رونمایی از ۵ جلد کتاب ناظم‌الاطباء کرمانی

ارسال شده در ۰۱/بهمن/۱۳۹۹ - ۰۷:۵۰ دقیقه

محمدرضا علیزاده گفت: در همایش امروز شاهد رونمایی ۵ کتاب مربوط به ناظم الاطباء کرمانی خواهیم بود.

 

 

 

به گزارش راه آرمان؛ محمدرضا علیزاده پیش از ظهر امروز در همایش مجازی ناظم‌الاطباء کرمانی گفت: این همایش قرار بود سال گذشته در تاریخ ۱۴ دی ماه برگزار شود که با توجه به شهادت سردار سپهبد شهید سلیمانی، برگزاری این همایش به امروز موکول شد.

مدیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان ادامه داد: انجمن مفاخر فرهنگی استان کرمان فعالیت خود را از سال ۱۳۷۰ با برگزاری کنگره بین المللی خواجوی کرمانی آغاز کرده است و تا کنون فراز و نشیب های بسیاری داشته و برنامه های خوبی را دنبال کرده است.

وی با اشاره به برگزاری همایشی های متعدد توسط انجمن مفاخر فرهنگی استان کرمان عنوان کرد: از سال ۷۰ تا ۹۷، بیست عنوان کتاب توسط انجمن تدوین و چاپ شده و از سال ۹۷ تا ۹۹ نیز ۲۹ عنوان کتاب به چاپ رسیده است.

علیزاده افزود: رونمایی ۲۴ جلد کتاب های چاپ شده با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام شد و امروز نیز شاهد رونمایی ۵ کتاب مربوط به ناظم الاطباء کرمانی خواهیم بود.

مدیر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با بیان اینکه از سال ۹۵ کمیته علمی انجمن مفاخر فرهنگی استان کرمان تشکیل شده است، تصریح کرد: چاپ کتب و برگزاری همایش ها را مدیون این کمیته هستیم.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه از سال ۱۳۸۵، ۳۶ تن از مفاخر شناسایی شده اند که کتاب مربوط به ۲۴ نفر از آنان به چاپ رسیده است، خاطر نشان کرد:  از سوی دیگر شهرداری کرمان نیز خیابانی را در بلوار جمهوری شهر کرمان به نام ناظم الاطباء کرمانی نامگذاری کرده ، فصلنامه ای اختصاصی در این راستا در نظر گرفته شده و برنامه هایی نیز توسط صدا و سیما تولید شده است.

گفتنی است در این مراسم پیام سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قرائت شد.متن پیام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت برگزاری همایش بزرگداشت ناظم الاطباء کرمانی به شرح زیر است.

افتخار ما زندگی در سرزمینی است سرشار از فرعنگ غنی و آمیخته با نفس پاک انسان‌هایی که از این فرهنگ پربار برخاسته‌اند. نوابغ و مفاخر شریف و فرهیخته‌ این مرز و بوم کهن، جمعیتی انبوه و بی‌شمار را در بر گرفته‌اند که هر یک کتابی مفصل و سرگشاده در ارائه‌ چهره وجیه فرهنگ و هنر ناب و شیرین این دیار دیرین محسوب می‌شوند.

همایش بزرگداشت میرزا علی اکبر خان نفیسی، فرصتی خجسته در شناخت و تکریم این ستارگان آسمان فرهنگ و هنر ایران زمین است. آنان که سرزمین پهناورمان را فخر و اعتبار شدند و آینه تمام نمای هویت و ملیت دیرپای این دیار دانش گستر و مهرآفرین گشتند.

اینجانب در اغتنام از این مجال نیکو ضمن ابراز خوشحالی از وقوع این اتفاق و رخداد فرهنگی در استان کرمان از همه دست اندرکاران برگزاری همایش به خصوص مسئولین محترم استانی سپاسگزاری می‌کنم و حضور تمام استقبال کنندگان و شرکت کنندگان در این برنامه را گرامی می‌دارم و توفیق همگان را در پاسداشت و حفظ قلمرو فرهنگ و هنر اصیل کشور اسلامی مان و بهره‌وری کامل و کسب فیض از محضر فرهیختگان و مفاخر عظیم الاشان را از درگاه خالق یکتا و بی‌همتا خواستارم.

سیدعباس صالحی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

انتهای پیام/م


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند