استاندار کرمان:

استخراج بیت‌کوین در رفسنجان قانونی است / صرفه جویی برق و گاز در ادارات دولتی

01:49۰

استاندار کرمان گفت: میزان مصرف برق برای تولید بیت کوین مدیریت شده  است و با میانگین قیمت برق صادراتی به آنها داده می‌شود.

به گزارش راه آرمان، علی زینی‌وند استاندار کرمان امروز در کارگروه مدیریت مصرف انرژی با بیان اینکه کاهش دمای هوا طی هفته‌های آینده موجب افزایش فشار بر شبکه‌های توزیع برق و گاز می شود، اظهار کرد: صرفه‌جویی برق و گاز باید از دستگاه‌های دولتی و استانداری کرمان آغاز شود.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه مصرف بهینه مصرف انرژی یک مسئولیت اجتماعی است، گفت: سیستم‌های گرمایشی ادارات استان فقط از ساعت ۴ صبح تا ۱۲ ظهر باید روشن باشند.

وی با درخواست از عموم شهروندان برای صرفه جویی در مصرف برق و گاز، تصریح کرد: همه ما وظیفه داریم با درست مصرف کردن امکان بهره مندی هموطنان در جای جای ایران از انرژی را فراهم سازیم.
دکتر علی زینی وند
استاندار کرمان با بیان اینکه تلاش می کنیم تا با مدیریت مصرف برق و گاز شاهد خاموشی نباشیم، ابراز کرد: در صورت اجبار بر خاموشی‌ها، تامین برق و گاز مشترکان خانگی در اولویت است.
وی ادامه داد : خاموشی صنایع و کارخانه‌ها نیز با برنامه زمانبندی و اولویت‌بندی باید صورت گیرد.
استاندار کرمان با اشراه به حاشیه های به وجود آمده درخصوص مصرف برق برای استخراج بیت‌کوین در رفسنجان در فضای مجازی، گفت: این پروژه کاملا قانونی است و جواز تاسیس از وزارت صمت و سقف میزان مصرف برق دارد.
زینی وند تشریح کرد: میزان مصرف برق آنها مدیریت شده و با میانگین قیمت برق صادراتی به آنها داده می‌شود و طبق برنامه با کاهش مصرف برق همکاری خوبی در مدیریت مصرف برق داشته است.

انتهای پیام/ رسول


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند