۰۱ / ۱۱ / ۱۳۹۹

امام جمعه جیرفت خبر داد؛

تشکیل قرارگاه های همدلی مسجد محور در جیرفت

03:12۰

حجت الاسلام «رضا سعادت فر» از تشکیل قرارگاه های همدلی مسجد محور با محوریت دفتر امام جمعه و با مشارکت جوانان مسجدی و انقلابی در راستای خدمت رسانی به نیازمندان محلات مساجد شهرستان جیرفت خبر داد.

به گزارش راه آرمان؛ حجت الاسلام «رضا سعادت فر» امام جمعه جیرفت گفت: با توجه به شرایط فعلی که کرونا معیشت مردم به ویژه قشر ضعیف جامعه را دچار مشکلاتی دوچندان کرده است جمعی از جوانان مسجدی و انقلابی شهرستان جیرفت در اقدامی جهادی و خودجوش پای کار آمده و در حال کمک به نیازمندان سطح شهر هستند.

وی افزود: به همین منظور این جوانان مومن مسجدی با تاسی از سیره اهل بیت (ع) در حال اجرای طرح مواسات و همدلی بوده و سبدهای غذایی تهیه کرده و به دست نیازمندان واقعی می رسانند.

حجت الاسلام سعادت فر با بیان اینکه طرح مواسات و همدلی جوانان مسجدی و انقلابی شهرستان جیرفت متفاوت تر از سایر طرح های خدمت رسانی به نیازمندان است، ابراز کرد: جوانان مومن و انقلابی چند مسجد گرد هم آمده و با شبکه سازی، ستاد همدلی و مواسات راه اندازی کرده اند؛ این ستاد با محوریت دفتر امام جمعه فعال بوده و دارای سرگروه ها و اعضایی است که در تعدادی از مساجد سطح شهر مستقر شده و در قالب قرارگاه های همدلی مسجد محور به نیازمندان خدمت رسانی می کنند.

امام جمعه جیرفت ادامه داد: قرارگاه های همدلی محله ای بوده و اعضای آنها در اولین اقدام نیازمندان و خیرین را شناسایی کرده تا با استفاده از ظرفیت خیران بتوانند به نیازمندان محلات مساجد کمک کنند.

وی با اشاره به این که هر هفته ۱۰۰ خانوار تحت حمایت طرح مواسات و همدلی قرار میگیرند، اظهار کرد: از آنجایی که شاید بسیاری از مردم تمایل به شرکت در این طرح داشته باشند اما به دلیل عدم توان مالی در تهیه هم زمان ۱۰۰ بسته غذایی تاکنون موفق به شرکت در طرح مواسات و همدلی نشده اند بنابراین بچه های مسجدی برای حل این مشکل راهکار و ایده ای ارائه کرده اند.

حجت الاسلام سعادت فر اضافه کرد: در این ابتکار جوانان مسجدی مایحتاج و اقلام غذایی مورد نیاز خیران را به قیمت عمده خریداری کرده و با اندک مبلغی افزون بر میزان خریداری شده به آنها می فروشند و در آمد حاصل از فروش این محصولات را به خرید سبد غذایی برای نیازمندان اختصاص می دهند.

امام جمعه جیرفت یکی از ویژگی های طرح مواسات و همدلی را رعایت حفظ کرامت انسانی نیازمندان برشمرد و بیان کرد: در همین راستا سبدهای غذایی در قبال اندک هزینه ای در اختیار خانوارهای نیازمند قرار داده می شود؛ به طور مثال هر سبد غذایی که شامل گوشت قرمز، برنج و روغن به ارزش بیش از ۲۰۰ هزار تومان است با مبلغ اندکی معادل ۱۵ هزار تومان به نیازمندان فروخته می شود تا آنها در زمان دریافت سبد غذایی احساس شرمندگی نکنند.

وی عنوان کرد: چنانچه خانواده نیازمندی توان پرداخت این مبلغ اندک را نداشته باشد مسئول قرارگاه مواسات محله مسجد این مبلغ را در ازای تحویل سبد غذایی، به طرح مواسات و همدلی پرداخت می کند البته این مبالغ اندک جمع آوری می شوند تا بچه های مسجدی و انقلابی بتوانند تعداد سبدهای غذایی و اقلام آنها را افزایش دهند.

حجت الاسلام سعادت فر با بیان این مطلب که فعالیت های ستاد مواسات و همدلی حول محور مسجد انجام می شود، خاطرنشان کرد: به همت بجه های مومن و انقلابی شهرستان، اقلام مورد نیاز نیازمندان در مساجد بسته بندی شده و در مساجد به نیازمندان تحویل داده می شود.

امام جمعه جیرفت در خاتمه یادآور شد: مردم مومن و ولایتمدار شهرستان جیرفت می توانند با مشارکت در طرح مواسات و همدلی بچه های مسجدی و انقلابی از نیازمندان سطح شهرستان دستگیری کنند.

انتهای پیام/ محمدی


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند