۰۹ / ۰۹ / ۱۳۹۹

معاون ثبتی و حقوقی اوقاف استان کرمان مطرح کرد؛

صدور ۱۰۰۰ سند مالکیت برای موقوفات استان کرمان تا پایان سال جاری

02:007۰

مهرآسا گفت: دراکثر شهرستان ها موقوفاتی داریم که بعضی از آنها مشاع و بعضی شش دانگ وقف می باشند و همین امر می طلبد که مردم از وضعیت ملک خود اطلاعات کافی داشته باشند تا مورد سو استفاده سود جویان قرار نگیرند.

به گزارش راه آرمان؛ علی مهر آسا معاون ثبتی و حقوقی اوقاف استان کرمان صبح امروز با اشاره به اقدامات این معاونت در حوزه تثبیت املاک و اراضی وقفی استان، اظهار کرد: با تعاملات و اقدامات انجام شده با اداره کل ثبت اسناد از ابتدای امسال تا کنون ۲۳۸ مورد از موقوفات استان، به ارزش بیش از۲۰۰میلیارد تومان و به مساحت بالای ۲۰۰هکتار سند دار شده اند.

وی با بیان این که تبدیل اسناد دفترچه ای به تک برگ از مهم ترین فعالیت های این معاونت شمرده می شود، افزود: بر اساس عملکرد برنامه های این معاونت به منظور تثبیت اراضی موقوفات تا پایان سال بیش از ۱۰۰۰سند مالکیت برای موقوفات استان سند دار و به صورت تک برگ صادر می شود.

معاون ثبتی و حقوقی اوقاف استان خاطرنشان کرد : در حوزه تعیین و تکلیف اراضی موقوفات با اراضی ملی برابر آئین نامه اصلاحی ماده واحده قانون ابطال ودستورالعمل مشترک سازمانی با ادارات منابع طبیعی و بنیاد مسکن در سال جاری ۲۳۸سند به صورت تک برگ تبدیل شده است.

مهر آسا با اشاره به پراکندگی حوزه اراضی وقف در استان افزود: دراکثر شهرستان ها موقوفاتی داریم که بعضی از آنها مشاع و بعضی شش دانگ وقف می باشند و همین امر می طلبد که مردم از وضعیت ملک خود اطلاعات کافی داشته باشند تا مورد سو استفاده سود جویان قرار نگیرند.

وی در همین راستا تصریح کرد: خریداران ملک برای آگاهی از وضعیت ملک مورد معامله می توانند به ادارات اوقاف مراجعه کرده و از وضعیت وقفی بودن آن اطلاع کسب کنند .

معاون ثبتی و حقوقی اوقاف استان کرمان بیان کرد: اوقاف به عنوان متولی اصلی موقوفات نسبت به حفظ عین مال و افزایش بهره وری موقوفات در راستای عمل امینانه به نیات واقفین خیراندیش تلاش می کند .

مهرآسا سند دار کردن موقوفات را در جلوگیری از دخل و تصرف های غیرقانونی، حفظ و حراست از آنها و نیز جلوگیری از تعدی به موقوفات بسیار تاثیرگذار خواند.

وی با تاکید بر صیانت و مراقبت از حقوق موقوفات، در راستای اجرای صحیح نیات واقفان خیر اندیش اضافه کرد: کسانی که برای حفظ، صیانت و تثبیت موقوفات کمک می‌کنند مصداق بارز محبت به اهل بیت (ع) و قرآن بوده و این مهم‌ترین خدمت به موقوفات است.

انتهای پیام/نامجو


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند