۱۱ / ۰۹ / ۱۳۹۹

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان :

هیچ پزشکی حق بدرفتاری با بیماران کرونایی را ندارد

03:00۰

طباطبایی گفت : درست است که پزشکی جزو مشاغل پر خطر است اما هیچ پزشکی چه در مطب و چه در بیمارستان حق بی احترامی و اهانت به بیمار حتی بیمار کرونایی را ندارد و با او برخورد خواهد شد.

به گزارش راه آرمان، متاسفانه این روزها به دلیل شیوع گسترده کرونا و رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی توسط برخی از شهروندان باعث شده تا این ویروس منحوس بتواند به راحتی در جای جای کشور، شهرها و استان ها جولان دهد و به هیچ کس هم رحم نمی کند.

این همه در رسانه ها گفته می شود که اشخاصی که مشکوک به بیماری کرونا هستند قبل از اینکه واقعا درگیر این ویروس شوند با دیدن علائم اولیه حتما به پزشک مراجعه کنند تا بعدا خدای ناکرده دچار مشکلات حاد نشوند.

روز گذشته یکی از مخاطبین طی تماس تلفنی اظهار کرد: که پدرش جانباز دفاع مقدس و میانسال است به دلیل علائم اولیه کرونا جهت درمان به مطب دکتر (ک) متخصص داخلی و عفونی در ساختمان پزشکان آراد کرمان مراجعه می کند اما متاسفانه در ابتدای ویزیت پزشک با وی برخورد زننده ای کرده و با صدای بلند از بیمار می خواهد که هر چه زودتر مطب را ترک کند و در ضمن به او هتک حرمت می کند.

وی در ادامه گفت: متاسفانه پدرم دل شکسته از مطب بیرون می رود  و من چون نمی توانستم چشم های اشک آلودش را ببینم مجددا به داخل اتاق پزشک رفته و از برخورد وی گلایه کردم و گفتم برای اینکه بیماری پدر وخیم تر نشود برای مهار آن مراجعه کردیم و شما نباید … که او به من نیز اهانت کرد و گفت که سریعا مطب را ترک کنیم.

مخاطب ادامه داد: روز بعد پدر به همراه مادرم به مطب دیگری مراجعه کردند که اینبار پدر به جهت اینکه مبادا باعث نگرانی و آزرده شدن بیماران و پزشک شود وارد ساختمان نشد، اما پزشک از مادرم می خواهد که بیمار را به داخل راهنمایی کند تا از نزدیک وضعیت وی را مشاهده و دارو بنویسد.

وی تصریح کرد: حال شما برخورد دو پزشک را قضاوت کنید؟؟؟!!!، آیا واقعا با این اوضاع و شرایط پزشکان باید از موقعیت خود سواستفاده کرده و با بیماران و علی الخصوص یک جانباز چنین برخورد اهانت آمیزی داشته باشد.

سید وحید احمدی طباطبایی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان در این رابطه به خبرنگار ما گفت: درست است که پزشکی جزو مشاغل پر خطر است اما هیچ پزشکی حق ندارد با بیمار بدرفتاری و بی احترامی کند.

وی افزود: در اصل پزشک باید بیمار خود را معاینه کرده و در صورت تشخیص کرونا به او آموزش های لازم را ارائه کند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان کرمان تصریح کرد: بیمار خود نمی داند که این علائمی که در او ظاهر شده مربوط به کرونا است یا سرماخوردگی آنفولانزا ؛ به همین دلیل برای تشخیص صحیح به پزشک مراجعه می کند.

طباطبایی با تاکید بر اینکه چنین پزشکی اخلاق پزشکی را زیر سوال برده است، عنوان کرد: بیمار در ابتدا باید به نظام پزشکی مراجعه کرده و شکایت خود را ارائه کند تا برخورد قاطع با پزشک خاطی شود.

به گزارش راه آرمان، در این رابطه با نظام پزشکی تماس گرفتیم که متاسفانه هیچکدام از مسئولین پاسخگو نبودند.

انتهای پیام/نامجو

 

 

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند