رئیس کل دادگستری استان کرمان:

مردم استان کرمان در امور خیر پیشتاز هستند

ارسال شده در ۰۵/اسفند/۱۳۹۹ - ۰۶:۵۴ دقیقه

یدالله موحد با بیان اینکه مردم نجیب استان کرمان در اقشار مختلف همواره با انگیزه الهی در جهت امورات خیر پیشتاز هستند، گفت: دولت، قوه قضاییه و خیرین باید دست به دست هم دهند تا جمعیت کیفری زندان ها کاهش یابد و زمینه آزادسازی آنها فراهم شود.

 

 

به گزارش راه آرمان؛ یدالله موحد پیش از ظهر امروز در چهارمین مرحله از نهضت آزادسازی محکومین جرائم مالی غیرعمد گفت: مردم نجیب استان کرمان در اقشار مختلف همواره با انگیزه الهی در جهت امورات خیر پیشتاز هستند و تاریخ استان مملو از این اقدامات است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان ضمن تقدیر از اعضای ستاد دیه استان گفت: اعضای ستاد دیه همواره از اعتبار، دارایی و وقت خود برای این حرکات انسان دوستانه می گذارند.

وی بیان کرد: سپاه ثارالله استان،اقشار مختلف بسیج، کانون مداحان اهل بیت علیه السلام و ..  به ستاد دیه استان جهت آزادسازی زندانیانی که محکومیت مالی دارند و ناتوان در پرداخت هستند، کمک می کنند و عمده کار خیر را طلبکاران انجام داده اند که از مال خود گذشتند.

این مقام مسئول با تأکید بر اینکه قوه قضاییه در دوران ریاست آیت الله رییسی تلاش دارد با همراهی مردم، جمعیت کیفری کشور کاهش یابد، تصریح کرد: این تعداد افرادی که در زندان به سر می برند در شأن نظام جمهوری اسلامی و ملت ایزان نیست و به ویژه افرادی که بدهکار هستند و باید مبلغی را به شاکی خصوصی بپردازد اینان باید آزاد شوند.

موحد با اشاره به مطلب فوق و بیان اینکه جای این افراد در زندان نیست و آنان باید باز گردند و سرپرست خانواده شان باشند، اظهار کرد: خانواده این افراد آسیب می بینند و این امر موجب می شود که معیشت خانواده معطل می شود.

رئیس کل دادگستری استان کرمان در پایان با اشاره به اینکه دولت، قوه قضاییه و خیرین باید دست به دست هم دهند تا جمعیت کیفری زندان ها کاهش یابد و زمینه آزادسازی آنها فراهم شود، خاطر نشان کرد: امیدواریم روزی برسد وضعیت اقتصادی کشور بهبود یابد و افراد بابت بدهی در زندان نباشند.

انتهای پیام/م

 


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند