ترامپ رفت

ارسال شده در ۲۶/دی/۱۳۹۹ - ۱۵:۳۳ دقیقه

ترامپ هم مانند گذشتگان خود رفت و هیچ توفیقی در مقابله با مردم ایران پیدا نکرد.

به گزارش راه آرمان، ۲۶ دی ماه ۱۳۵۷ شاه ایران را ترک کرد. او در حالی از کشور فرار کرد که انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره) اوج گرفته بود و ساختار پوسیده شاهنشاهی از هم پاشیده بود. روزی که محمّدرضا از ایران فرار کرد، در واقع رژیم پادشاهی از بین رفته بود. او دید ماندنش دیگر فایده‌ای ندارد. لذا مجسّمه‌ای از فرد بیچاره بدبختِ بدنامی که بدنامتر هم شد، درست کردند تا چند روزی رژیمِ در آستانه انحلالِ کامل را نگه دارند. او سی، چهل روز بر سرِ کار ماند، تا این‌که امام آمد و با یک اشاره دستِ ایشان، همه چیز روی هم ریخت.

البته محمدرضا پهلوی یک امید هم داشت. او به آمریکایی ها امید داشت تا بار دیگر مانند سال ۳۲ با یک کودتا بار دیگر به سلطنت برگردد. اما کمتر از یک ماه بعد با اشاره امام خمینی (ره) باقی مانده نظام پوک پادشاهی فرو ریخت. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی فراریان سلطنت طلب تبلیغ می کردند که چند روز دیگر یا چند ماه دیگر به کشور بر می گردند.

سال های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی پر از توطئه های گوناگون بود. بمب گذاری ها، ترورها، حرکات جدایی طلبانه و… هر روز بر روی تلکس خبرگزاری ها قرار می گرفت. در همین روزها بود که جنگ توسط صدام و همپیمانانش بر ایران تحمیل شد. در این سال ها رسانه های غربی پر بود از کارشناسانی که زمان سقوط جمهوری اسلامی را پیش بینی می کردند.

جنگ تمام شد اما تحریم ها و توطئه ها به پایان نرسید. شبیخون فرهنگ نیز آغاز شد. فتنه های برنامه ریزی شده هم تلاش کردند تا جمهوری اسلامی را سرنگون کنند. در خارج از مرزها هم تروریست ها با حمایت محوری غربی-عربی-عبری هر روز آشوبی به پا می کردند. در همه این سال ها ایران یک جزیره آرام در میان طوفان ها بود.

سیاستمدارهای مختلفی در کشورهای معارض ما آمدند و رفتند – در آمریکا، در انگلیس، در برخی کشورهای دیگر – هرکدام که آمدند، با یک دل پرکینه و پربغض نسبت به حرکت اسلامی و انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی آمدند؛ طراحی کردند، برنامه‌ریزی کردند؛ هرچه در توان و تلاش داشتند، انجام دادند؛ به خیال اینکه جمهوری اسلامی و ملت ایران را به زانو دربیاورند. آنها رفتند، بعضی حتّی نامشان هم فراموش شد؛ اما ملت ایران با سرافرازی و سربلندی بحمدالله در صحنه حاضر است و با اراده‌ی قوی‌تر و تصمیم راسخ‌تر از روز اول، راه خود را ادامه می دهد. این نشان‌دهنده‌ی قوّت آینده‌ی نظام جمهوری اسلامی و این ملت بزرگی است که این نظام را خواسته‌اند و از آن پشتیبانی کرده‌اند.

آخرین آنها هم ترامپ بود. او با سیاست فشار حداکثری روی کار آمد. سردار سلیمانی را ترور کرد و از هیچ خباثتی علیه مردم ایران روی گردانی نکرد. اما حالا می بینید که با فضاحت تمام از صحنه سیاست آمریکا در حال محو شدن است.

بعد از او هم البته دشمن برای نابودی جمهوری اسلامی برنامه ریزی می کند. بلندگوهای رسانه ای علیه مردم و مسئولان دروغ پراکنی و فضا سازی می کنند. تحریم ها هم ادامه پیدا می کند. اما این مردم ایران هستند که هر روز قوی تر می شوند و به سمت هدف خود پیش می روند. مردم ایران در حال رسیدن به قله هستند. آنها سختی ها زیادی را پشت سر گذاشتند.

در راه پیشرفت، توقف ممنوع است؛ خودشگفتی ممنوع است؛ غفلت ممنوع است؛ اشرافیگری ممنوع است؛ لذت‌جوئی ممنوع است؛ به فکر جمع کردن زخارف دنیا افتادن، برای مسئولین ممنوع است. با این ممنوعیتهاست که میتوانیم به قله برسیم. ما داریم در دامنه حرکت میکنیم. ما هنوز به قله نرسیده‌ایم؛ با آن فاصله داریم. آن روزی که ملت ایران به قله برسد، دشمنی‌ها تمام خواهد شد. آن روزی که ملت ایران به قله برسد، معارضه‌های خباثت‌آلود به پایان خواهد رسید. ما تا آن روز فاصله داریم. حرکت را باید بی‌وقفه ادامه دهیم. من به جوانها، به مسئولین، به دانشجویان، به علمای بزرگوار، به کسانی که توانائی سخن گفتن با مردم دارند، به کسانی که تأثیرگذاری بر روی اذهان مردم دارند، عرض میکنم: ما بایستی این حرکت به سمت پیشرفت را بی‌وقفه ادامه دهیم؛ هم در زمینه‌ی سیاست، هم در زمینه‌ی علم و فناوری، هم بخصوص در زمینه‌ی اخلاق و معنویت. خودمان را تهذیب کنیم، خودمان را اصلاح کنیم، عیوب خودمان را بشناسیم و درصدد رفع آن عیوب بربیائیم. اگر این کار را بکنیم، این موانعی که دشمنان ما بر سر راه ما ایجاد میکنند، اثر نخواهد گذاشت. تحریم اثری ندارد. تحریم نمیتواند ملت ایران را از حرکت به جلو باز بدارد. تنها اثری که این تحریمهای یکجانبه و چندجانبه بر روی ملت ایران میگذارد، این است که نفرت و دشمنی از غرب در دل مردم ما عمیق‌تر میشود.

نویسنده: محمد نعیم رستمی

انتهای پیام/


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند