معاون نظارت اداره صمت شمال استان کرمان خبر داد؛

ارجاع ۹۰ پرونده تخلف توزیع گوشت مرغ به تعزیرات/طرح نظارتی به مدت دو ماه از ۱۵ بهمن تا ۱۵ فروردین انجام می شود

ارسال شده در ۲۳/اسفند/۱۳۹۹ - ۱۳:۱۳ دقیقه

یزدانپناه گفت: اخیرا به دلیل کمبود گوشت مرغ، نظارت هایی در بازار مرغ در سطح کرمان انجام شد و تعداد ۹۰ پرونده تخلف برای واحدهای مرغ فروشی تنظیم و ۲ الی ۳ پرونده نیز برای کشتارگاه که گوشت مرغ را خارج از شبکه توزیع می کردند تشکیل و به تعزیرات حکومتی جهت رسیدگی ارجاع داده شد.

محسن یزدانپاه معاون نظارت اداره صمت شمال استان کرمان در رابطه با طرح نظارتی آخر سال ۹۹ به خبرنگار ما گفت: طرح نظارتی از ۱۵ بهمن ماه ۹۹ تا ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ به مدت دو ماه ادامه خواهد داشت و این به دلیل حساسیتی که در رابطه با کمبود برخی از اقلام  اساسی مورد نیاز جامعه صورت گرفته است.

وی گفت: این نظارت ها در رابطه با کم فروشی، گرانفروشی و احتکار و از همه مهمتر درج قیمت روی کالا  انجام و با متخلفین برابر قانون برخورد خواهد شد.

معاون نظارت اداره صمت شمال استان کرمان همچنین ادامه داد: اخیرا به دلیل کمبود گوشت مرغ، نظارت هایی در بازار مرغ در سطح کرمان انجام شد و تعداد ۹۰ پرونده تخلف برای واحدهای مرغ فروشی تنظیم و ۲ الی ۳ پرونده نیز برای کشتارگاه که گوشت مرغ را خارج از شبکه توزیع می کردند تشکیل و به تعزیرات حکومتی جهت رسیدگی ارجاع داده شد.

یزدانپناه خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از مالکان کشتارگاه ها در نظام اقتصادی اختلالاتی ایجاد کرده بودند که پس از بررسی  به دادستانی مرکز جهت برخورد قانونی معرفی شدند.

وی بیان کرد: این طرح نظارتی همچنین در بحث مواد غذایی، پوشاک و کفش به صورت نوبه ای انجام می گیرد و با واحدهایی که فاکتور خرید داشته باشند براساس حاشیه سود مصوب اگر مواردی مبنی بر تخلفات وجود داشته باشد با آنان نیز برخورد خواهد شد.

معاون نظارت اداره صمت شمال استان کرمان همچنین به آجیل شب عید اشاره کرد و افزود: همانطور که می دانید آجیل قیمت مصوب ندارد که بخواهیم به  همشهریان اعلام کنیم و  تنها براساس میزان موادی که در آجیل استفاده می شود و حاشیه سود مصوب نظارت صورت می گیرد.

یزدانپناه خاطرنشان کرد: البته همشهریان اگر در این رابطه نیز نظرات و یا شکایاتی دارند می توانند با شماره ۱۲۴ تماس حاصل کرده و یا حضورا با دریافت فاکتور از فروشنده به بازرسی اداره صمت جهت رسیدگی شکایت مراجعه کنند.

وی با اشاره به اینکه جدا از بحث بازرسی بحث تلفن ۱۲۴ که روزانه نزدیک به ۱۰۰ تلفن شکایات مردمی را داریم ، خاطرنشان کرد: شکایات ثبت و براساس مسیرها بازرسان مراجعه و موارد بررسی خواهد شد.

معاون نظارت اداره صمت شمال استان کرمان با تاکید بر اینکه باید استفاده از تلفن گویای رسیدگی به شکایات ۱۲۴ بین مردم فرهنگ سازی شود، خاطرنشان کرد: البته برخی از شکایات به صورت حضوری  انجام می شودکه  اگر فاکتور به همراه داشته باشند براساس فاکتور و اگر نظر کارشناسی لازم باشد به اتحادیه صنوف مربوطه جهت بررسی ارجاع داده می شود.

یزدانپناه عنوان کرد: این طرح نظارتی با مشارکت بسیج و بازرسان اصناف  در واحدهای صنفی و تولیدی انجام می شود.

وی افزود: نظارت در گذشته توسط اداره کل صمت صورت می گرفت اما به دلیل کمبود نیرو و وسایل حمل و نقل در سال جاری با کمک بسیج اصناف این مشکل مرتفع شده است.

معاون نظارت اداره صمت شمال استان خاطرنشان کرد: با زرسی های امسال به دلیل حساسیت ها کمی تشدید تر و نظارت نیروها نسبت به سال گذشته پررنگ تر شده است.

یزدانپناه همچنین به نظارت بر میدان های میوه و تره بار اشاره ای کرد  و گفت: براساس گزارش ها و نظارت هایی  که توسط نیروی بسیج از میدان ها صورت گرفته خوشخبتانه تاکنون تخلفی ارائه نشده است.

 

انتهای پیام/نامجو


بدون دیدگاه

پاسخ دهید

فیلدهای مورد نیاز با * علامت گذاری شده اند