گرد محرومیت بر چهره آخرین نقاط شهری کرمان؛

عدم تعیین تکلیف اراضی شهرک تورطناب؛ عامل محرومیت از آب لوله‌کشی/ معابر خاکی؛ نتیجه کمبود قیر در کرمان

ارسال شده در ۰۵/اسفند/۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳ دقیقه

آخرین نقاط شهری کرمان به دور از چشم مسئولان از داشتن زیر ساخت های اساسی محروم است، ابعاد این محرومیت تا حدی است که معابر خاکی این منطقه در زمان بارندگی به رودی مبدل شده اما رسیدگی به این نقاط مغفول مانده است.

به گزارش راه آرمان، مخاطبان پایگاه اطلاع رسانی در تماس های مکرری با دبیر اقتصادی راه آرمان از مشکل نبود زیرساخت های اساسی و خاکی بودن معابر شهرک های صنعتی و حجتیه کرمان گلایه کردند.

حمید صمدانی مدیر امور مناطق آبفا شهرستان کرمان در ارتباط با عدم وجود زیر ساخت های لوله کشی آب در شهرک حجتیه به خبرنگار ما گفت: آب رسانی به این منطقه از طریق تانکرهای آب انجام می شود البته برخی از ساکنان منطقه به واسطه انشعابات غیر مجاز آب منازل خود را تامین می کنند.

وی افزود: شهرک تور طناب با ۲ سازمان شهرداری و مسکن و شهرسازی دارای اختلاف است، یکی از این اختلافات با مسکن و شهرسازی بر سر زمین های دولتی است که شهرداری تاکنون نتوانسته این زمین ها را تعیین تکلیف کند.

مدیر امور مناطق آبفا شهرستان کرمان عنوان کرد: روز گذشته این مسئله مجددا با شهردار کرمان مطرح و مقرر شد تا جلسه ای دیگر برای تعیین تکلیف این زمین ها برگزار شود.

صمدانی تصریح کرد: به دلیل عدم تعیین تکلیف این زمین ها شهرداری قادر به اعطا پروانه به ساکنین منطقه نیست و در نتیجه ما نمی توانم لوله کشی آب را برای اهالی انجام دهیم.

چندین سال است که وضعیت این زمین ها بلاتکلیف مانده و جلسات ما بین مسکن و شهرسازی و شهرداری بی نتیجه بوده البته دود این بلاتکلیفی به چشم اهالی منطقه رفته و آن ها را محروم از نعمت آب کرده است.

مسئله دیگر قابل بررسی، آسفالت نبودن معابری است که جزء محدوده شهر محسوب می شود، محور خاکی که اتوبوس تا پایان محدوده شهری طی کرد، فاصله زیادی از آخرین خیابان آسفالت دارد و همین امر سبب بروز مشکلات بسیاری برای اهالی منطقه به ویژه در روزهای بارانی سال می شود.

شیب نامناسب کوچه ها سبب شده تا در روزهای بارانی حجم زیادی از آب باران در وسط کوچه جمع شده و اهالی برای گذر از میان رودی عبور کنند، در این شرایط رفت و آمد تنها با قایق امکان پذیر است حال آنکه پس از تبخیر آب تا مدت زیادی از میان گل و لای باید عبور کنند.

سلمان متحدین مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرمان در این خصوص به خبرنگار ما گفت: در سال گذشته و سال جاری بخش هایی از این منطقه آسفالت شد و افتتاح پویش آسفالت را از منطقه ۴ آغاز کردیم که شامل شهرک های هشت بهشت، صنعتی، بخشی از جاده قدیم ماهان و سرآسیاب می شود.

وی افزود: بخش هایی از شهرک صنعتی جزء محدوده شهری محسوب نمی شوند که هنوز هم تعیین تکلیف نشده اند، معابر اصلی این شهرک ها که جزء محدوده شهری هستند، آسفالت شده اند.

مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری کرمان اظهار کرد: شهرداری قیر کافی برای آسفالت معابر ندارد، همان قیری که در اختیار شهرداری قرار می گیرد برای آسفالت معابر استفاده می شود.

به گزارش راه آرمان، بنا به گفته شهردار منطقه ۴ اگر کل بودجه یک سال شهرداری به آسفالت معایب این منطقه تخصیص داده شود باز هم توانایی آسفالت کردن همه کوچه ها را شهرداری ندارد.

دلایل شهرداری اگرچه برای مخاطب قانع کننده است اما شهرداری می تواند حداقل با شیب بندی مناسب کوچه ها بخشی از مشکلات اهالی این منطقه را رفع کند.

انتهای پیام/ س

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند