معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان:

اهدا ۶۰۸ دستگاه تبلت به دانش آموزان نیازمند سیرجانی

02:33۰

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان از اهدای ۶۰۸ دستگاه تبلت هوشمند به دانش آموزان سیرجانی توسط شرکت های وابسته به معدن گل گهر سیرجان خبر داد.

به گزارش راه آرمان؛ عباس ضیا معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان امروز صبح در آیین اهدای تبلت به دانش آموزان که با حضور مدیران عامل شرکت های وابسته به معدن گل گهر سیرجان برگزار شد گفت: بیش از ۲۰ درصد دانش آموزان استان به ابزار های هوشمند استفاده از آموزش مجازی دسترسی ندارند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از شرکت های وابسته به معدن گل گهر سیرجان خواستار مشارکت تمامی بنگاه های اقتصادی و معادن استان جهت تهیه گوشی تلفن همراه هوشمند برای دانش آموزان بی بضاعت استان شد.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان کرمان، به اهدای ۶۰۸ دستگاه تبلت به دانش آموزان بی بضاعت سیرجانی توسط شرکت های وابسته به معدن گل گهر سیرجان اشاره کرد و افزود: از  این تعداد ۵۰۰ دستگاه تبلت توسط شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر و ۱۰۸ دستگاه توسط شرکت گهر عمران  به این دانش آموزان اهدا شد.

اسفندیارپور معاون شرکت توسعه و آهن و فولاد سیرجان و یزدانی مدیرعامل شرکت گهرعمران هم در حمایت از دانش‌آموزان و خانواده‌های کم‌بضاعت شهرستان سیرجان ضمن اشاره به موفقیت‌های این شرکت‌ها در عرصۀ تولید کشور، از حمایت‌ها و مساعدت‌های خداپسندانه و پیشتازبودن این شرکت در امر مسئولیت‌های اجتماعی در مقاطع سخن گفتند و عنوان کردند: این شرکت‌ها همواره در حوادث غیرمترقبه و نیز تأمین رایگان اکسیژن بیمارستان‌ها به حمایت از بیماران مبتلا به کرونا و دیگر آسیب‌دیدگان پرداختند و با تأمین تجهیزات موردنیاز سیستم بهداشت و درمان شهرستان، نمونۀ ای قابل‌ارائه‌ای از تعهد و عمل به مسئولیت‌های اجتماعی را ارائه دادند.

حجت‌الاسلام سیدمحمود حسینی امام جمعه سیرجان هم با یادآوری کمک‌ها به دانش‌آموزان کم‌بضاعت در سال‌های اخیر، از مدیریت شرکت توسعه آهن و فولاد و گهر عمران جهت همدلی و مشارکت در رفع نیاز دانش‌آموزان کم‌برخوردار به ابزارهای آموزشی به‌ویژه تبلت دانش‌آموزی تقدیر و تشکر کرد.

امام جمعه سیرجان خاطرنشان کرد: کلیدخوردن این سنت حسنه کافی بود تا هر کس در هر جایگاهی در قالب فعالیت‌های نوعدوستانه برای هموار کردن مسیر علم‌آموزی نونهالان و نوجوانان دیارش بکوشد.

سهراب بهاءالدینی فرماندار سیرجان نیز جاری شدن سنت حسنه اهدای تبلت و گوشی تلفن همراه به دانش‌آموزان نیازمند را موجب رفع مشکلات آموزشی آنها دانست و عنوان کرد: این سنت حسنه، گامی برای اتخاذ تدابیر لازم در این حوزه است تا آینده‌سازان دیارمان از درس و مدرسه بی‌بهره نمانند و رودخانه جاری علم آموزشی از حرکت باز نایستد.

وی افزود: برای رفع کمبود یک‌هزار و ۴۰۰ دستگاه تبلت نیز کمک‌های لازم را جمع‌آوری و در اختیار آموزش و پرورش قرار می‌دهیم تا تمامی دانش‌آموزان در سطح شهرستان از حضور در فضای مجازی برای کسب علم و دانش بهره‌مند شوند.

 

انتهای پیام/نامجو


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند