تکلیف مردم چیست؟

کلاف سر درگم تدبیر و نظارت روغن در بازار

03:00۰

مدتی است که شهروندان کرمانی با کمبود روغن جامد در بازار مواجه هستند ضمن این که این روغن‌ها در فروشگاه های زنجیره ای در ازا خرید اقلام دیگر و یا مشتریان خاص عرضه می شود و روغن مایع هم با قیمتی بالاتر از نرخ مصوب در سایر فروشگاه  به صورت محدود توزیع می شود.

به گزارش راه آرمان، از زمانی که کشور درگیر ویروس کرونا شده است شاهد افزایش روز شمار قیمت کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم بوده‌ایم کالاهایی که با کاهش صادرات، واردات و کمبود تقاضا و عرضه با نوسانات قیمت بالایی مواجه شده اند، اقلامی چون گوشت قرمز، مرغ، تخم‌مرغ، لبنیات، پوشک،مواد شوینده در صف گرانی قرار گرفتند و بعد نوبت به روغن رسید تا این ماده مهم و اساسی در لیست اقلام کمیاب جا خوش کند.

چندیست که شهروندان کرمانی با کمبود روغن جامد در بازار مواجه هستند ضمن این که روغن‌های مایع هم در دسترس مردم قرار ندارد و اگر هم باشد با قیمتی بالاتر از نرخ مصوب عرضه می‌شود.

امروز طی تماس تلفنی چندین مخاطب از کرمان و باغین، مبنی بر اینکه برخی از فروشگاه های زنجیره ای روغن جامد را در ازاء خرید اقلام  تا سقف ۵۰ هزار تا ۱۰۰ هزار تومان به مشتریان تحویل و یا اینکه فقط به مشتریان خاص و آشنایان داده می شود.

همچنین فروشگاه های عمده فروشی و تک فروشی نیز به خریداران تنها دو روغن مایع یک لیتری عرضه می کنند.

به همین دلیل با مسئولان بازرسی تعزیرات و صمت تماس حاصل کرده و خواستار پی گیری شدیم.

ارسلان میری مدیرکل تعزیرات حکومتی کرمان در این رابطه به خبرنگار ما گفت: پس از تماس شما سریعا نیرو ها به محل های مورد نظر اعزام شدند .

وی در ادامه بیان کرد: فروشگاهی که سهمیه روغن را فقط بین دارندگان «حکمت کارت» توزیع می کرد به مامور ما گفته که برای این کار مجوزی از اداره صمت جهت سهمیه دریافت کرده است، که این موضوع از طریق معاون بازرگانی اداره صمت در حال بررسی است.

محمدرضا ابوالقاسمی معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت نیز در این رابطه تصریح کرد: نیرویی به شهر باغین جهت بازرسی و پی گیری فروشگاه مورد نظر فرستاده شد.

وی در رابطه با اینکه آیا فروشگاهی که با حکمت کارت کار می کند آیا مجوز سازمان صمت را در این زمینه دارد یا نه، بیان کرد: این مربوط به بخش بازرگانی داخلی سازمان صمت می شود.

معاون بازرسی و نظارت سازمان صمت همچنین در رابطه با اینکه عمده فروشان نیز روغن محدودی در اختیار مصرف کننده ها قرار می دهند، اذعان کرد: متاسفانه به دلیل کمبود تولید روغن و اینکه مصرف کنندگان بیش از سهمیه خریداری کرده و در منازل احتکار می کنند و برای اینکه ما بتوانیم تنظیم بازار را در دست داشته باشیم و روغن بین تمامی مردم توزیع شود از آنان خواسته ایم که روغن را به تعداد   محدود توزیع کنند.

به گزارش راه آرمان، متاسفانه نتوانستیم با سینا خسروی معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت تماس حاصل کنیم.

انتهای پیام/نامجو

 

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند