حقوق بی بشر

دموکراسی آزمایشگاهی؛ بیماری و جنایات آمریکایی

02:31۰

آمریکایی ها به مردم دنیا به چشم موش های آزمایشگاهی نگاه می کنند و تاکنون هزاران میکروب و ویروس را مخفیانه و یا آشکار به جهان تزریق کرده اند.

به گزارش راه آرمان، رژیم آمریکا از زمان تاسیس تاکنون جنایات بسیاری را مرتکب شده است. در کنار جنگ ها و فتنه افروزی هایی که جان انسان های بیگناه زیادی را گرفته است، آمریکا در کشتار خاموش مردم دنیا نیز ید طولانی دارد که به چند مورد از آنها اشاره می کنیم:

استخوان شکنی کوبایی ها

در اکتبر سال ۱۹۸۱ به یکباره بیماری مرموز تب استخوان شکن یا تب دنگی در کوبا شیوع پیدا کرد. این بیماری در مدت کوتاهی ۳۰۰ هزار نفر را مبتلا کرد و ۱۵۰ نفر را به کام مرگ کشاند. بعدها سازمان سیا تلویحا مسئولیت این اقدام را پذیرفت و آن را در راستای گسترش دموکراسی عنوان کرد.

آزمایش ۳۰ ساله روی سیاه پوستان

از سال ۱۹۴۰ دولت آمریکا برای انجام تحقیقات بر روی بیماری سفلیس، به ۴۰۰ مرد سیاه پوست این باکتری را تزریق کرد. از آنجا که قرار بود اثرات این بیماری بر بدن انسان در بازه زمانی ۳۰ ساله مشخص شود تا سال ۱۹۷۲ این سیاه پوستان از درد و عوارض آن رنج می بردند و پزشکان به آنها می گفتند به یک بیماری ناشناخته مبتلا شده اند.

دنگو در پاکستان

در سالهای ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ آمریکا ویروس دنگو را در پاکستان شیوع داد. این بیماری علائمی شبیه آنفولانزا دارد اما برای کودکان و سالخوردگان مرگبار است. در نتیجه این آزمایش حقوق بشری، هزاران نفر به تب دنگو مبتلا شدند و جان خود را از دست دادند.

آمریکای لاتین بزرگترین آزمایشگاه دنیا

آمریکایی ها حق همسایگی را در حق مردم آمریکای لاتین همیشه بجا آوردند. از جنگ سال ۱۸۴۷ با مکزیک که ۲۵ هزار مکزیکی را کشت تا حمله به گرانادا، راه انداختن گروه کنتراها در نیکاراگوئه که بصورت حرفه ای جنایت می کردند، اقداماتی علیه مردم ونزوئلا و پورتوریکو و هائیتی و سایر اقدامات رژیم آمریکا در آمریکای لاتین است.

البته آنها درخصوص انجام آزمایش های علمی و کاربرد سلاح های بیولوژیک بر روی مردم آمریکای لاتین هم دریغ نکردند. مثلا مردم گواتمالا از ظریق تزریق به نخاع به بیماری سفلیس دچار شدند. یا مردم پورتوریکو برای انجام تحقیقات، به انواع سرطان مبتلا شدند.

آمریکا قربانی آمریکا

البته خود مردم آمریکا نیز چندان از آزمایش های تحقیقاتی بی نصیب نماندند. آزمایش فراگیری میکروب سیاه سرفه در سال ۱۹۵۵ در فلوریدا، آزمایش میزان تاثیر گازهای سمی در متروی نیویورک در سال ۱۹۶۰، آزمایش تاثیر مواد مخدر نیمه صنعتی در دهه ۱۹۵۰، آزمایش بررسی عوارض بیماری سیاه زخم بر روی یک میلیون شهروند آمریکایی در سال ۱۹۶۶ نمونه ای ای از این اقدامات است.

پی نوشت: کتاب سركوب اميد نوشته ويليام بلوم

انتهای پیام/ رستمی


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند