فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان عنوان کرد؛

قطع زنجیره انتقال کرونا با اجرای طرح شهید قاسم سلیمانی

02:13۰

«حسین معروفی» گفت: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با هدف قطع زنجیره انتقال ویروس منحوس کرونا به شکل محله محور و یا پایگاه محور اجرا می شود.

به گزارش راه آرمان؛ «حسین معروفی» فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان در آئین افتتاح طرح شهید حاج قاسم سلیمانی که در دانشگاه علوم پزشکی جیرفت به صورت ویدئو کنفرانسی با فرمانداران جنوب کرمان برگزار شد، گفت: خدا را شاکریم که در هفته پر افتخار بسیج در آئین افتتاح پروژه های محرومیت زدایی و اشتغالزایی بسیج مستضعفین در بین مردم این منطقه حضور پیدا کردیم.

وی افزود: امروز توفیقی شد تا طرح ارزشمند شهید حاج قاسم سلیمانی که بر اساس تفاهم نامه مابین سازمان بسیج مستضعفین و وزارت بهداشت منعقد شده، در این منطقه افتتاح شود.

معروفی بیان کرد: برای هماهنگی این طرح استانداران، فرمانداران و بقیه مسئولان از قبیل نیروی انتظامی، هلال احمر پای کار آمده اند و این طرح با محوریت بسیج و وزارت بهداشت اجرا می شود.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان خاطرنشان کرد: هدف از اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، قطع زنجیره انتقال این ویروس منحوس به شکل محله محور و یا پایگاه محور است؛ قریب ۲ هزار و ۳۰۰ پایگاه بسیج در استان داریم و پایگاه های ما محلات محور هستند و این طرح نیز طرحی محله محور و خانواده محور است.

وی ابراز کرد: اصرار ما بر اجرای دقیق و صحیح این طرح است اگر ما این طرح را جدی نگیریم معلوم نیست پایان آذر وضعیت کشور ما چگونه شود.

معروفی ادامه داد: تاکنون دانشمندان به نتایج علمی در زمینه بیماری کرونا دست نیافته اند و اما آنچه که محرز شده مراعات و پیشگیری در این زمینه بسیار مهم است، پیشگیری و قطع این زنجیره اطلاع رسانی، توجیه و آموزش می طلبد و در صورت نیاز به قرنطینه های خانگی یکی از وظایف بسیج مراعات حال بیماران در خدمت رسانی و تامین مخارج آنها است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان بیان کرد: این طرح مردم به مردم است یعنی مردم برای کمک به خودشان باید همکاری کنند هر کجا ما شاهد مشارکت مردم بودیم در آنجا موفق شدیم و اکنون در زمینه راه اندازی نقاهتگاه ها، دانشگاه علوم پزشکی در حوزه تخصصی و بسیج در حوزه تامین نیرو و مدیریت کمک می کند.

وی در خاتمه تصریح کرد: فرمانده مقابله با این ویروس نظام سلامت و دانشگاه علوم پزشکی است سپاه و بسیج در کنار کادر درمان به عنوان تکیه گاهی برای آنها هستیم و سعی داریم بار فشار را از کادر درمان کم کنیم.

انتهای پیام/ محمدی


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند