سند تحول قضایی چشم انداز وضعیت دستگاه قضایی کشور در سال ۱۴۰۲ است

ارسال شده در ۲۹/دی/۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳ دقیقه

یدالله موحد از سند تحول قضایی بعنوان چشم انداز وضعیت دستگاه قضایی کشور درسال ۱۴۰۲ یاد کرد و گفت:  کارکنان قوه قضاییه باید بر اساس این سند و نگرش تحولی و با شتاب مناسب حرکت کردع و به این سند عینیت ببخشند.

 

 

 

به گزارش راه آرمان؛ یدالله موحد در همایش تبیین سند تحول قضایی در جمع روسای حوزه های قضایی، دادستان ها و قضات جنوب استان کرمان گفت: نکته مهم این است هیچکس نباید خود را فارغ یا غایب در اعمال مفاد سند تحول بپندارد.

وی ادامه داد: ویژگی بارز قضات، کارکنان و مدیران پرتلاش دستگاه قضایی در این دوره  باید تحول گرایی باشد و همه باید خود را پایبند به الزامات این سند بدانند تا مردم شاهد تحقق اهداف متعالی آن باشند.

وی خاطرنشان کرد: در سطح کلان کشور و در استان کرمان، ساختار لازم برای پیگیری و پایش روند اجرایی سند تحول ایجاد شده و همکارا ن قضایی  باید به این باور برسند که تحول محصول یک خرد و تلاش جمعی برای شناسایی آسیب ها، اشکالات وخلاءها و یافتن راهبرد و راهکارهای موثر برای کارامدی دستگاه قضایی و توسعه عدالت است.

نماینده عالی قوه قضاییه در استان کرمان اظهارداشت: چرخش های چهارده گانه تحول افرین وجهت گیری های سند تحول قضایی بعنوان تابلوی راهنما باید نصب العین قرار داد تا مسیر حرکت را درست تشخیص دهیم.

موحد عنوان کرد: مدیریت مشارکت جویانه، بهره گیری از حداکثر ظرفیت ها،  فعال، پویا و پاسخگو بودن، پشتیبان حقوق فردی واجتماعی افراد بودن، تمرکز بر زدودن بسترهای فساد وتعامل گرایی در همه عرصه از ویژگی های دوره تحولی قوه قضاییه است.

وی اظهارداشت: با لطف الهی، ثمره تلاش قضات وکارکنان خدوم در جنوب استان کرمان ارتقا سطح کیفی وکمی خدمات قضایی به مردم این منطقه بوده و افزایش رضایت مندی مردم مشهود است.

رییس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه امکانات و فضاهای اداری و منابع انسانی دستگاه قضایی بمیزان قابل ملاحظه ای افزایش یافته است، گفت: توسعه، تمر کز زدایی و تفکیک دادسراها از محاکم برای تسهیل خدمات، ارامش مردم وهمکاران در دست انجام است و به بزودی در جیرفت وکهنوج هم این اتفاق رخ خواهد داد با تاسیس دادگاه بخش اسماعیلیه جیرفت مشکلات قضایی مردم این بخش نیز حل خواهد شد.

موحد ضمن تاکید بر این مطلب که هوشمند سازی وبرخورداری واحدهای قضایی جنوب از زیر ساختها وسخت افزارهای فن اوری مناسب است، افزود: امیدورام  بتوانیم مشکل افزایش پهنای باند را پیگیری و حل نماییم تا همکاران باسرعت بالاتری امکان انجام امورات قضایی را پیدا کنند.

انتهای پیام/م


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند