۰۱ / ۱۱ / ۱۳۹۹

تروریست رسانه ای در جنگ روایت ها؛

چگونه رسانه ها ترور شهید فخری زاده را تکمیل کردند / اینترنت ملی انتقام سخت از حامیان تروریسم است

03:49۰

دبیر نهضت سواد رسانه ای انقلاب اسلامی کرمان گفت: با بررسی جریانات رسانه ای متوجه می شویم رسانه های  رسمی و غیررسمی تلاش کردند تا هزینه این ترور را برای بازیگران اصلیش کاهش دهند.

محمد کریم ابراهیمی معاون نهضت سواد رسانه ای انقلاب اسلامی کرمان در گفتگو با خبرنگار ما گفت: ترور به معنای وحشت و ایجاد ترس است و تروریست رسانه ای به معنای ایجاد وحشت و تبلیغ افکار تروریست است.

وی ادامه داد: در ماجرای شهید فخری زاده به وضوح مشخص شد که رسانه ها کارکرد تکمیلی در انجام یک عملیات تروریستی دارند.

این کارشناس رسانه ابراز کرد: رسانه ها پس از ترورشهید فخری زاده  وارد جنگ روایت ها شدند تا بتوانند اهداف پیدا و پنهان حامیان و آمران این عمل شوم را محقق کنند.

وی تشریح کرد: با بررسی جریانات رسانه ای متوجه می شویم رسانه های  رسمی و غیررسمی تلاش کردند تا هزینه این ترور را برای بازیگران اصلیش کاهش دهند.

ابراهیمی تصریح کرد: با نگاه به مطالبی که در سه روز اول پس از شهادت شهید فخری زاده در فضای مجازی منتشر شد متوجه می شویم که دشمن از راه هایی مانند اختلاف افکنی یا بزرگنمایی یا اعلام موضع به دنبال تحقق پیروزی تروریست ها در جنگ روایت ها است.

وی اظهار کرد: به طور مثال در مقایسه با اقدامات تروریستی در اروپا، هیچ کدام از مقامات جمهوری خواه یا دموکرات آمریکا شهادت شهید فخری زاده را به عنوان یک عمل تروریستی محکوم نکردند.

این کارشناس رسانه بیان داشت: در حالی که پس از هر عمل تروریستی در دنیا رسانه های غربی تلافی و حتی عملیات پیش دستانه را توجیه می کردند اما این بار با تلاش کردند با آوردن بهانه هایی مانند تغییر رییس جمهور در آمریکا، ایران را از انجام هر گونه عملی علیه تروریست ها و حامیان آنها بر حذر دارند.

دبیر نهضت سواد رسانه ای انقلاب اسلامی کرمان به خبرنگار ما گفت: متاسفانه به دلیل فضای احساسی پس از ترور، برخی فعالین رسانه ای بدون توجه به عمق ماجرا اقدام به موضع گیری کردند.

وی ادامه داد: بخشی از سواد رسانه ای متوجه اصحاب رسانه است، کسانی که با اطلاع رسانی دقیق و انتشار مطالب متقن می توانند تروریست ها را در جنگ روایت ها شکست دهند.

ابراهیمی تاکید کرد: تمامی کسانی که در فضای مجازی و فضای رسانه ای موثر هستند باید خبرنگاری در بحران را یاد بگیرند تا بتوانند به درستی در این گونه ماجراها تصمیم بگیرند.

این کارشناس رسانه ای تصریح کرد: رسانه های غربی و شبکه های اجتماعی در هنگام وقوع یک عملیات تروریستی اجازه انتشار تصاویر جنازه ها و یا خون های بر زمین ریخته را نمی دهند و حتی برای کاهش حس ترس در تصاویر بر روی آنها فیلتر آبی می گذارند.

اعلام کرد: پس ما نیز باید به دنبال این باشیم تا یاد بگیریم در هنگام بحران به درستی تولید محتوا داشته باشیم.

دبیر نهضت سواد رسانه ای انقلاب اسلامی کرمان در پاسخ سئوال خبرنگار راه آرمان درباره شیوه برخورد شبکه های اجتماعی با این ترور گفت: شبکه های اجتماعی مثل توییتر در زمان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، تمامی توییت هایی که موجب برهم خوردن نظم جامعه می شد را نشان دار کردند و حتی بر روی توییت های ترامپ نیز غیرقابل اعتماد نشان داده می شدند.

وی ادامه داد: اما پس از ترور شهید فخری زاده نه تنها اجازه دادند اخبار دروغ در این خصوص منتشر شود بلکه اجازه دادند تا ضدانقلاب به این شخص توهین کنند.

ابراهیمی تصریح کرد: شبکه های اجتماعی غربی به راحتی اجازه می دهند تا جریان ترور شخصیت و ترور رسانه ای به کمک تروریست های در صحنه بیایند و اهداف آنها را تکمیل کنند.

وی اظهار کرد: کار به جایی رسیده است که به مانند ترور شهید سلیمانی، شبکه های اجتماعی در حمایتی آشکار از تروریسم، منتشر کنندگان مطالب علیه ترور و تصاویر شهید فخری زاده را حذف یا محدود می کنند.

دبیر نهضت سواد رسانه ای انقلاب اسلامی کرمان ابراز کرد: به همین دلیل نیاز به شبکه اطلاعات بومی و پلتفرم های ایرانی امروز یک نیاز اساسی است.

ابراهیمی اظهار کرد: رسانه های حامی تروریسم نیز باید مورد انتقام سخت قرار گیرند و این کار با شبکه ملی اطلاعات محقق می شود.

گفتگو از محمد نعیم رستمی

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند