ترامپ و سرنوشت سلمان رشدی

ارسال شده در ۲۵/بهمن/۱۳۹۹ - ۲۰:۴۵ دقیقه

امروز سالروز صدور فرمان تاریخی حضرت امام درخصوص ارتداد سلمان رشدی است. سرنوشتی که برای ترامپ هم رقم خواهد خورد.

به گزارش راه آرمان، مقام معظم رهبری در دیدار با خانواده شهید سلیمانی اعلام کردند: قاتل سلیمانی و آمر به قتل سلیمانی باید انتقامشان را پس بدهند؛ آن به جای خودش محفوظ است. اگر چه به گفته‌ی یک عزیزی، کفش پای سلیمانی هم بر سرِ قاتل او شرف دارد و سرِ قاتل او هم برود، فدیه‌ی کفش سلیمانی هم نمیشود؛ این هست امّا بالاخره غلطی کردند، بایستی انتقام پس بدهند؛ هم آمر، هم قاتل بدانند که در هر زمان ممکن، هر وقت ممکن شد -ما دنبال وقت ممکن هستیم- باید انتقامشان را پس بدهند.

سردار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هم چند روز بعد در یادواره شهدای مقاومت تاکید کرد: انتقام از شهید سلیمانی آغاز شده و آمریکایی ها نمی توانند درون خانه هایشان امنیت داشته باشند، جنایت کاران اصلی ترامپ و وزیر خارجه آمریکا باید سر کلاس سلمان رشدی بنشینند و زندگی او را بیاموزند؛ چرا که آنها نمی توانند در منطقه ما قهرمان مبارزه با تروریست را شهید کنند و راحت زندگی کنند.

سلمان رشدی که بود و چه سرنوشتی پیدا کرد؟

سلمان احمد رشدی در هند از خانواده‌ای مسلمان به دنیا آمد. نام پدر او انیس احمد رشدی و نام مادرش نگین بهات بود. پدرش وکیل و فارغ التحصیل دانشگاه کمبریج بود که به تجارت روی آورد.

سلمان رشدی هم‌چنین در مصاحبه‌ای گفته‌است: «خانواده من به اسلام گرایش داشتند، ولی در خانه ما خبری از دین نبود. فقط سالی یک بار مرا برای عبادت به مسجد می‌بردند. مثل مراسم سال نو مسیحیان. یک دایه مسیحی داشتم…، اکثر دوستان من غیرمسلمان بودند. پدرم از قانون قرآن در منع نوشیدن مشروبات الکلی تبعیت نمی‌کرد. خوشبختانه می‌توانم بگویم که پدر و مادر من مسلمان بدی بودند».

سلمان رشدی پس از تحصیلات ابتدایی در بمبئی به یک مدرسه انگلیسی در هند با عنوان (کلیسای جامع و مدرسه جان کانن) رفت. تدریس انجیل،‌ جزو متون آموزشی این مدرسه بود.

سلمان رشدی برای ادامه تحصیل در ۱۴ سالگی عازم انگلستان شد و به دانشگاه سلطنتی کمبریج راه‌یافت و در رشته تاریخ، تحصیل کرد. او در انگلستان با نوشتن مقالات تبلیغی به تأمین مخارج زندگی پرداخت، شناسنامه انگلیسی گرفت و تبعه آنجا گردید.

سلمان رشدی تا کنون چند بار ازدواج کرده و با زنان دیگری رابطه داشته است. همه آنها علیه رشدی مصاحبه کرده اند و از او به بدی یاد کرده اند.

سلمان رشدی پس از انتشار کتاب «آیات شیطانی» و اعلام حکم اعدام وی از سوی امام خمینی، به زندگی مخفی در انگلیس پناه برد. وی در مصاحبه‌ای با روزنامه انگلیسی «دیلی‌میل» درباره اولین احساسش پس از شنیدن حکم امام خمینی(ره)، می‌گوید: «حس خوبی نبود. حس کردم که من یک مرد مرده‌ام… قدم زدن بدون یک محافظ شخصی، رفتن به خرید، دیدن خانواده، پرواز با هواپیما و تمام این‌ها در آن زمان برای من غیرممکن بود».

وی مدت ها در انگلیس با نام جعلی زندگی می کرد و تحت حفاظت بسیار شدید قرار داشت. پلیس انگلیس سالانه یک میلیون دلار برای محافظت از سلمان رشدی هزینه می‌کرد. از این رو مالیات‌دهنگان انگلیسی‌ به این امر اعتراض کردند.شاهزاده چارلز، ولی‌عهد انگلستان اعلام کرد: سلمان رشدی سرباری پرخرج برای مالیات‌دهندگان انگلیسی است.

هم‌چنین شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز، حضور رشدی را در هواپیماهای خود ممنوع اعلام کرده بود و شرکت هواپیمایی ایرکانادا از سفر رشدی با پروازهای خود جلوگیری کرد.

در کتاب خاطرات «ران اوانس»، یکی از محافظان سلمان رشدی درباره ترس او از فتوای امام خمینی می‌نویسد: «سلمان رشدی از بیم جان خود جرأت نداشت هیچ کدام از دوستان و آشنایانش را ملاقات کند و حتی اجازه نمی‌داد پسر ۱۰ ساله‌اش ظفر به دیدار او بیاید».

استیضاح ترامپ و سرنوشت او

۲۲بهمن ماه سنای آمریکا به قانونی بودن استیضاح ترامپ با وجود پایان دوره ریاست جمهوری وی رای داد. جالب آنکه ۶ سناتور جمهوری خواه هم هم رای دموکرات ها رای دادند.

استیضاح، ترامپ از تصدی مقامات دولتی در آینده به خصوص از حضور مجدد وی در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ جلوگیری می کند. اما مهمتر آن است که در صورت موفق بودن استیضاح ترامپ در آخرین روزهای ریاست جمهوریش، او از مزایای قانون “رئیس جمهور سابق” نیز محروم می‌گردد. این به آن معناست که دیگر تحت حفاظت دولت آمریکا نخواهد بود.

طبق قوانین آمریکا حفاظت امنیتی از جان رئیس‌جمهور و خانواده او و رئیس‌جمهورهای سابق آمریکا و خانواده‌شان بر عهده سرویس مخفی ایالات متحده است. حالا با این اتفاق ترامپ و خانواده او دیگر تحت حفاظت نخواهند بود و این قمارباز مجبور است هزینه های هنگفتی برای ادامه زندگی خود در جهان بپردازد.

به نظر می رسد مقامات آمریکایی بر خلاف انگلیسی ها (که سال ها پوندهای زیادی برای ادامه زندگی سلمان رشدی صرف کردند) متوجه شده اند که خرج کردن دلارهای مالیات دهندگان آمریکایی برای حفظ جان ترامپ به صرفه نیست.

انتهای پیام/رسول


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند