۰۹ / ۰۹ / ۱۳۹۹

یادداشت؛

خط مقدم

02:005۰

جوان فارغ التحصیل دانشگاه مقاومت بود. از صدام تا سران صهیونیستی و آمریکایی برای سرش جایزه گذاشتند و شد کابوس بی پایان لشکریان شیطان و امیر لشکریان خدا.

به گزارش راه آرمان، حاج حسن مرد کارهای سخت روی زمین مانده بود. تا کاری که راه انداخته بود روی روال می‌افتاد می‌سپردش به دیگری و سراغ کار بعدی می رفت.

او متولد محله سرچشمه تهران بود، مراد او ساخت موشک‌های پیشرفته نبود بلکه می‌ خواست روحیه خودباوری را به یارانش و مظلومان گرفتار در ظلم استعمار استبداد بیاموزد.

تا آنجا که میگفت: روی قبرم بنویسید اینجا مدفن کسی است که میخواست اسرائیل را نابود کند.

واژه تسلیم را تنها در بارگاه حضرت دوست معنا میکرد و راه مبارزه را فقط با توکل بر پروردگار هموار می‌دانست درسی که حالا سرلوحه تلاش مبارزان با انسان‌های جا مانده در گمراهی است.

حاج حسن طهرانی مقدم که همه او را به عنوان پدر موشکی ایران می شناسند در دوران فرماندهی خود در صنعت موشکی با همکاری رفقای پاسدارش تحول عظیمی در این عرصه ایجاد کرد به گونه‌ای که اکنون جمهوری اسلامی جزو قدرت‌های اول موشکی در جهان به حساب می‌آید.

مقام معظم رهبری در مراسم تشییع پیکر مطهرش و در دیدار با خانواده اش فرمودند: من مصیبت زده شدم،  آری! مگر مصیبت و غم پرگشودن عمودی از خیمه‌های دفاع مقدس التیام می‌ یابد.

شهید حسن طهرانی مقدم ، پارسای بی ادعا مکتب ثارالله بود که با لبیک به ندای پیر و مراد خویش خمینی کبیر دل را به حضرت دوست سپرد و سالک طریق الی الله شد و تارضوان خدا پر گشود.

سربازی که درس پاسداری از حریم ولایت را با قلم رنگین کمانی خون خود پاس کرد و امیر سپاه عشق شد.

گام دوم انقلاب فرصت رویش ها و شکفتن نسل جوان است و در این مسیر همواره باید از نورمشعل هدایت شهدا استفاده کرد تا در این دریای پرتلاطم روزگار با کشتی نجات شهدا به ساحل امن و آرام دست یابیم .

اکنون که به عنوان شاگردان مکتب حاج قاسم دنبال انتقام سخت هستیم خوب است لحظه ای درنگ ، تا نگاه به وصیت شهدا که تقوا و اخلاص را درهمه امور پیشه کنیم و توکل به خداکه راهگشاست .

باید دانست عکس شهدا یک نماد است تا مسیر گم نشود اما متاسفانه رسم غریب جامعه شده است که عکس شهدا را میبینیم و عکس شهدا عمل میکنیم .
ای کاش خون شهدا را پاس بداریم تا این جاده رنگین کمان حیات برای نسل آینده روشن بماند.

حامد شجاعی باغینی

انتهای پیام/نامجو


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند