شهردار کرمان:

فراهم‌سازی بستر فعالیت‌ کودکان در شهر در دوستدار کودک شدن کرمان مؤثر است

01:59۰

شهردار کرمان در بازدید از نقاشی دیواری کودکان در بوستان «نرگس» با اهدای هدایایی از کودکان شرکت‌کننده در این رویداد قدردانی کرد.

به گزارش راه آرمان، سیدمهران عالم‌زاده در بازدید از نقاشی دیواری کودکان در  بوستان «نرگس» در محلۀ شهرک بنی‌هاشم، آثار ارائه‌شده را بسیار خلاقانه توصیف کرد و گفت: نقاشی در رشد ذهنی و هوش کودکان نقش مؤثری دارد و باید به آن توجه ویژه‌ای شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از اهداف این دوره از مدیریت شهری، توجه به محله‌های هدف بازآفرینی بوده است، خاطرنشان کرد: راه‌اندازی فرهنگ‌سرای «ماه بنی‌هاشم» و بوستان «نرگس» در محلۀ بنی‌هاشم، نقش بسزایی در رونق و توسعۀ اجتماعی این بخش از شهر داشته است.

شهردار کرمان با اشاره به انتخاب شهر کرمان به‌عنوان یکی از شهرهای پایلوت شهر دوستدار کودک، بیان کرد: در راستای دوستدار کودک شدن شهر کرمان، نه‌تنها از لحاظ مناسب‌سازی فضای شهری، بلکه از ابعاد اجتماعی و فرهنگی قصد داریم گام‌های مؤثری برداریم.

عالم‌زاده، مشارکت کودکان و افزایش فعالیت‌های آن‌ها در عرصۀ شهر را در انتخاب کرمان به‌عنوان شهر دوستدار کودک مؤثر دانست و افزود: نقاشی دیواری کودکان نمونۀ بارز مشارکت کودکان در شهر است.

لازم به ذکر است؛ کودکان محله به نمایندگی از اهالی، مسائل و مشکلات خود را مطرح کردند.

یک کودک هم با شعرخوانی، ضمن تشکر، معضلات، مشکلات و خواسته‌های محله را مطرح کرد.

شهردار کرمان نیز در زمینۀ گسترش بوستان «نرگس» و آسفالت معابر این شهرک قول مساعد داد.

انتهای پیام/ س


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند