شهید سلیمانی و شهدا از فطرت خود پاسداری کردند

ارسال شده در ۳۰/دی/۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹ دقیقه

عربپور گفت: حاج قاسم و دیگر شهدا از فطرت خود پاسداری کردند و باعث محبوبیت و سردار دلها میان مردم شدند، ما مدیون به شهدا هستیم.

 

 

 

به گزارش راه آرمان؛ حجت الاسلام و المسلمین عرب‌پور در یادواره سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای رهجرد با اشاره به ویژگی‌های برجسته شهدا در میان مردم با بیان جایگاه و محبوبیت شهدا گفت: شهدا خدا را در اعمال و گفتارشان به همه نشان دادند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ثارالله استان کرمان افزود: همه شهدا یک عنصر قوی در درون داشتند به نام اخلاص و صداقت و این دو ویژگی شهدا را آسمانی کرد و به اوج رساند که نمونه بارز آن حاج قاسم عزیز بود که در همه چیز در اوج بود.

وی گفت: شهید حاج قاسم و شهدای همرزم ایشان در آن صندوقچه درون خود عطرهای خوشبو و خوبی را داشتند که یک ذره‌ای از آن را بر ملا کردند و مابقی را با خود بردند و در صفا، صداقت، مناعت طبع، پاکی، مهربانی، ایمان و همه فضائل در اوج بودند و ما گوشه‌ای از زیبایی‌ها و سیرت و ضمیر پاکشان را دیدیم و آنها به نمایش گذاشتند.

عرب‌پور اظهار داشت: اگر می‌خواهیم شهید زندگی کنیم باید شهید شناس باشیم و طبق گفته حاج قاسم که تا شهید نشوید و شهید زندگی نکنید نمی‌توانید شهید شوید و شهید باید شهید باشد و بر اعمال و رفتار و بر باطن خود شاهد باشد و مراقب خودش باشد.

وی بیان کرد: ساحت مقدس شهدا متعالی است، شهدا باور کردند که از تن باید بگذرند و جان بدهند تا اسلام بماند، یاری دین خدا کردند تا دین بماند که خداوند متعال یک عده‌ای را خلق می‌کند که با بذل جان مواظب عَلَم اسلام و دین خدا باشند و اجر و پاداشی بی‌نهایت و مضاعف دارند از شهادت چیزی بالاتر و خیر نیست در سیره شهداء بی‌اعتنایی به دنیا و ذخائر دنیایی موج می‌زند و از همه مِهرهای خاکی بریدند و به مِهر خدا پیوستند.

حجت الاسلام و المسلمین عرب پور به بیان ویژگی‌های بارز شهدا گرانقدر پرداخت و افزود: از ویژگی همه شهدا این است که صادقانه بر سر عهد و پیمان ماندند و کسی که با خدا عهد ببندد خداوند قسم خورده است که وفای به عهد من بکنید و بندگی من را صادقانه انجام دهید من وفادار خوبی هستم.

وی در ادامه گفت: انسان‌هایی مانند شهدا با خداوند معامله کردند و جانشان را بر سر فرمان ولی و حجت زمان در عصر غیبت زمان گذاشتند چه سعادتی از این بالاتر که در رکاب امام انقلاب و امام اسلام ناب و نائب امام زمان (عج) جان بدهیم، شهدا ستاره آسمان و نشان راه برای ما هستند که راه را گم نکنیم.

عرب‌پور ابراز داشت: مردان مقاومت، با خدا معامله می‌کنند و بر سر پیمان با خداوند متعال می‌ایستند و اگر هم شهید نشوند شهید گونه زندگی می‌کنند.

وی عنوان کرد: شهدا مغناطیسی دارند که ربایش آن بسیار بالاست که اگر خالص باشیم ما را می‌پذیرند و جذب می‌کنند ما باید ظاهر و باطن را خالص کنیم تا شهدا با ما باشند.

مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه ثارالله کرمان خاطر نشان کرد: حاج قاسم و دیگر شهدا از فطرت خود پاسداری کردند و باعث محبوبیت و سردار دلها میان مردم شدند، ما مدیون به شهدا هستیم.

انتهای پیام/ محمدی


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند