۰۱ / ۱۱ / ۱۳۹۹
دستگیری

رئیس پلیس فتا استان کرمان:

مزاحم واتس آپی دستگیر شد

01:51۰

رئیس پلیس فتا استان کرمان گفت: هرگونه ایجاد مزاحمت و سلب آسایش در فضای مجازی جرم است و مجرم به حبس از یک تا شش ماه محکوم خواهد شد.

به گزارش راه آرمان، سرهنگ یادگارنژاد رئیس پلیس فتا استان کرمان گفت: به دنبال شکایت یک شهروند کرمانی درخصوص اینکه شخصی ناشناسی در پیام رسان واتس‌آپ، موجب سلب آسایش وی شده است، پرونده‌ وی در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی بیان کرد: با توجه به اظهارات شاکی و مستندات موجود، کارشناسان پلیس فتا فرد مزاحم را شناسایی و با هماهنگی‌های قضائی به این پلیس انتقال دادند.

سرهنگ یادگارنژاد ادامه داد: در تحقیقات مقدماتی متهم منکر هر گونه جرم انتسابی شده که با مواجه شدن مستندات و ادله دیجیتال به بزه ارتکابی اعتراف و انگیزه‌اش از این اقدام کسب منافع مالی از شاکی عنوان کرد.

این مقام انتظامی به شهروندان گفت: هرگونه ایجاد مزاحمت و سلب آسایش در فضای مجازی جرم است و برابر قانون برخورد می‌شود به گونه‌ای که طبق ماده ۶۴۱ قانون مجازات اسلامی هرگاه کسی در فضای مجازی برای اشخاص ایجاد مزاحمت کند به حبس از یک تا شش ماه محکوم خواهد شد.

رئیس پلیس فتا استان کرمان خاطرنشان کرد: شهروندان در صورت بروز مشکل و مواجهه با جرائم رایانه‌ای می‌توانند با مراجعه به پلیس فتا از مشاوره‌ها و راهنمایی‌های کارشناسان این پلیس در جهت رفع مشکلات احتمالی استفاده کنند یا با مراجعه به سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش تماس‌های مردمی درخواست خود را ثبت کنند.

انتهای پیام/ رسول


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند