پیگیری راه آرمان از یک مطالبه مردمی؛

مزاحمت های اجرای پروژه ۲۰ ساله برای کرمانی ها/ خیرِ پروژه فاضلاب شهری یا شرِ خیابان های خاکی

04:0۰

متحدین گفت: خیابان های سطح کرمان حدود ۶ الی ۷ سال است که آسفالت نشده است و باید جبهه آسفالتی در شهر صورت بگیرد تا تمام سطوح آسفالت یکسان شود.

به گزارش راه آرمان؛ متاسفانه سطح آسفالت شهر کرمان شرایط مناسبی ندارد البته این مسئله مربوط به امروز یا چند ماه اخیر نیست بلکه به سالها یعنی ۱۰ سال می رسد که خیابان های کرمان آسفالت نشده و سطح برخی از خیابان ها همانند کویر خشک و برش خورده و برخی از جاها نیز کنده شده و باعث بوجود آمدن چاله های کوچک و بزرگی شده که برای زیربندی اکثر خودروها نامناسب است.

البته باید متذکر شد که این برش ها و نامناسب بودن آسفالت باعث شده که کمی سطح خیابان نشست کرده و در هنگام بارندگی آب زیادی جمع شود.

سخنگو و مسئول روابط عمومی شهرداری کرمان در این رابطه به خبرنگار ما با بیان اینکه پویش آسفالت شروع شده، گفت: بلوار ۲۲ بهمن یک لاین آن آسفالت شده و لاین بعدی به دلیل حفاری فاضلاب شهری همچنان مانده است ، ۵ خیابان از شهرک هشت بهشت، منطقه ۴ شهرداری آسفالت شده  و جاده آرامستان جدید که به دلیل بارندگی رها شده احتمال این می رود که از روز گذشته مجددا آسفالت خیابان ها شروع شده باشد.

متحدین گفت: قرار است بعد از اتمام منطقه ۴ مناطق ۳، ۲ و ۱ نیز بزودی آسفالت شوند.

وی افزود: در سال گذشته خیابان های خیلی خراب مشخص شده و در دستور کار قرار گرفته اند و برخی از خیابانها که هنوز آسفالت نشده به دلیل حفاری فاضلاب شهری بوده است.

معابری که آسفالت شوند دیگر مجوز حفاری داده نمی شود

سخنگوی شهرداری کرمان ادامه داد: چند روز پیش مهران عالم آزاده اعلام کردند معابری که آسفالت شوند دیگر مجوز حفاری داده نمی شود.

متحدین در پاسخ به این سوال که آسفالتی که توسط فاضلاب شهری بعد از حفاری صورت می گیرد به صورت تکه ای از سطح خیابان و آسفالت قبلی بالاتر و یا بالعکس پایین تر است به شکلی که هنگام رانندگی روی آسفالت انگار روی ریل قطار حرکت می کنیم، بیان کرد: خیابان های سطح کرمان حدود ۶ الی ۷ سال است که آسفالت نشده است و باید جبهه آسفالتی در شهر صورت بگیرد تا تمام سطوح آسفالت یکسان شود.

مسئول روابط عمومی شهرداری کرمان خاطرنشان کرد: اخیرا به دلیل توسعه شهر و اضافه شدن چند شهرک به شهر و اینکه این شهرک ها نیاز به زیرسازی از جمله آب، برق، آسفالت و به طور کل خدمات شهری داشتند موجب شد که اعتبارات به سمت این شهرک ها برود.

متحدین ادامه داد: کوچه و خیابان های بالای شهر به طور مثال در هزار و یکشب وضعیت بسیار نامناسبی دارند اما با این حال پویش آسفالت را از منطقه ۴ شروع کردیم.

وی در پاسخ به درخواست خبرنگار ما مبنی بر اینکه خیابان جهاد به صورت تکه ای توسط فاضلاب شهری بسیار نامناسب آسفالت شده، اذعان کرد: بزودی ناظر به این آدرس جهت بررسی خواهیم فرستاد در صورت نامناسب بودن از مسئول فاضلاب شهری درخواست می کنیم که مجددا کار را انجام دهد.

ادامه طرح فاضلاب شهری تا ۵ سال

مجید جمالی زاده معاون بهره برداری و توسعه  فاضلاب شرکت آبفا استان کرمان نیز در این رابطه تصریح کرد: فولاد بوتیا به عنوان سرمایه گذار فاضلاب شهری از سال ۹۸ کار خود را در سطح شهر کرمان آغاز کرده  و قرار است این پروژه به مدت ۵ سال انجام شود.

جمالی زاده با عذرخواهی از شهروندان، عنوان کرد: بعد از حفاری و لوله گذاری باید ۴۰ روز از زمان بگذارد و شهرداری اجازه آسفالت نمی دهد به دلیل اینکه کانال نشست کافی را کرده و به حد استاندارد برسد بعد آسفالت شود.

وی در پاسخ به این سوال که شهروندانی از آسفالت نکردن برخی کوچه ها از جمله کوچه ۵۲ شهید مصطفی خمینی یعد از حفاری گلایه مند هستند، قول داد که حتما این مسئله بررسی شود.

معاون بهره برداری و توسعه  فاضلاب شرکت آبفا استان کرمان ادامه داد: قرار داد انجام شده با سرمایه گذار مدت زمان ۵ ساله است اما طبق کارهایی که تاکنون صورت گرفته از مدت زمانبندی شده جلوتر هستیم.

پیشرفت ۴۵ درصدی فاضلاب شهری

جمالی زاده با بیان اینکه این پروژه تاکنون ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است، افزود: تا پایان آذرماه ۲۳۵کیلومتر توسط سرمایه گذار حفاری در سطح شهر انجام شده و قبلا نیز ۴۵۰ کیلومتر آسفالت توسط خود شرکت آبفا صورت گرفته که در مجموع ۶۸۵ کیلومتر حفاری و لوله گذاری انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: کل این پروژه را شرکت مانا  به همراه فولاد بوتیا انجام می دهد که هم هزینه بر است و هم زمان بر، پس نمی توان گفت که این پروژه در عرض ۴ سال به اتمام می رسد.

انتهای پیام/نامجو

 

 

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند