معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان؛

ارکان اصلی طرح شهید سلیمانی توسط سپاه و بسیج محلات انجام می شود

03:00۰

بصیری گفت: طرح شهید سلیمانی طرحی محله‌محور و خانواده محور است و ارکان اصلی آن را سپاه با همکاری بسیج محلات و بسیج جامعه پزشکی تشکیل می‌دهند و مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری هماهنگی را به عهده دارد.

به گزارش راه آرمان، محمدصادق بصیری در کنفرانس خبری شامگاه گذشته در خصوص مصوبات پنجاهمین ستاد استانی مقابله با کرونای استان با اشاره به اینکه میزان مرگ و میر ناشی از کرونا در استان ثابت است، اما موارد ابتلا با توجه به افزایش تست‌ها سیرصعودی دارد، عنوان کرد: طرح شهید سلیمانی به عنوان گام چهارم در مبارزه با کرونا با هدف کلی مدیریت و کنترل اپیدمی از طریق مشارکت‌های مردمی و هماهنگی بین بخشی آغاز شده است.

وی ادامه داد: این طرح محله‌محور و خانواده محور است و ارکان اصلی آن را سپاه با همکاری بسیج محلات و بسیج جامعه پزشکی تشکیل می‌دهند و مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری هماهنگی را به عهده دارد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری با اشاره به اجرای طرح شهید سلیمانی به عنوان پایلوت در کرمانشاه گفت: با توجه به موفقیت این طرح در کل کشور تعمیم داده شده است که براساس آن مبارزه با این ویروس از خانواده‌ها آغاز می‌شود و محله‌ها هم به سراغ نقاط ضعف، سالمندان و بیماران زمینه‌ای می‌روند.

جانشین ستاد استانی مقابله با کرونا بیان کرد: تلاش شده که همه نقاط استان تحت پوشش قرار گیرد و جایی مغفول واقع نشود، برای اجرای دقیق طرح هدفمند محدودیت‌ها، باید عوامل مسئول و ناظر کار را به درستی و دقت انجام دهند.

وی تصریح کرد: این طرح در پنج محور اداری، تجاری، آموزشی، فرهنگی و اجتماعی و ترددهای ترافیکی و متناسب با وضعیت هشدار و گروه‌های شغلی تصمیم‌گیری می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان خاطرنشان کرد: در مورد افراد غیربومی که به ناچار و بنا به ضرروت باید ورود شهرهای دیگری را داشته باشند، تشخیص آن به عهده پلیس راهور گذاشته شده و مدیریت کار را انجام می‌دهند.

بصیری عنوان کرد: همچنین در مورد منع تردد شبانه در شهرهای قرمز از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح و موارد ضروری و اضطراری، فرمانداران تصمیم می‌گیرند و به راهنمایی و رانندگی اعلام می‌کنند تا انجام شود.

جانشین استاندار کرمان در ستاد استانی مقابله با کرونا بیان داشت: جریمه به صورت برگ تسلیم نیست، بلکه صرفا پلاک‌ها از طریق پیش تصویری و ماموران کنترل شهری ثبت تخلف می‌شوند و پلیس راهور براساس فهرست در اختیار خود تفکیک اعمال یا عدم اعمال جریمه را انجام می‌دهد.

وی با بیان اینکه جریمه در مرحله اول تنها تذکر و هشدار است، گفت: طرحی هم در استان داریم که از سیستم مانیتورینگ شهرداری و پایش تصویری شهر کرمان انجام گیرد و پلاک‌های شخصی در ساعت منع تردد شناسایی شده و توسط پلیس به صورت پیامک تذکر داده می‌شود که به نوعی فرهنگسازی و هشدار است.

بصیری خاطرنشان کرد: اصنافی مانند گل‌فروش، ابزار فروش، لوازم آرایشی و بهداشتی و شبیه این موارد که در چهار گروه شغلی به روشنی تعیین تکلیف نشدند، اتاق اصناف با همفکری صمت رسته‌های شغلی آنها را تعیین می‌کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان در مورد محدودیت ترددها ابراز کرد: ورود پلاک‌های شخصی غیربومی به شهرستان‌های قرمز و نارنجی ممنوع است و همچنین پلاک‌های شخصی از شهرستان‌های نارنجی و قرمز نیز به سایر شهرستان‌های کشور نمی‌توانند وارد شوند.

انتهای پیام/نامجو

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند