حمایت از نزدیک به ۵۵هزار خانوار آسیب دیده از کرونا با اجرای طرح شهید سلیمانی

ارسال شده در ۳۰/دی/۱۳۹۹ - ۲۰:۲۵ دقیقه

مدیر گروه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: ۸۹۵ تیم حمایتی در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی به ۵۴ هزار و ۲۲۵ خانوار آسیب‌پذیر بسته‌های حمایتی را دریافت کردند و ۲۸۲۱ نفر عضو تیم‌های حمایتی هستند.

به گزارش راه آرمان، مریم حسین‌پور مدیر گروه شبکه و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اعلام حمایت از۵۴۲۲۵ خانوار آسیب دیده ناشی از بیماری کرونا با اجرای طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در استان کرمان، ابراز داشت: تیم رهگیری در استان با ۳ هزار و ۲۴ نفر عضو ایجاد شده که رهگیری و شناسایی افراد مثبت و افراد در تماس نزدیک با افراد مبتلا به کرونا را انجام می‌دهند.
حسین‌پور ادامه داد: تیم‌های رهگیری تا کنون ۳۸۰ هزار و ۷۸۴ نفر را شناسایی کرده که از این تعداد ۴۴ هزار و ۵۸۲ تست رپید انجام شده است.
وی تصریح کرد: ۱۰۴ تیم مراقبت در منزل با عضویت ۲۳۶ نفر به ۵۷ هزار و ۳۱ نفر خدمات مراقبت در منزل را تاکنون انجام داده‌اند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: ۱۳۴۲ نفر در ۲۸۰ تیم نظارتی کار نظارت بر واحدهای صنفی، مکان‌های پرتردد، جاهایی که ازدحام زیاد است و اماکن توزیع مواد غذایی و … را برعهده دارند و تا کنون ۱۶۹هزار و ۱۲۲ نظارت صورت گرفته است.

محمدصادق بصیری ۳۰ دی ماه در نشست شورای اطلاع‌رسانی استان کرمان بیان کرد: طبق تجربه و دانش پزشکی از آغاز بیماری کرونا، شیوع این بیماری با عادی‌انگاری شرایط، تناسب مستقیم دارد.

وی همکاری مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و انجام تست کرونا را در راستای طرح شهید سلیمانی و تشخیص زودهنگام موارد بیماری خواستار شد و گفت: نهادها و اصناف با اجرای طرح هوشمند جامع، فعالیت کادر درمان در رسیدگی و مراقبت از بیماران و نظارت بر اجرای اقدامات در قالب طرح شهید سلیمانی تعریف شده است.

رئیس شورای اطلاع‌رسانی استان کرمان با اشاره به پیش‌بینی‌ها از شیوع موج چهارم بیماری کرونا در اواخر بهمن ماه گفت: در عین حال که نباید نگرانی‌ از این بابت را در جامعه ایجاد کرد، اما امکان برگشت سریع و آسان بیماری وجود دارد و همچنان باید رعایت نکات بهداشتی و مراقبت‌ها صورت گیرد.

بصیری با اشاره به گزارش شرکت گاز، توزیع برق و شرکت نفت در تامین انرژی مورد نیاز واحدها و صنایع گفت: مشکل بحرانی در تامین انرژی استان نداریم و مسئله کمبود انرژی طی سال‌های گذشته هم وجود داشته که امسال هم در حال مدیریت است.

انتهای پیام/ رسول


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند