هدف از ایجاد خانه هلال «تاب آوری مردم» در زمان وقوع حوادث/استان کرمان، رتبه اول خدمات و امداد رسانی در کل کشور

ارسال شده در ۱۶/اسفند/۱۳۹۹ - ۱۹:۲۵ دقیقه

فلاح ایجاد خانه هلال را از دیگر اولویت های جمعیت برشمرد و گفت: امروز قریب به ۲۰۰ خانه هلال راه اندازی و افتتاح شده است که هدف از افزایش خانه هلال تاب آوری و پوشش حوادث توسط خود مردم تا زمان رسیدن امدادگران هلال احمر می باشد.

به گزارش راه آرمان، رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان عصر امروز در جمع خبرنگاران، ضمن تاکید بر اینکه پیکره اصلی هلال احمر را جوانان تشکیل می دهند، اظهار کرد: جوانان داوطلب هلال احمر در تمامی حوادث و خدمات بشردوستانه در کنار جمعیت هلال احمر بدون مزد و منت در تمامی کارهای عام المنفعه حضور دارند و می توان گفت این عشق جوانان به هلال احمر است.

وی اولویت های کاری جمعیت را در سال ۹۹ پوشش حوادث عنوان کرد و گفت: جمعیت هلال احمر در سال جاری هیچ حادثه ای را بدون پوشش نگذ اشت و با کمک و مساعدت مردم به نجات مردم شتافت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان افزود: امسال قریب به ۹۰۰ حادثه را پشت سر گذاشتیم که اکثر حوادث جاده ای، کوهستانی و سیل بوده است و خوشبختانه زلزله ای در کرمان رخ نداد.

فلاح بیان کرد: قریب به ۳۴ هزار کار امداد رسانی انجام شد که رتبه اول خدمات و امداد رسانی با آمار ۱۱ درصدی در کل کشور چه به صورت زمینی و هوایی مربوط به استان کرمان بوده است.

وی همچنین عنوان کرد: رتبه اول اسکان در حوادث سیل مربوط به جنوب استان بوده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان خاطرنشان کرد: گر چه حوادث به دلیل ویروس کرونا کاهش یافت اما ۴۰ درصد حوادث مربوط به کرمان عنوان شده است.

فلاح به حوادث کوهستانی نیز اشاره کرد و ادامه داد: در مجموع ۹۰ حادثه کوهستانی رخ داد که عملیات امداد و نجات به صورت هوایی توسط تیم کوهستان کرمان انجام شد.

وی به مراکز توانبخشی در شهرستان های بم، ریگان، منوجان اشاره کرد و افزود: بزودی مراکز توانبخشی جهت استفاده معلولین حرکتی در شهرستان های سیرجان و رودبار زمین در سال آتی انجام خواهد شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: در ۱۱ ماهه سال ۹۹،  ۳۰۰ هزار نفر از خدمات درمانی و توانبخشی هلال احمر استفاده کرده اند که رتبه های اول تا چهارم کشوری در رشد، عملکرد و میزان خدمات درمانی و توانبخشی مربوط به استان کرمان بوده که این مایه افتخار است.

فلاح عنوان کرد: تلاش می کنیم در سال ۱۴۰۰ مراکز توانبخشی در جنوب استان ایجاد شود.

وی به حوزه داوطلبان اشاره و خاطرنشان کرد: بیش از ۶۳۳ هزار نفر از خدمات داوطلبان و کاروان های سلامت و مددکاری استفاده کردند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان ایجاد خانه هلال را از دیگر اولویت های جمعیت برشمرد و اذعان کرد: امروز قریب به ۲۰۰ خانه هلال راه اندازی و افتتاح شده است که هدف از افزایش خانه هلال تاب آوری و پوشش حوادث توسط خود مردم تا زمان رسیدن امدادگران هلال احمر می باشد.

فلاح همچنین به آموزش مردم اشاره کرد و افزود: در ۱۱ ماهه سال جاری قریب به ۱۴۰۰ دوره آموزشی برگزار که ۱۴ هزار نفر از خدمات آموزش هلال احمر استفاده کردند.

وی بیان کرد: البته در زمینه آموزش هنوز به نقطه استاندارد نرسیده ایم که اگر این دوره های آموزشی افزایش یابد زمینه حوادث کاهش خواهد یافت.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان تصریح کرد: از ابتدای سال جاری یکی از ارکان اصلی جمعیت هلال احمر مبارزه با کوید ۱۹ بوده که با تمام محدویتهایی که در ورودی ها و خروجی های شهر با ایجاد ۷۱ پایگاه در کنار ایستگاهای پلیس ایجاد کرد.

فلاح خاطرنشان کرد: جمعیت هلال احمر همچنین طرح های مختلفی از جمله محدودیت های پیشگیری، طرح آمران و ناظران سلامت (طرح شهید سلیمانی) در سطح استان اجرا کرد که در این زمینه رتبه دوم کشوری از آن استان کرمان شد.

وی همچنین به خادمان حسینی، نذر آب را از دیگر فعالیت های جمعیت هلال احمر در سال ۹۹ عنوان کرد و افزود: موضوع پیشگیری از کرونا همچون گذشته در رأس اولویت ها و فعالیت های هلال احمر در سال پیش رو خواهد بود.

 

انتهای پیام/نامجو


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند