هشدار سطح نارنجی در کرمان / کاهش دما و وزش باد شدید در استان

ارسال شده در ۳۰/دی/۱۳۹۹ - ۲۰:۱۵ دقیقه

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان نسبت به انجام اقدامات پیشگیرانه به ویژه فعالان بخش کشاورزی و عشایر تاکید کرد.

به گزارش راه آرمان، مجید سعیدی مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان با اشاره به هشدار سطح نارنجی سازمان مدیریت بحران کشور مبنی بر ورود سامانه‌های وزش شدید باد و کاهش شدید دما از اول بهمن ، گفت: با حاکمیت جریان‌های سرد شمالی و کاهش شدید دما پیش‌بینی‌ می‌شود در مناطق شرق و جنوب شرق کشور بین ۱۲ تا ۲۰ درجه کاهش دما داشته باشیم.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان ادامه داد: همچنین پیش بینی می شود وزش باد شدید در استان کرمان در روزهای پنجشنبه و جمعه با سرعت ۷۰ تا ۹۰ کیلومتر در ساعت خسارت‌هایی را به دنبال خود دارد.
سعیدی ضمن تاکید بر مدیریت مصرف سوخت در تمام بخش‌ها اعلام کرد:  فعالان بخش کشاورزی تمهیدات لازم را برای حفظ محصولات خود داشته باشند که خسارت‌ کمتری به آنها از جمله مزارع و باغ‌های کشاورزی وارد شود.
وی با بیان اینکه استفاده از کودهای مناسب، انتقال داده‌های کشاورزی به مکان مناسب، تسریع در انتقال محصولات برداشته شده به مکان‌های مسقف صورت گیرد، عنوان کرد: برای حفاظت سالن‌های پرورش قارچ، گلخانه‌ها، مرغداری‌ها و دامداری‌ها، استخرهای پرورش ماهی اقدامات لازم در جهت تامین سوخت و کنترل دما انجام شود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: تهیه خوراک پرانرژی برای دام‌ها و ذخیره آب آشامیدنی برای مصرف روزانه دام‌ها با توجه به احتمال بالای یخ‌زدگی آب مورد تاکید است.
سعیدی به مرغداران با تاکید بر اینکه پایش آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان را مدنظر داشته و انجام دهند و ادامه داد: عایق‌بندی و حفاظت کندوهای زنبور عسل در برابر کاهش دما توصیه می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: باتوجه به وزش باد شدید، استحکام بخشی تاسیسات کشاورزی و شهری، تابلوها، داربست‌ها و بالابرهای ساختمانی باید مورد توجه باشد.

انتهای پیام/ رسول


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند