داشت بود، که باید به شهید تذکر می‌دادیم.

وی خاطرنشان کرد: پس‌از شهادت شهید مغفوری برای عرض تسلیت با آقای رحمانی مسئول بسیج کشور در آن زمان به منزل پدری شهید عبدالمهدی مغفوری رفتیم، در آن روز عارف بزرگ سیدکمال موسوی حضور داشتند، وی خطاب به مسئول بسیج کشور عنوان کردند که من مانند شهید مغفوری از جهت معنوی در نجف و قم (و یا ایران) ندیدم؛ سید کمال موسوی یکی از عارفان بزرگ جهان تشیع و یکی از همراهان امام راحل بوده‌اند.


انتهای خبر/م https://armanekerman.ir/vdcb0gb8arhba9p.uiur.html
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما