۰۱ / ۱۱ / ۱۳۹۹

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:

بازگشایی مدارس با کلاس های زیر ۱۰ نفر

03:00۰

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: در هیچ شرایطی نباید دانش آموزان بیش از ۱۰ نفر در کلاس حضور یابند و شیوه نامه نحوه گروه بندی، ورود و خروج و میزان حضور دانش آموزان به دلیل تفاوت در شرایط مدارس توسط شورای مدرسه تدوین شده و ارسال می شود.

به گزارش راه آرمان، احمد اسکندری نسب در نشست با شورای معاونان آموزش و پرورش استان در تشریح مصوبه جدید ستاد ملی کرونا در خصوص بازگشایی مدارس اظهار کرد: آموزش برای پایه های اول و دوم ابتدایی و نیز  دروس عملی شایستگی های فنی در شاخه های کارودانش و فنی حرفه ای در مناطق زرد و آبی از ابتدای بهمن ماه به صورت حضوری برقرار می شود و بازگشایی در مدارس زیر ۵۰ نفر و مناطق آبی برای تمام پایه ها خواهد بود.

وی گفت: این مصوبه برای تمام مناطقی که توسط ستاد ملی مقابله با کرونا تعیین وضعیت شده اند، بدون استثنا اجرایی خواهد شد.

اسکندری نسب تصریح کرد: در هیچ شرایطی نباید دانش آموزان بیش از ۱۰ نفر در کلاس حضور یابند و شیوه نامه نحوه گروه بندی، ورود و خروج و میزان حضور دانش آموزان به دلیل تفاوت در شرایط مدارس توسط شورای مدرسه تدوین شده و ارسال می شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان در خصوص آمادگی مدارس برای حضور دانش آموزان عنوان کرد: تمهیدات لازم در دستورالعمل ابلاغی در نظر گرفته شده و در آن وظایف ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها و مناطق و مدیران مدارس مشخص است و رعایت مقررات و پروتکل های بهداشتی و نظارت بر آن ها مورد تاکید می باشد.

وی با بیان این نکته که مدرسه در شرایط فعلی کارکرد های عادی خود را نخواهد داشت؛ گفت: مدارس می بایست طبق شیوه نامه های ارسال شده با رعایت نکات بهداشتی و در نظر گرفتن تهویه مناسب در کلاس ها عمل نمایند و حتی المقدور زمان حضور دانش آموزان در مدرسه در حد ضرورت و معطوف به آموزش باشد.

اسکندری نسب ضمن تشکر و قدردانی از زحمات معلمان با بیان اینکه بحث آموزش از تدریس جدا است اذعان کرد: مسئله امروز دانش آموزان پایه اول و دوم ما یک مسئله ملی است و بحث سواد یک نسل در میان است.

مدیرکل آموزش و پرورش ادامه داد: این مسئولیت سنگین بر دوش ما نهاده شده که پیامد آن در زندگی و آینده این دانش آموزان تاثیر گذار خواهد بود و شایسته است ما قدری بیشتر از آنچه که در گذشته فعالیت می کردیم، تلاش کنیم و من اطمینان دارم آموزگاران ما در این میدان هم مانند همیشه خوش خواهند درخشید.

وی در خصوص روند آموزش ها درشبکه شاد و تلویزیون تصریح کرد: ادامه فعالیت این دو بستر مانند گذشته خواهد بود و دانش آموزان و معلمان می توانند در کنار آموزش های حضوری، از برنامه های متنوع تلویزیون که توسط همکاران توانمند و با تجربه ما تهیه شده است و همچنین از محتواهای بارگذاری شده در شبکه شاد استفاده نمایند.

اسکندری نسب در پایان ضمن تشکر از همکاری و حمایت های ارزنده خانواده ها از آنان خواست تا این فرصت را جدی گرفته و همراهی با معلمان و مدارس را ادامه دهند تا این برنامه مشترک منجر به بهبود  وضعیت دانش آموزان پایه های اول و دوم شود.

انتهای پیام/نامجو


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند