یادداشت؛

الف مثل آب، ب مثل برق

02:54۰

الف ب حروف آغازین الفباست و الفبای هرکار زیربنای آن است آب وبرق زیربنای تولید توسعه وآبادانی کشوراست و توسعه ملی نیازمند برنامه ریزی جامع مدیریت کارآمد و پویا توسط دولت می باشد .

به گزارش راه آرمان، وزارت نیرو در دولت دوازدهم با توجه به دو مؤلفه عرضه و تقاضای آب و برق در جامعه با هدف توسعه و اصلاح زیرساخت ها همواره سعی داشته است که با امیدآفرینی و رفع محرومیت از نقاط مختلف کشور به عنوان خادم صدیق ملت تا پایان دولت تدبیر وامید به چرخه اقتصاد کشور و رونق تولید و اشتغال زایی کمک نماید.

لذا با ایجاد پویش الف ب ایران از نیمه دوم سال گذشته طبق برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، مجموعه‌ای از طرح‌های مهم زیرساختی در فصول منابع آب، انرژی و آب و فاضلاب که به‌رغم مضایق ایجادشده وتحریم ها با پیش‌بینی اعتبار مناسب از محل منابع عمومی و یا سایر روش‌های تامین مالی افتتاح یا به بهره برداری رسید.

این پویش نماد اتحاد و همدلی در بخش های مختلف وزارت نیرو و جامعه است چراکه با برنامه ریزی دقیق و منسجم و بکارگیری همه ظرفیت های موجود در سطوح مختلف آب و برق میتواند زمینه ساز توسعه و تحول در شاخه های غیرمولد و انتقال آن به سمت وسوی صنعت و تولید به عنوان نیاز اساسی کشور برای اشتغال زایی و کاهش اثرات تحریم باشد.

اهداف این طرح افزایش تولید محصولات کشاورزی، جلوگیری از آلودگی آب‌های سطحی، کنترل سیلاب، استفاده مجدد از پساب، اشتغال‌زایی و رونق اقتصادی، تامین برق مطمئن برای بخش‌های مختلف کاهش مهاجرت به ویژه در مناطق مرزی و محروم، تشویق و فراهم کردن زمینه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، تامین آب شرب سالم و پایدار برای مصارف مختلف و جمع آوری و دفع بهداشتی فاضلاب می باشد.

پویش الف، ب ایران نشان دهنده ایمان و عزم راسخ خدمتگزاران مردم در وزارت نیرو است چراکه قطعا با تحریم و چالش اقتصاد کشور نمیتوان به دنبال توسعه و کارآفرینی بود اما دولت به پشتوانه داشته های مردمی به عنوان یک سرمایه عظیم توانسته است در این مدت به توسعه زیر ساخت های آب و برق کشور حرکت شتاب دهنده ای ببخشد.

اما نکته ای که قابل توجه است مدیریت مصرف انرژی و حفظ و حراست از تاسیسات و شبکه های آب و برق می باشد چرا که دولت با وجود سختیها و تحریم ها به دنبال آسایش و رفاه اجتماعی جامعه بوده و قطعا با فرهنگ سازی مدیریت مصرف در کشور و کاهش هزینه ها می تواند برای تامین آب و برق در مناطق کم برخوردار یا نوسازی و بهسازی شبکه توزیع سرمایه گذاری نماید .

اما دراین بین نباید از ظرفیت رسانه ها و شبکه های اجتماعی غافل شد چرا که رسانه میتواند به عنوان یک مرجع در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی مخاطبین یا مشترکین صنعت آب و برق از خدمات عظیم دولت نقش آفرین باشد.

در هر حال آنچه مسلم است تدبیر دولت دوازدهم در وزارت نیرو، روشنای امید خانوارهای ایران اسلامی خواهد بود که برای توسعه و آبادانی کشور لازم و برای اجرای آن نیازمند عزم و مدیریت همگانی است.

نویسنده: حامد شجاعی باغینی

انتهای پیام/نامجو


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند