۱۱ / ۰۹ / ۱۳۹۹

در مراسم رونمایی از کانال محتوایی شبکه صالحین بسیج مطرح شد؛

لزوم تولید محتوای متناسب با بوم استان کرمان/ تهدید کرونا فرصت آموزش مجازی را رقم زد

03:003۰

حجت الاسلام محمدحسین  شاهمرادی مسئول معاونت تعلیم و تربیت بسیج سپاه ثارالله استان کرمان گفت: از الزامات اصلی که یک شبکه تربیتی بتواند کارش را به خوبی پیش ببرد این است که ما در حوزه محتوا باید کار اساسی و زیربنایی داشته باشیم؛ در همین راستا متناسب با بوم استان به دنبال تولید محتوا هستیم.

به گزارش “راه آرمان” صبح امروز مراسم رونمایی از کانال محتوایی شبکه صالحین بسیج با حضور حجت الاسلام علیدادی نماینده ولی فقیه در استان کرمان و سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله برگزار شد.

در ابتدای مراسم حجت الاسلام محمدحسین  شاهمرادی مسئول معاونت تعلیم و تربیت بسیج سپاه ثارالله استان کرمان هدف از برنامه رونمایی را تولید محتوا برای شبکه تربیتی صالحین دانست و گفت: مقام معظم رهبری سه کار را در بسیج فرهنگی و انسان ساز می دانند؛ شبکه تربیتی بسیج، راهیان نور و اردوهای جهادی

وی افزود: از الزامات اصلی که یک شبکه تربیتی بتواند کارش را به خوبی پیش ببرد این است که ما در حوزه محتوا باید کار اساسی و زیربنایی داشته باشیم؛ در همین راستا متناسب با بوم استان به دنبال تولید محتوا هستیم.

حجت الاسلام شاهمرادی با اشاره به شرایط خاص کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: شرایط به وجود آمده باعث شد ما از بستر فضای مجازی ظرفیت تولید محتوا را ایجاد کنیم و زمینه های امن فراهم شد و در دو ماه گذشته سهم گسترده ای از کار پیش رفت.

مسئول معاونت تعلیم و تربیت بسیج سپاه ثارالله استان کرمان توضیح داد:امروز رونمایی از کانال محتوایی شبکه تربیتی بسیج است که با عنوان کانال قدیر در پیام رسان داخلی ایتا راه اندازی شده است.

وی تشریح کرد: سعی شده درصد بالایی از این محتوا، محتوای تولیدی و متناسب با نیاز مخاطبین باشد عرصه های فعالیت این شبکه در چهار محور اصلی معرفتی است با موضوع احکام، دین، عقاید، قرآن، صحیفه سجادیه، نهج البلاغه دوم مباحث تربیتی و سیره شهدا، سیره امامین انقلاب، سیره ائمه اطهار(ع) در حوزه بصیرتی موضوع شناخت حق از باطل، دوست از دشمن، مبنا و رویکرد اصلی این شبکه فرامین مقام معظم رهبری است؛ حوزه چهارم موضوعات مهارتی است.

 

نماینده ولی فقیه در استان کرمان: تهدید کرونا فرصت ایجاد تعلیم و تربیت مجازی را رقم زد

در ادامه حجت الاسلام علیدادی نماینده ولی فقیه در استان کرمان ضمن تبریک هفته بسیج گفت: بسیجیان همواره در صحنه های  دفاع از حق حضور پیدا کردند و جان خود را در این راه گذاشتند و نمونه یک بسیجی واقعی سیدالشهدای مقاومت سردار سلیمانی بود.

 

وی در رابطه با لزوم جاری بودن همیشگی تربیت در زندگی توضیح داد: تربیت تعطیل بردار نیست باید همیشه انسان به آن توجه داشته باشد و تربیت نیاز به استمرار دارد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان اظهار کرد: همواره ابزارهایی که بسترساز تربیت می شوند دچار تغییر و نوسان می شوند؛ در چند ماه اخیر نیز ویروس کرونا باعث تغییر ابزارهای تعلیم و تربیت شد.

حجت الاسلام علیدادی افزود: در دل تهدیدها و مشکلات همیشه فرصتهاست و ما باید  فرصت ایجاد شده را جدی بگیریم و از فضای مجازی که در اختیارمان است استفاده کنیم.

وی تصریح کرد: زیرساخت مجازی کار را برای آموزش ساده تر می کند و با ایجاد ارتباط ساده تر و به روزتر و حذف رفت و آمدهای غیرضرور برقراری ارتباط با مخاطب را راحت تر می کند.

 

امام جمعه کرمان ادامه داد: سرعت انتقال مطلب بالا می رود و همینطور که در دل تهدیدها فرصت است امروز هم ایجاد زیرساخت در فضای مجازی میتواند یکی از فرصتها باشد تا روند تعلیم و ترییت به روزتر و قوی تر باشد.

 

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند