۰۹ / ۰۹ / ۱۳۹۹

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف استان کرمان خبر داد؛

آزادی ۶ زندانی جرائم غیر عمد کرمان از محل موقوفات

01:08۰

حجت الاسلام فاطمی گفت: امروز افراد شریف بسیاری در جامعه وجود دارند که به علت شرایط اقتصادی و یا هر علت غیر عمد دیگری به زندان افتاده و به علت ناتوانی از پرداخت جریمه یا دیه مجبور به تحمل زندان هستند.

حجت الاسلام سید رضا فاطمی معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان، در گفتگو با راه آرمان،  از آزادی ۶ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد به‌همت اوقاف و امور خیریه استان خبر داد و اظهار کرد: تلاش برای آزادی زندانیان نیازمند امری خداپسندانه  است.

وی، گسترش فرهنگ جلب مشارکت مردمی برای آزادی زندانیان نیازمند توسط رسانه‌های جمعی تاکید کرد و افزود: گسترش فرهنگ وقف برای آزاد سازی زندانیان نیازمند امری مردمی در استان است.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان با اشاره به این که آزادسازی زندانیان از محل موقوفات، خیرین و مردمی انجام می شود، تصریح کرد: طرح آزاد سازی زندانیان جرایم غیر عمد مالی به منظور تقویت کارکردهای خیریه در امور اجتماعی و استفاده از ظرفیت‌های مردمی و خیرین اجرا می‌شود و مؤلفه‌های آزادی زندانیان، محکومین مالی و جرایم غیرعمد است.

حجت الاسلام فاطمی بیان کرد: تغییر در نوع دیدگاه جامعه نسبت به زندانیان جرایم غیر عمد و مالی را نتیجه تلاش شبانه روزی کارکنان نمایندگی ستاد دیه استان و ارائه عملکرد شفاف این نهاد مردمی در آزادسازی زندانیان جرایم غیر عمد و مالی دانست.

وی با اشاره به این که آزادی سه زندانی از شهر راین، یک نفر از شهربابک، یک نفر از سیرجان، و یک نفر از شهرستان بافت انجام شده، تصریح کرد: یکی از طرح‌های بسیار خوب اوقاف در کمک به نیازمندان، مشارکت در آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد است.

معاون فرهنگی و اجتماعی اداره کل اوقاف استان افزود: امروز افراد شریف بسیاری در جامعه وجود دارند که به علت شرایط اقتصادی و یا هر علت غیر عمد دیگری به زندان افتاده و به علت ناتوانی از پرداخت جریمه یا دیه مجبور به تحمل زندان هستند.

وی با بیان اینکه آزادسازی زندانیان از طریق بهره‌گیری از ظرفیت وقف به صورت مستمر ادامه خواهد داشت، اذعان کرد: هدف از این کار کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه است.

انتهای پیام/نامجو


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند