تقویت هویت فرهنگی با توجه به آثار و مفاخر فرهنگی در طول تاریخ/ برگزاری همایش بزرگداشت ناظم الاطباء کرمانی هوشمندانه بود

ارسال شده در ۰۱/بهمن/۱۳۹۹ - ۰۸:۰۰ دقیقه

علی زینی وند گفت: یکی از راهکارهای تقویت هویت فرهنگی، توجه به آثار و مفاخر فرهنگی در طول تاریخ است که این اقدام موجب پیوند نسل با دوره ای از تاریخ گذشته می شود و این پیوند می تواند در روند توسعه کشور تأثیر گذار باشد.

 

 

به گزارش راه آرمان؛ علی زینی وند پیش از ظهر امروز در همایش مجازی ناظم‌الاطباء کرمانی با بیان اینکه استان کرمان به قدمت تاریخ در تاریخ کهن کشور کهن، آثار در حوزه های مختلف و مفاخر بزرگی دارد، گفت: بخشی از هویت جذاب ایران را کرماین ها رقم زدند که این مسئله برای ما جای افتخار دارد.

استاندار کرمان ادامه داد: مباحث فرهنگی و هویتی در جامعه خوراک روح انسان ها و بن مایه زندگی بشریت است و اگر این فرهنگ را حفاظت و حراست نکنیم و به نسل آینده منتقل نکنیم؛ در طول تاریخ زندگی دچار یک انقطاع فرهنگی، تربیتی و هویتی می شویم.

وی افزود: هر گونه انقطاع فرهنگی، نوعی آشفتگی در هویت نسل های جامعه ما به وجود می آورد و در شرایط کنونی این آشفتگی در نسل جوان ما مشهود است که دلیل این امر بستر فضای مجازی است که همه سطوح جامعه بدون پالایش و هدف گذاری خاص به اطلاعات دست می یابند  و اگر بن مایه نسل ما قوی و فرهنگی نباشد، نسل جوان ما دچار پوچی و سرگردانی می شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: یکی از راهکارهای تقویت هویت فرهنگی، توجه به آثار و مفاخر فرهنگی در طول تاریخ است که این اقدام موجب پیوند نسل با دوره ای از تاریخ گذشته می شود و این پیوند می تواند در روند توسعه کشور تأثیر گذار باشد.

زینی وند با بیان اینکه پایه توسعه، فرهنگ و فضای روح انسان ها است، اظهار کرد: چنانچه فضای روح انسان ها دچار تزلزل شود، بنابراین نسلی که باید اداره کشور را به دست گیرد، محکم و با اراده نخواهد بود.

استاندار کرمان با تأکید بر اینکه در حوزه آثار و مفاخر فرهنگی و تاریخی دست استان کرمان پر است، گفت: برگزاری همایش بزرگداشت ناظم الاطباء کرمانی هوشمندانه بود.

وی با اشاره به اینکه ناظم الاطباء کرمانی دارای توانمندی ها مختلف در عرصه های فرهنگ، هنر و آثار ایران است، خاطر نشان کرد: شاخصه اصلی او پیوند با مردم بوده است که البته شاخصه سیاسی او نیز باید برجسته شود.

انتهای پیام/م


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند