آمادگی داریم خارج از نوبت به کارخانه گلناز کرمان ارز بدهیم/محصولات کارخانه متنوع خواهد شد

ارسال شده در ۱۵/بهمن/۱۳۹۹ - ۱۹:۱۴ دقیقه

قبادی گفت: آمادگی داریم خارج از نوبت به این کارخانه ارز بدهیم تا بتواند بدون واسطه خودش مواد اولیه را وارد کند و زیر نظر سازمان صمت روغن تولید و توزیع کند. لذا در تخصیص ارز به این کارخانه هیچ مشکلی نداریم.

به گزارش راه آرمان؛ عباس قبادی معاون بازرگانی داخلی وزیر صمت عصر امروز در بازدید از کارخانه گلناز کرمان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دشمن با تمام قوا جنگ اقتصادی علیه کشور ایران را شروع کرده و اگر برای هر کشور دیگر چنین معضلاتی پیش می آمد قطعا با مشکل برخورد می کرد اما کشور ما توانست از لحاظ اقتصادی به مراحل خیلی خوبی دست یابد.

وی گفت: ما در تولید و فراوانی آن مشکل نداریم ممکن این سوال برای برخی پیش آید حال که تولید فراوان است پس چرا هنوز گرانی وجود دارد که باید در پاسخ گفت ما در تولید روغن هیچ مشکلی نداریم حتی مازاد بر آن نیز وجود دارد به طوری که به اندازه مصرف ۶ ماه کشور روغن وجود دارد.

معاون بازرگانی داخلی وزیر صمت افزود: ما از لحاظ روغن خام و مواد اولیه و تولید ظروف و روغن مشکلی نداریم بلکه مشکلاتی در بدنه اقتصاد وجود دارد  و برخی مسائل دست به دست هم داده تا مشکلاتی پیش بیاید از جمله بورس، گرانی مسکن، گوشت قرمز و مرغ و تخم مرغ و مشکلاتی دیگر از جمله بیکاری که واقعا کشنده است و سرمایه‌های عظیمی که دست افراد خاصی است، باعث گرانی شده است.

قبادی با بیان  اینکه نمی توانیم بگوییم شما ارز ۴۲۰۰ تومان می‌گیرید حق تغییر قیمت کالا را تا سه سال آینده را ندارید، اذعان کرد: گوشت مرغ را ۲۰ هزار و ۴۰۰ قیمت گذاری کردیم اما مرغدار از این قیمت راضی نیست و می‌گوید این قیمت برای ما توجیه اقتصادی ندارد از آن طرف اگر افزایش قیمت دهیم مصرف کننده ناراضی می‌شود و کنترل همه این موضوعات خیلی سخت است اما ما سفره و نیازمندی‌های مردم را در بازار تامین کردیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما مبنی بر اینکه درست است که مواد اولیه این کارخانه تا پایان سال جاری تامین شده است، اما این طور نباشد که در سال ۱۴۰۰ مجددا مشکلات امسال را داشته باشیم، تصریح کرد: سهمیه بندی را کنار گذاشتیم و هر کارخانه ای به میزان تولید مواد را دریافت می کند اما همه اینها باید در سامانه ثبت شود.

معاون بازرگانی داخلی وزیر صمت گفت: اینبار کل مواد خام روغن در اختیار GTC قرار گرفته و مدیرعامل کارخانه می تواند بعد از تولید و توزیع آن در بازار و گزارش آن به صمت و بعد از تایید صمت، مجددا مواد اولیه خود را مستقیم از GTC دریافت کند.

قبادی خاطرنشان کرد: این وظیفه شما اصحاب رسانه است که بتوانید  بانکها و مسئولین را پای کار بیاورید و کاری کنید که چرخه تولید دچار ایست نشود.

وی عنوان کرد: کارخانه روغن نباتی گلناز هرآنچه امکان تولید داشته باشد مواد اولیه به آن می‌دهیم.

معاون بازرگانی داخلی وزیر صمت بیان کرد: آمادگی داریم خارج از نوبت به این کارخانه ارز بدهیم تا بتواند بدون واسطه خودش مواد اولیه را وارد کند و زیر نظر سازمان صمت روغن تولید و توزیع کند. لذا در تخصیص ارز به این کارخانه هیچ مشکلی نداریم.

قبادی عنوان کرد: فکر نکنید در جامعه ای که در آن زندگی می کنیم بازار راها می کنیم این طور نیست اگر اقتصاددان دیگری از جهان بیاورید بیش از این نمی توان کاری کرد.

وی خاطرنشان کرد: وقتی می بینیم که این کارخانه مخزن دارد ظلم است که برود دست به دامان دیگران بشود، لذا از شما رسانه ها درخواست داریم به استاندار و سایر مسئولین فشار بیاورید تا مسائل و مشکلات کارخانه گلناز حل شود.

معاون بازرگانی داخلی وزیر صمت با نوید اینکه محصولات کارخانه روغن نباتی گلناز متنوع خواهد شد، بیان کرد: میزان مصرف ماهیانه روغن کشور ۱۴۰ هزار تن است و در این ماه نیز ۱۷۷ هزار تن روغن به کارخانه‌ها داده‌ایم.

 

انتهای پیام/نامجو

 

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند