مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان خبر داد؛

دریافت اینترنت پرسرعت از طریق سامانه اپراتور برتر/سامانه ۱۹۵ سریع ترین راه برای حل مشکلات ارتباطی مشترکین

02:59۰

الهامی گفت: همه کاربران می توانند از طریق سامانه « netsanjplus.ir یا اپراتور برتر» وضعیت و کیفیت اپراتور خود را در هر محله و منطقه مشاهده کرده و متوجه شوند که موتورجستجوی وی در چه حدی است و آیا این سرویسی که برای دانلود و یا دیگر کارهایش در نظر گرفته است قابل استفاده هست یا خیر.

مسعود الهامی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان در گفتگو با راه آرمان مبنی بر اینکه اخیرا گفته می شود که اکثر کاربران از قطعی و یا ضعیف بودن اینترنت گلایه دارند، اظهار کرد: یکی از وظایف وزارت ارتباطات در حوزه های زمانی مشخص از سال ارزیابی و رتبه‌بندی اپراتورهای ارائه دهنده  سرویس های  فناوری اطلاعات و اپراتورهای ثابت و سیار است.

وی گفت: کلیه اپراتورها به طور منظم بازدید و بررسی می شوند و رمکینگ اعلام می شود که کدام شرکت سرویس بهتری دارد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان افزود: در این زمینه سیستمی راه اندازی شده به نام « netsanjplus.ir یا اپراتور برتر»  که همه کاربران از هر اپراتوری که اینترنت دریافت می کنند می توانند وضعیت و کیفیت اپراتور خود را در هر محله و منطقه در این سامانه مشاهده کنند.

الهامی عنوان کرد: این سیستم هوشمند است و می تواند شاخص ها و پارامترها را اندازه گیری کرده و در  اختیار مشترک قرار دهد و مشترک می تواند متوجه شود که موتورجستجوی وی در چه حدی است و آیا این سرویسی که برای دانلود در نظر گرفته است قابل استفاده هست یا خیر.

وی خاطرنشان کرد: حتی این سامانه می تواند شما را راهنمایی کند و بگوید کدام سرویس برای کار شما مناسب تر است.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان تصریح کرد: البته این کیفیت دریافت سرویس می تواند به کابل های مسی موجود در منطقه نیز ارتباط داشته باشد.

الهامی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه برخی از خانواده ها به دلیل آنلاین شدن در بین برنامه اینترنت قطع و یا بسیار ضعیف می شود و گاهی اوقات این ارتباط کاملا قطع می شود، اذعان کرد: شهروندان می توانند در صورت چنین اتفاقاتی یا با سامانه ۱۹۵ وزارت ارتباطات تماس حاصل کرده و یا اینکه وارد سایت netsanjplus.ir شده و آدرس محل زندگی، کار و یا منطقه ای که بیشتر از اینترنت استفاده می کنند را ثبت کنند.

وی گفت: سامانه موارد ثبت شده را به بازرسان جهت بررسی ابلاغ می کند و اینکه در منطقه ای که هنگام استفاده از اینترنت سطح ترافیک بالا می رود چه مشکلاتی را در بر دارد که این امر بطور حتم برطرف خواهد شد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان کرمان عنوان کرد: من شخصا این موضوع را پی گیری خواهم کرد که اگر سرویس اپراتور در مناطق ذکر شده مشکل داشته باشد برطرف شود.

الهامی در انتها باز تاکید کرد: شهروندان در صورت روبرو شدن با مشکلاتی همچون قطعی، یا ضعیف بودن اینترنت می توانند با سامانه ۱۹۵ وزارت ارتباطات تماس حاصل کرده و آدرس محل سکونت و یا منطقه استفاده از اپراتور را ذکر کنند که حتما بررسی خواهد شد.

انتهای پیام/نامجو


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند