فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان خبر داد؛

افتتاح ۳۰ نقاهتگاه بیماران کرونایی در استان کرمان

01:07۰

«حسین معروفی» گفت: امروز ۳۰ نقاهتگاه با یکهزار تختخواب در ۳۰ نقطه از استان کرمان افتتاح می شود تا در مواقع نیاز به قرنطینه بیماران کرونایی مورد استفاده قرار گیرد.
به گزارش راه آرمان؛ هم زمان با هفته بسیج و با حضور فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان پروژه های محرومیت زدایی، اقتصادمقاومتی و عمرانی بسیج با مرکزیت جیرفت به بهره برداری رسید که بر همین اساس نقاهتگاه ۳۰ تختخوابی شهدای مدافع سلامت ویژه بیماران کرونایی در جیرفت افتتاح شد.

«حسین معروفی» فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در حاشیه افتتاح این نقاهتگاه در حسینیه شهدای جیرفت، گفت: سپاه علاوه بر ماموریت ذاتی خود تاکنون در بحث خدمت رسانی به محرومین فعالیت کرده و در هنگام وقوع بلایای طبیعی همچون سیل، زلزله و طوفان پیشگام بوده و در بحث دفاعی نیز فعالیت دارد.

وی افزود: از زمان شیوع کرونا تاکنون سپاه و بسیج با روحیه جهادی، انقلابی و با انگیزه و بدون هیچ چشم داشتی پای کار آمده و با توجه به شرایط فعلی که کشور درگیر همه گیری کرونا است، اقدام به راه اندازی نقاهتگاه های ویژه بیماران کرونایی کرده است.

معروفی بیان کرد: امیدواریم وضعیت به گونه ای پیش رود که نیاز به استفاده از این نقاهتگاه ها نباشد اما در صورت ضرورت امیدوارم با راه اندازی این نقاهتگاه ها بتوانیم آرامش را به مردم هدیه دهیم.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری سازمان بسیج با وزارت بهداشت، ادامه داد: سپاه در زمینه راه اندازی نقاهتگاه پشتیبان دانشگاه علوم پزشکی است و با همکاری این دانشگاه و همراهی فرمانداران این نقاهتگاه راه اندازی شد.

وی اظهار کرد: امروز ۳۰ نقاهتگاه با یکهزار تخت خواب در ۳۰ نقطه از استان کرمان افتتاح می شود تا در مواقع نیاز به قرنطینه بیماران کرونایی مورد استفاده قرار گیرد.

معروفی در خاتمه با تاکید بر لزوم رعایت دستورالعمل های بهداشتی، عنوان کرد: همگی باید با رعایت فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک کمک کنیم تا فشار از کادر درمان گاسته شود.

انتهای پیام/ محمدی


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند