ایجاد بیش از ۶۰ درصد طرح‌های اشتغال در مناطق محروم

ارسال شده در ۰۱/بهمن/۱۳۹۹ - ۱۳:۴۱ دقیقه

صادقی گفت: توسعه مشاغل در روستاها باعث تسهیل در روند عرضه محصولات دام‌پروری و کشاورزی از روستاها به شهر می‌شود و همچنین این امر می‌تواند مزیت‌های بسیار چشمگیری را نیز برای مناطق محروم به همراه داشته باشد.

به گزارش راه آرمان، یحیی صادقی مدیر کل کمیته امداد استان کرمان با اشاره به اینکه توسعه و پیشرفت مناطق محروم همواره در اولویت برنامه‌های کمیته امداد استان قرار داشته و دارد درجمع خبرنگاران، اظهار کرد: به دنبال این هستیم با تخصیص اعتبارات گسترده‌تر و پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان ساکن در این مناطق، گام‌های مؤثرتری را در این زمینه برداریم.

وی از ایجاد ۷۰۲۹ فرصت شغلی توسط این نهاد در ۹ ماهه امسال خبر داد و گفت: ۶۰ درصد طرح‌های اشتغال این نهاد در مناطق محروم اجراشده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان ادامه داد: برای ایجاد این تعداد فرصت شغلی ۱۸۹ میلیارد و ۲۶۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه پرداخت‌شده است.

صادقی با اشاره به اینکه بیشترین تسهیلات پرداختی به روستاییان تحت حمایت درزمینهٔ دام‌پروری و کشاورزی بوده است، بیان کرد: مناطق روستایی استان کرمان ظرفیت بسیار بالایی برای اجرای طرح‌های دام‌پروری و کشاورزی دارند که با برنامه‌ریزی‌های دقیق به دنبال این هستیم بستر مناسبی را برای توسعه طرح‌های اشتغال فراهم کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اجرای طرح‌های صنایع‌دستی و زنبورداری نیز از طرح‌های مهم این نهاد در مناطق محروم است، افزود: با برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای خانواده‌های ساکن در این مناطق می‌کوشیم مسیر توانمندی و خوداتکایی آنان را هموارتر سازیم.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان بابیان اینکه اشتغال‌زایی، تقویت رونق اقتصادی و توسعه مناطق محروم ازجمله اهداف مهم این نهاد در ایجاد اشتغال در این مناطق است افزود: توسعه مشاغل در روستاها باعث تسهیل در روند عرضه محصولات دام‌پروری و کشاورزی از روستاها به شهر می‌شود و همچنین این امر می‌تواند مزیت‌های بسیار چشمگیری را نیز برای مناطق محروم به همراه داشته باشد.

 

انتهای پیام/نامجو


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند